ایمان

بدترین دانشمند تاریخ کی بوده؟

3 پاسخ

 1. توماس میگلی. او کاملاً درخشان بود. این مرد باهوش بنزین سربی را اختراع کرد که در اصل بنزینی است که در آن سرب وجود دارد. قرار گرفتن در معرض سرب می تواند منجر به اختلالات عصبی و آسیب های فیزیکی گسترده شود. بنابراین وقتی گاز می‌سوزد، سرب را در هوا آزاد می‌کند. ولی بدتر میشه! او همچنین مخترع فریون بود کهادامه مطلب ...

  توماس میگلی

  توماس میگلی.

  او کاملاً درخشان بود.

  این مرد باهوش بنزین سربی را اختراع کرد که در اصل بنزینی است که در آن سرب وجود دارد.

  قرار گرفتن در معرض سرب می تواند منجر به اختلالات عصبی و آسیب های فیزیکی گسترده شود.

  بنابراین وقتی گاز می‌سوزد، سرب را در هوا آزاد می‌کند.

  ولی بدتر میشه!

  او همچنین مخترع فریون بود که در یخچال ها مفید است – اما صبر کنید!

  فریون یک CFC یا یک کلروفلوئوروکربن است. CFC ها چه می کنند؟

  آنها لایه اوزون را از بین می برند و اجازه می دهند نور UV بیشتری به جو نفوذ کند. خیلی بد.

   

  اما مرد بعدی می‌کند تا میدگلی را در مقایسه با تحمل آسیب‌های ایجاد شده مثل یک نان معمولی به نظر بیاورد.

  دکتر شیرو ایشی، مردی که اصلاً به اصول اخلاق اهمیتی نداشت.

  دکتر شیرو ایشی

  یک دانشمند ژاپنی.

  یک دانشمند ژاپنی برای انجام آزمایشات دوران جنگ، او عذاب پزشکی را بر نوزادان، کودکان، زنان باردار، و همه اعمال کرد! او برای مطالعه یخ زدگی اندام ها را منجمد و ذوب می کرد. او قربانیان را می سوزاند و سوختگی ها را مطالعه می کند. او برای «مطالعه» تأثیرات، سلاح های شیمیایی را روی جمعیت پرتاب می کرد. او بدون بیهوشی عمل جراحی انجام می داد، طاعون بوبونیک تزریق می کرد، یخ می زد، می سوزاند و در نهایت هزاران نفر را می کشت. اگر از من بپرسید کاملاً سادیست است.

  کوچک کردن
 2. اوه مرد باورم نمی‌شود کسی اسمی را که در نیم ثانیه برایم آمده است ذکر نکرده باشد. در مورد تنها مردی در تاریخ که می تواند بگوید مسئول قحطی ویرانگر در دو کشور مختلف – دو تا از بزرگترین کشورهای جهان – است، چطور؟ خانم‌ها و آقایان، تروفیم لیسنکو را ملاقات کنید، یک آگروبیولوژیست ادعایی که ایده‌های خنده‌دارادامه مطلب ...

  تروفیم لیسنکو

  اوه مرد باورم نمی‌شود کسی اسمی را که در نیم ثانیه برایم آمده است ذکر نکرده باشد. در مورد تنها مردی در تاریخ که می تواند بگوید مسئول قحطی ویرانگر در دو کشور مختلف – دو تا از بزرگترین کشورهای جهان – است، چطور؟

  خانم‌ها و آقایان، تروفیم لیسنکو را ملاقات کنید، یک آگروبیولوژیست ادعایی که ایده‌های خنده‌دار درباره کشاورزی تا حد زیادی مسئول میلیون‌ها مرگ در هر دو هولودومور و جهش بزرگ به جلو است. اگر شما یک کمونیست هستید و من می‌دانم که ما چند نفر در اینجا داریم، این مردی است که می‌توانید برای بسیاری از مرگ‌های ۱۰۰ میلیونی که ایدئولوژی مورد نظر شما را مورد توهین قرار داده‌اند، سرزنش کنید.

  لیسنکو بد شروع نکرد. او ایده های نوآورانه ای داشت که در ظاهر ممکن بود منطقی باشد. اولاً، او فکر می‌کرد که اگر بذرها را عمیق‌تر در زمین بکارید، سیستم‌های ریشه قوی‌تری ایجاد می‌کنند و بارورتر می‌شوند. برای دیگری، او فکر می کرد که گیاهان بر اساس میزان گرمایی که در طول زندگی خود دریافت می کنند رشد می کنند. ایده سوم به نام بهاری شدن، در واقع در مقیاس کوچک آزمایش شد و تا حدی موفقیت آمیز بود – لیسنکو در تلاش بود راهی بیابد تا گندم زمستانه را در زمستان های بی رحم روسیه از بین نرود. او دانه ها را درمان کرد تا در برابر رطوبت و سرما مقاوم شود و کارساز شد. با این حال، او همچنین به اشتباه فرض کرد که محصولات آتی مبتنی بر دانه‌های تیمار شده و فرزندان آن‌ها همان ویژگی‌ها را به دست خواهند آورد – و این به این سادگی نیست.

  ایده های دیگر نیز کارساز نبودند. اگر بذرها را خیلی عمیق در زمین بکارید، حتی اگر ریشه هم داشته باشند، هرگز به سطح زمین نمی رسند، و تصور گرما کاملاً اشتباه بود. و او مفاهیم ژنتیک و DNA را کاملاً رد کرد و اساساً تمام نظریه های مندل را به نفع ایده های خود کنار زد.

  خوب، لیسنکو یک بازی خوب صحبت کرد، و در نهایت مردی به نام جوزف استالین، یکی دیگر از شوروی که جوانی سرسخت داشت و چیزی از خود ساخته بود، از لیسنکو خوشش آمد و او را مسئول کل برنامه کشاورزی شوروی کرد. و او در تمام دوران سلطنت استالین و پس از آن، در ضخامت و عمدتاً نازک، آنجا ماند. او تا سال ۱۹۶۵ به عنوان رئیس موسسه ژنتیک اتحاد جماهیر شوروی باقی ماند!

  در آن زمان، دهقان دیگری در یک کشور بزرگ دیگر، حکومت کمونیستی خود را تأسیس کرده بود. و مائوتسه تونگ جوزف استالین را بت کرد. در برخی از توصیه هایی که عمو جو به رئیس مائو کرد، پذیرش لیسنکوئیسم در چین بود. مائو ایده های لیسنکو را در خط مقدم اصلاحات کشاورزی جهش بزرگ به جلو قرار داد.

  و به این ترتیب اتفاق افتاد که ده ها میلیون دهقان چینی نیز از گرسنگی مردند.

  لیسنکو که هرگز ایده‌های خود را زیر سوال نبرد، حتی پس از اینکه آنها در مقیاس ملی در دو کشور مختلف اجرا نشدند، و از دوستی خود با استالین و جانشینانش برای فرار و خاموش کردن هرگونه انتقادی استفاده کرد، هرگز به خاطر آنچه داشت پاسخگو نبود. باعث. او پس از برکناری خروشچف و اخراج از سمت خود رسوا شد، اما به او اجازه داده شد تا بازنشسته شود و تا زمان مرگش در سال ۱۹۷۶ در آرامش زندگی کند. دولت اتحاد جماهیر شوروی حتی مرگ او را تا پس از دفن او اعلام نکرد. .

  میراث ایده‌های لیسنکو بسیار طولانی‌تر دوام آورد، و تنها در روزهای رو به مرگ اتحاد جماهیر شوروی بود که نفوذ بدخیم او به طور کامل از کشاورزی روسیه پاک شد.

  او هفت بار نشان لنین را دریافت کرد و در سال ۱۹۴۵ قهرمان کار سوسیالیستی شد. تا زمانی که فکر کنید چند نفر به خاطر این مرد جان خود را از دست داده اند تقریباً خنده دار است.

  کوچک کردن
 3. من بر این عقیده هستم که ما نمی توانیم به طور عینی به این سؤال پاسخ دهیم و پاسخ من قطعاً بازتاب پوسته جهل خودم است. با این حال، وقتی برای اولین بار سؤال را خواندم، فریتز هابر به ذهنم رسید. هابر در سال 1918 جایزه نوبل شیمی را به دلیل توسعه روش هایی برای تولید آمونیاک معروف به فرآیند هابر، که به نوبه خادامه مطلب ...

  من بر این عقیده هستم که ما نمی توانیم به طور عینی به این سؤال پاسخ دهیم و پاسخ من قطعاً بازتاب پوسته جهل خودم است. با این حال، وقتی برای اولین بار سؤال را خواندم، فریتز هابر به ذهنم رسید. هابر در سال 1918 جایزه نوبل شیمی را به دلیل توسعه روش هایی برای تولید آمونیاک معروف به فرآیند هابر، که به نوبه خود برای کودها مهم است، دریافت کرد. با این حال، این شیمیدان چیره دست چیز بدتری را دنبال کرد.

  فریتز هابر
  خود هابر قبل از جنگ جهانی دوم درگذشت، اما طنز تاریخ این است که این دانشمند که از نسل یهودی است، در تولید گازهای سمی مانند سیانید کمک کرد که بعدها در کشتن میلیون ها یهودی در اتاق های گاز استفاده شد. فریتز هابر: شیمیدان یهودی که کارش به Zyklon B منجر شد – بی بی سی نیوز

  گاهی اوقات دانشمندان بیش از حد در کار خود غرق می شوند و فراموش می کنند که اهداف نهایی واقعی چیست. و هنگامی که جهان در جنگ جهانی غرق می شود، تصمیم گیری در مورد اینکه چه چیزی از نظر اخلاقی درست است یا نادرست می تواند دشوار باشد. اگر من جای هابر بودم، نمی‌دانم چه می‌کردم. خوشبختانه من هرگز مجبور نبودم با چنین معضلی روبرو شوم. امیدوارم دوران صلح در آینده به خوبی ادامه یابد.

  کوچک کردن

لطفا ابتدا وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

پرسش‌های مرتبط