یک سوال Latest سوالات

golnar joodi
کاربر

اگر شقاق درمان نشود چه میشود

لطفا ابتدا وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

 1. از سایت رکنا : در صورت عدم درمان شقاق به حالت مزمن تبدیل شده و در این حالت روش های تهاجمی برای درمان نیاز است. عوامل مختلفی مثل رابطه مقعدی، یبوست، بارداری و زایمان، سبک زندگی ناسالم، عدم تحرک و نداشتن فعالیت های جسمی باعث ایجاد شقاق در هر یک نفر از ده نفر می شود. اگر 6 تا 8 هفته از ابتلای شما به شقادامه مطلب ...

  از سایت رکنا : در صورت عدم درمان شقاق به حالت مزمن تبدیل شده و در این حالت روش های تهاجمی برای درمان نیاز است. عوامل مختلفی مثل رابطه مقعدی، یبوست، بارداری و زایمان، سبک زندگی ناسالم، عدم تحرک و نداشتن فعالیت های جسمی باعث ایجاد شقاق در هر یک نفر از ده نفر می شود. اگر ۶ تا ۸ هفته از ابتلای شما به شقاق می گذرد و تمامی راه های خانگی و دارویی را امتحان کرده و نتیجه ای نگرفته اید شقاق شما مزمن شده و باید درمان های پزشکی انجام شود.

  معمولاً یبوست و اسهال مداوم باعث می شود شقاق خودش خود به خود درمان نشود و به دلیل قرار گرفتن این عارضه در ناحیه مقعد که دائماً با مدفوع در تماس است پس اگر نسبت به درمان شقاق بی توجهی کنید با هر بار اجابت مزاج زخم شقاق بزرگتر و وسیع تر شده و حتی ممکن است تبدیل به زخم های عفونی شود. سایر عوارض عدم درمان فیشر:

  درد شدید : به ویژه موقع اجابت مزاج و استفاده از دستشویی را به تجربه ای وحشتناک تبدیل کند.

  عفونت: اگر شقاق درمان نشود و زخم آن عفونت کند ممکن است شاهد ترشحات چرکی از زخم باشید. در نتیجه عفونت ممکن است دمای بدن فرد بالا رود و سیستم ایمنی ضعیف شود و در نتیجه بیمار تب می کند.

  مشکلات عفونی: زخم باز ایجاد شده توسط شقاق می تواند به محل پرورش باکتری های مضر تبدیل شود. اگر عفونت پابرجا بماند، می‌تواند منجر به مشکلات سلامتی شدیدتری شود که به درمان پزشکی گسترده‌ای مانند آنتی‌بیوتیک یا حتی جراحی نیاز خواهد داشت.

  تشکیل فیستول : در برخی موارد، شقاق درمان نشده می تواند منجر به ایجاد فیستول شود. فیستول یک مسیر تونل مانند غیر طبیعی است که دو قسمت بدن مانند مقعد و پوست اطراف آن را به هم متصل می کند. فیستول می تواند بسیار دردناک باشد و برای درمان نیاز به مداخله جراحی دارد.

  همچنین افراد دارای شقاق، بیشتر به بیماری های مقاربتی مثل زگیل تناسلی یا ایدز مبتلا می شوند. به دلیل وجود زخم و عفونت و تضعیف سیستم ایمنی بدنشان.

  اگر در اثر عدم درمان، شقاق وارد ناحیه عضلات اسفنکتری مقعد شود، درد مقعد شدیدتر خواهد شد و روند بهبودی و درمان پیچیده‌تر می شود.

  کوچک کردن

پرسش‌های مرتبط