aalan

یک سوال Latest سوالات

golnar joodi
کاربر

آیا مدفوع سیاه و خون آلود نشانه سرطان روده بزرگ است؟

لطفا ابتدا وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

 1. من یک متخصص پزشکی نیستم، اما می‌توانم به عنوان یک منبع اطلاعاتی عمومی پاسخ دهم. مدفوع سیاه و خون آلود ممکن است نشانه مشکلات جدی در دستگاه گوارش باشد، اما تشخیص نهایی باید توسط یک پزشک انجام شود. مدفوع سیاه معمولاً به دلیل خون متخلخل در مدفوع و همچنین وجود خون متخلخل برخی از مشکلات گوارشی مثل خونریزیادامه مطلب ...

  من یک متخصص پزشکی نیستم، اما می‌توانم به عنوان یک منبع اطلاعاتی عمومی پاسخ دهم. مدفوع سیاه و خون آلود ممکن است نشانه مشکلات جدی در دستگاه گوارش باشد، اما تشخیص نهایی باید توسط یک پزشک انجام شود.

  مدفوع سیاه معمولاً به دلیل خون متخلخل در مدفوع و همچنین وجود خون متخلخل برخی از مشکلات گوارشی مثل خونریزی در روده بزرگ یا معده است. این ممکن است ناشی از مشکلاتی مانند زخم معده، پلیپ‌های روده، سرطان گوارش یا مشکلات دیگر باشد.

  در هر صورت، اگر شما یا کسی دیگر مشکلاتی مانند مدفوع سیاه و خون آلود داشته باشید، بهتر است فوراً به یک پزشک مراجعه کنید تا علت این مشکل تشخیص داده شود و درمان مناسب انجام شود. تشخیص و درمان زودهنگام ممکن است در موارد جدی مانند سرطان بهبود احتمالات درمان را افزایش دهد.

  کوچک کردن
 2. این پاسخ ویرایش شده است.

  خیر دوست عزیز به گزارش سایت aftabnews تغییر رنگ مدفوع، مشاهده خون در مدفوع، یبوست، اسهال، کاهش وزن و اشتها از علائم مهم سرطان روده بزرگ هستند. هر یک از این علائم ممکن است نشانه مشکلات گوارشی دیگری هم باشند مثلاً مدفوع خونی در اثر بیماری‌هایی مثل بواسیر یا شقاق هم ایجاد می‌شود. بسیاری افراد با مشاهدهادامه مطلب ...

  خیر دوست عزیز به گزارش سایت aftabnews

  تغییر رنگ مدفوع، مشاهده خون در مدفوع، یبوست، اسهال، کاهش وزن و اشتها از علائم مهم سرطان روده بزرگ هستند. هر یک از این علائم ممکن است نشانه مشکلات گوارشی دیگری هم باشند مثلاً مدفوع خونی در اثر بیماری‌هایی مثل بواسیر یا شقاق هم ایجاد می‌شود. بسیاری افراد با مشاهده خون در مدفوع یا هر نشانه دیگری گمان می‌کنند به سرطان مبتلا شده اند در صورتی که اینطور نیست و تمامی این علائم ممکن است نشانه مشکلات گوارشی دیگری هم باشند. اما در صورت مشاهده هرگونه تغییر عادات روده‌ای و سایر نشانه‌ها بهتر است به پزشک مراجعه کنید. حتی در مورد سرطان نیز تشخیص به موقع می‌تواند به موفقیت آمیز بودن روند درمان کمک زیادی کند.

  چاقی و اضافه وزن، مصرف سیگار و الکل، مصرف زیاد گوشت قرمز و بی تحرکی از عواملی هستند که احتمال ابتلا را افزایش می‌دهند.

  کوچک کردن

پرسش‌های مرتبط