یک سوال Latest سوالات

 1. جالب است بدانید بشر تا کنون تنها به کمتر از ۱۰ درصد از آب های جهان سرک کشیده و چیزهایی کشف کرده است که باعث حیرت شده است. غواصان هم مثل فضانوردان با چیزها و مکان هایی که کشف می کنند ما را متعجب و شگفت زده می کنند. ستون های استون هنج وجود این ستون ها در اعماق آب ها  بسیار عجیب است. این شکل صخره ای عجادامه مطلب ...

  جالب است بدانید بشر تا کنون تنها به کمتر از ۱۰ درصد از آب های جهان سرک کشیده و چیزهایی کشف کرده است که باعث حیرت شده است. غواصان هم مثل فضانوردان با چیزها و مکان هایی که کشف می کنند ما را متعجب و شگفت زده می کنند.

  ستون های استون هنج

  ستون های استون هنج

  وجود این ستون ها در اعماق آب ها  بسیار عجیب است. این شکل صخره ای عجیب ما را به یاد «استون هنج» معروف انگلستان می اندازد. جالب اینجاست که در کنار این بنای مرموز تخته سنگی وجود دارد که تصویر یک ماستادون (حیوانی شبیه ماموت) روی آن حکاکی شده است. قدمت این ستون ها به ۳ هزار سال پیش از میلاد مسیح بازمی گردد.

  کشتی  ام اس زنوبیا 

  این کشتی ۱۰ هزار تنی همراه با باری که درون آن بود؛  در سال ۱۹۸۰ در خلیج لارکانا قبرس غرق شد. طول این کشتی ۱۷۸ متر بود. تصاویر منتشر شده از کشتی کشف شده حاکی از آن است که ماشین های سنگین بخشی از بار این کشتی بوده است.

  کشتی  ام اس زنوبیا 

  شهر گمشده هراکلیون

  این کشف یکی از کشفیات بزرگ باستان شناس معروف «فرانک گودی» است. او چهار سال برای پیدا کردن این شهر اقیانوس ها را گشت و سرانجام این شهر باستانی مصر را پیدا کرد.

  شهر گمشده هراکلیون

  کشتی شکسته باستانی

  ماجرا از این قرار است که یک کشتی باستانی بیشتر از سه هزار سال قبل در دریای مدیترانه غرق شد و از آن بقایای بسیار زیبایی بر جا ماند مانند همین جام طلایی که از این کشتی باستانی کشف شده است.

  کشتی شکسته باستانی

  ناوگان ارواح

  قطعا یکی از کشفیات ناراحت کننده بشر کشف ناوگان ارواح است. در سال ۱۹۴۴ نیروهای متفقین چاک لوگان را بمباران کردند و بیش از ۳۰۰ هواپیما و کشتی را نابود کردند. بیست سال بعد غواصان مکان حادثه را پیدا و اسکلت های بازماندگان را کشف کردند.

  ناوگان ارواح

  توپ های منگنزی

  قطعات تشکیل شده در اعماق اقیانوس توجه غواصان را به خود جلب کرده است ولی هنوز کسی نمی داند این توپ های منگنزی را کسی در دریا رها کرده یا به صورت طبیعی تشکیل شده است. نکته جالب اینکه این توپ ها در همه اقیانوس ها وجود دارند. بعضی از آنها فقط چند میلیمتر و بعضی از آنها به اندازه یک دانه انگور رشد می کنند.

  توپ های منگنزی

  رودخانه زیر آب

  این رودخانه یکی از شگفت انگیز ترین کشفیات تاریخ بشر بوده است. رودخانه «سنوته آنجلیتا»  به رودخانه زیر دریا معروف است و فقط غواصان حرفه ای می توانند به آنجا بروند. ۹۰ فوت زیر دریا غواصان با پدیده ای روبه رو شدند که شبیه یک رودخانه بود. این رودخانه پر از سولفید هیدروژن است که از ترکیب آب شور و شیرین بوجود می آید.

  رودخانه زیر آب

  بنای تاریخی یوناگونی

  این بنای تاریخی در دل آب های یوناگونی ژاپن قرار دارد و از  ظاهرش به نظر می رسد توسط تنها یک نفر ساخته شده است.  این بنا کاملا زیر آب است و دانشمندان حدس می زنند که شاید زلزله یا فرسایش باعث شده که این بنا به زیر آب برود.

  بنای تاریخی یوناگونی

  کشتی اس اس تستلگرم

  این کشتی تجاری انگلیسی در سال ۱۹۴۰ ساخته شده و در اعماق دریای سرخ آرام گرفته است. غواصان از این کشتی موتور، ماشین، و اشیاء تاریخی بسیار جالبی کشف کرده اند.

  کشتی اس اس تستلگرم

  ماشین آنتیکیترا

  این کشف عجیب که یک کامپیوتر آنالوگ باستانی است حدود سال ۱۹۰۰ توسط غواصان یونانی کشف شد. از این وسیله برای پیش بینی حرکت ستارگان و قمرها استفاده شده و به نظر می رسد به حدود ۱۰۰ تا ۲۰۵ سال قبل از میلاد تعلق داشته باشد.

  ماشین آنتیکیترا

  کوچک کردن