یک سوال Latest سوالات

 1. از همان روزهای ابتدایی اعلام پروژه جذاب اینترنت سراسری ماهواره‌ای برای همه نقاط کره زمین توسط تیم پروژه استارلینک شرکت SpaceX می‌توانستیم انتظار داشته باشیم که این اینترنت باید از گران‌ترین اینترنت‌ها روی کره زمین باشد. در جدیدترین بروزرسانی، تیم تحت مدیریت ایلان ماسک قیمت استفاده ماهواره و همچنین تادامه مطلب ...

  از همان روزهای ابتدایی اعلام پروژه جذاب اینترنت سراسری ماهواره‌ای برای همه نقاط کره زمین توسط تیم پروژه استارلینک شرکت SpaceX می‌توانستیم انتظار داشته باشیم که این اینترنت باید از گران‌ترین اینترنت‌ها روی کره زمین باشد. در جدیدترین بروزرسانی، تیم تحت مدیریت ایلان ماسک قیمت استفاده ماهواره و همچنین تجهیزات این سرویس را اعلام کرده که شاید برای بسیاری از ما تنها به یک رویا شباهت داشته باشد.

  اینترنتی با هزاران ماهواره بر فراز کره زمین که هیچ‌گاه قطع نمی‌شود؛ پینگی زیر 40 میلی‌ثانیه در هر زمان و مکان داده و سرعتی تا 70 مگابیت بر ثانیه توسط آن تضمین شده است. برای این سرویس چه قیمتی می‌توان تعیین کرد؟

  مطمئناً اگر شما از کاربران عادی اینترنت باشید با استفاده از خطوط ویژه اینترنت می‌توانید این اینترنت را به قیمت معقولی نزدیک به 40 تا 50 دلار در ماه برای خود دست و پا کنید و شاید در کشور ما نیز این سرویس با هزینه زیر یک میلیون تومان در ماه قابل ارائه باشد.

  هزینه اینترنت استارلینک ایلان ماسک

  اما سرویسی که ایلان ماسک و تیم آن در نظر دارند تحت عنوان Starlink به کاربران بفروشند قیمتی بسیار فراتر از این روی دست کاربران خواهد گذاشت.

  طبق اعلام Engadget، با ارائه اولین دعوتنامه‌ها، برای طرح بتای این پروژه اعلام شده که علاوه بر 499 دلار هزینه اولیه برای تهیه مودم ویژه ماهیانه 99 دلار نیز هزینه اشتراک بوده و باید پرداخت گردد. تجهیزات استفاده از این طرح شامل یک روتر Wi-Fi همراه با مودم خاص و ویژه‌ای است که توسط شرکت SpaceX طراحی شده است.

  تاکنون اسپیس ایکس ۹۰۰ استارلینک به فضا فرستاده اما این فقط بخش کوچکی از خوشه چند هزار ماهواره ای اسپیس ایکس است. طبق تخمین ها هزینه راه اندازه این شبکه ۱۰ میلیارد دلار یا بیشتر و اسپیس ایکس معتقد است درآمد سالانه آن حدود ۳۰ میلیارد دلار خواهد بود.

  با این اوصاف آیا شما هنوز هم می‌خواهید از کاربران و کسانی باشید که این سرویس را خریداری کرده و استفاده می‌کنند؟

  کوچک کردن