5 پاسخ

 1. در حال حاضر یعنی تاریخ 6 دی ماه 1399 فعلا بورس ایران روند خودش رو پیدا نکرده و به نظر من فعلا نزولی هستش و باید یکم مراقب باشید. برای نمای بیشتر من نمودار شاخص کل رو برای شما قرار دادم [caption id="attachment_4103" align="aligncenter" width="1122"] تحلیل تکنیکال شاخص کل دی 99 (برای وضوح بیشتر روی تصادامه مطلب ...

  در حال حاضر یعنی تاریخ 6 دی ماه 1399 فعلا بورس ایران روند خودش رو پیدا نکرده و به نظر من فعلا نزولی هستش و باید یکم مراقب باشید.

  برای نمای بیشتر من نمودار شاخص کل رو برای شما قرار دادم

  تحلیل تکنیکال شاخص کل دی 99

  تحلیل تکنیکال شاخص کل دی 99 (برای وضوح بیشتر روی تصویر کلیک کنید)

  کوچک کردن
 2. استراتژی معاملاتی و تفکر سرمایه گزاری هر شخص مشخص کننده زمان مناسب برای سرمایه گزاری است

  استراتژی معاملاتی و تفکر سرمایه گزاری هر شخص

  مشخص کننده زمان مناسب برای سرمایه گزاری است

  کوچک کردن
 3. به نظر من اینجایی که الان بورس داره بازی میکنه یکم مهم هستش و احتمالا بتونه این مقاومتو به سمت بالا بشکونه اگر اینطوری شد به نظرم مناسب برای سرمایه گذاری میشه.

  به نظر من اینجایی که الان بورس داره بازی میکنه یکم مهم هستش و احتمالا بتونه این مقاومتو به سمت بالا بشکونه اگر اینطوری شد به نظرم مناسب برای سرمایه گذاری میشه.

  کوچک کردن
 4. اگر به این 8 نکته توجه کنید در زمان خرید و فروش سهام، تصمیم عاقلانه‌تری میگیرید: 1 – به طور کلی وقتی قیمت سهمی بالاتر می‌رود، همچنان که در حال رشد است، عرضه‌ها نیز بیشتر می‌شود (مخصوصا در محدوده های مقاومت) 2 – وقتی قیمت سهمی در حال کاهش شدید است، همینطور که قیمت کاهش می‌یابد تقاضا نیز کم کم بیشتر مادامه مطلب ...

  اگر به این 8 نکته توجه کنید در زمان خرید و فروش سهام، تصمیم عاقلانه‌تری میگیرید:

  1 – به طور کلی وقتی قیمت سهمی بالاتر می‌رود، همچنان که در حال رشد است، عرضه‌ها نیز بیشتر می‌شود (مخصوصا در محدوده های مقاومت)
  2 – وقتی قیمت سهمی در حال کاهش شدید است، همینطور که قیمت کاهش می‌یابد تقاضا نیز کم کم بیشتر می‌شود (مخصوصا در محدوده حمایت)

  3 – اگر یک سهم را داشتید که چندین روز پشت سرهم با صف خرید رشد کرده بود، مواظب حجم معاملات بالا باشید. وقتی صف فرو ریخت و قیمت آخرین معامله در حال منفی شدن بود فورا سهم را بفروشید.

  4 – هیچوقت سهمی را که نزدیک مقاومت قرار دارد خریداری نکنید. وقتی مقاومت شکسته شد و قیمت در بالای سطح مقاومت تثبیت شد، یک استراتژی این است که وارد شوید و حدضرر را روی مقاومت شکسته شده که حالا تبدیل به حمایت شده قرار دهید.

  5 – وقتی افت یک سهم شروع شده و به نظر می‌رسد ادامه‌دار است، منتظر نمانید که قیمت برگردد، محدوده حمایت سهم را در نظر بگیرید و اگر زیر محدوده حمایت مهم (یا مثلا 10 درصد پایین‌تر از قیمت خرید) رسید، فورا و بدون معطلی سهم را بفروشید.

  متاسفانه خیلی ها هستند در چنین مواقعی به جای رفتار منطقی، به دنبال اخبار مثبت میگردند تا خودشان را دلگرم کنند.

  امیدواری شما برای برگشت روند سهمی که در حال سقوط است هیچ تاثیری در روند سهم نخواهد گذاشت. پس واقع بین باشید.

  6 – کم شدن سود شما نیز نوعی ضرر است. وقتی سهمی رشد کرد، حدضرر را بالاتر ببرید. مثلا اگر سهمی را با قیمت 550 تومان خریداری کرده اید و سهم به 650 تومان رسیده است، حال بهتر است حدضرر را که قبلا (بر فرض مثال) روی 500 تومان بوده به 600 تومان تغییر دهید.

  7 – هیچکس نمی‌تواند کل سودهای بازار را بدست آورد. وقتی دیدید سهمی همچنان در حال رشد است و بیش از 100 درصد رشد کرده، به هیچ وجه به فکر ورود نباشید و حسرت نخورید که ای کاش این سهم را داشتم.

  حتی چک کردن روزانه قیمت اینگونه سهم‌ها گاهی اوقات کننده وسوسه کننده است. به جای اینکار برای دارنده آن سهم خوشحال باشید که حالا قیمت سهامش رشد داشته است و سپس سایر سهام را برای خرید بررسی کنید.

  دلیل اینکه گفته می‌شود وارد اینگونه سهم‌ها نشوید این نیست که حتما این سهام محکوم به سقوط است. هیچکس نمیتواند بفهمد قیمت سهم‌ها تا چند روز دیگه بالا می‌رود، مسئله این است که با این رشد نجومی، ورود به این سهم‌ها ریسک فوق‌العاده بالایی دارد.

  8 – سهم‌هایی که با شدت سقوط می‌کنند، معمولا پس از سقوط رشد شارپی را نیز خواهد داشت. مانند رمپنا، خساپا و…

  بنابراین همیشه زمانی که چند سهمی که در حال افت شدید زیر نظر بگیرید و موقعی که دیدید سهم از صف فروش در حال رسیدن به قیمت‌های مثبت است تصمیم به خرید را با لحاظ کردن سایر شرایط بگیرید.

  البته که همیشه جای شک و شبهه وجود دارد که این مثبت شدن پایان سقوط است یا نه ولی خریدی که انجام می‌دهید به ریسک آن می‌ارزد.

  کوچک کردن
 5. ارزش برگه سهم ها شده 100 تومن تک تومنی ، بنظرم توو این قیمت ها واقعا باید خرید ، جدای اینکه شاخص کل هم داره کف بالاتری رو ثبت میکنه ، پله ای وارد شو بزار چندماه بمونه حالشو ببر

  ارزش برگه سهم ها شده 100 تومن تک تومنی ، بنظرم توو این قیمت ها واقعا باید خرید ، جدای اینکه شاخص کل هم داره کف بالاتری رو ثبت میکنه ، پله ای وارد شو بزار چندماه بمونه حالشو ببر

  کوچک کردن

لطفا ابتدا وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

پرسش‌های مرتبط