مجید
کاربر

بزرگترین ویولونیست جهان کیه؟

2 پاسخ

 1. تا تاریخ برش دانش من در سپتامبر 2021، بزرگترین ویولونیست‌های جهان به تعداد زیادی و با سطوح مختلف موسیقی و معروفیت وجود داشتند. انتخاب بزرگترین ویولونیست بستگی به سلیقه و معیارهای مختلف دارد. برخی از ویولونیست‌های معروف در دنیا شامل موارد زیر می‌شوند: Itzhak Perlman: ایتزاک پرلمن یکی از بزرگترین ویولادامه مطلب ...

  تا تاریخ برش دانش من در سپتامبر 2021، بزرگترین ویولونیست‌های جهان به تعداد زیادی و با سطوح مختلف موسیقی و معروفیت وجود داشتند. انتخاب بزرگترین ویولونیست بستگی به سلیقه و معیارهای مختلف دارد. برخی از ویولونیست‌های معروف در دنیا شامل موارد زیر می‌شوند:

  1. Itzhak Perlman: ایتزاک پرلمن یکی از بزرگترین ویولونیست‌های تاریخ موسیقی کلاسیک است. او در ایالات متحده مشهور شده و برنده جوایز بسیاری از جمله جایزه گرمی شده است.
  2. Nigel Kennedy: نایجل کندی ویولونیست مشهور انگلیسی است که به عنوان یکی از ویولونیست‌هایی که سبک موسیقی کلاسیک را با سبک‌های موسیقی دیگر ترکیب کرده، شناخته می‌شود.
  3. Anne-Sophie Mutter: آن-سوفی موتر ویولونیست برجسته آلمانی است که به عنوان یکی از برجسته‌ترین اجرا‌کنندگان موسیقی کلاسیک در دنیا شناخته می‌شود.
  4. Joshua Bell: جاشوا بل یک ویولونیست برجسته آمریکایی است که به خاطر بازی بر روی یک ویولن با ارزش بالا در متروی نیویورک مشهور شد.
  5. Hilary Hahn: هیلاری هان ویولونیست آمریکایی است که به عنوان یکی از ویولونیست‌های جوان و برجسته دنیا شناخته می‌شود.

  لطفاً توجه داشته باشید که لیست ویولونیست‌ها به تغییر پذیری زمان و تقدیرات شخصی وابسته است، و بزرگترین ویولونیست ممکن است با تغییرات در دنیای موسیقی تغییر کند. برای دستیابی به اطلاعات به‌روزتر، می‌توانید به منابع خبری موسیقی مراجعه کنید یا به جستجوی اینترنتی بپردازید.

  کوچک کردن
 2. ایزاک پرلمن – Itzhak Perlman – نوازنده چیره دست ویلون که در اجرای کنسرتهای خود بر روی صندلی نشسته ویلون می نوازد چون در کودکی دچار عارضه فلج اطفال می شود و متاسفانه تواناییی خود را در راه رفتن از دست می دهید اما اراده اش همچنان برای ویلونیست شدن باعث می شود او یک ویلنیست ماهر شود. Itzhak Perlman ایزادامه مطلب ...

  ایزاک پرلمن – Itzhak Perlman – نوازنده چیره دست ویلون که در اجرای کنسرتهای خود بر روی صندلی نشسته ویلون می نوازد چون در کودکی دچار عارضه فلج اطفال می شود و متاسفانه تواناییی خود را در راه رفتن از دست می دهید اما اراده اش همچنان برای ویلونیست شدن باعث می شود او یک ویلنیست ماهر شود.
  Itzhak Perlman - بیوگرافی ایزاک پرلمنItzhak Perlman
  ایزاک پرلمن در 31 آگوست 1945 در جافا منطقه ای از تل آویو پایتخت کشور اسراییل به دنیا آمد.وی را به عنوان یکی از بهترین ویولنیست های قرن بیست وبیست ویکم میشناسند. شاید در بین ویولنیست هایی که در قید حیات هستند نمی توان کسی را بالاتر از پرلمن یافت پرلمن زمانی که کودکی خردسال بود با شنیدن یک رسیتال ویولناز رادیو به این سازعلاقه مند شد و تصمیم گرفت ویولنیست شود.

  وی فراگیری ویولن را در سنین پایین کودکی در آکادمی موسیقی تل آویو شروع کرد. استعداد او از همان دوران کودکی به خوبی نمایان بود. تنها اندکی پس از فراگیری به برگزاری کنسرت با ارکسترهای محلی پرداخت و زمانی که فقط ده سال داشت اولین بار به عنوان سولیست رسیتال برگزار کرد. در زمان کودکی با فاجعه ای بد یعنی فلج اطفال مواجه بود که در چهار سالگی به آن دچار شد که هنوز هم از این بیماری رنج میبرد به پاهاش اگه توجه کنین بریس (bereis‌) رو می بینین که تو پاش هست وی به کمک عصا راه می رود و در کنسرت ها نشسته بر روی صندلی ویولن مینوازند. این جاست که اراده آهنین او خودنمایی میکند. به راستی که همین اراده است که پرلمن را پرلمن کرد.

  ایزاک پرلمن زمانی که 13 سال داشت در یک برنامه مردمی تلویزیونی در نیویورک شرکت و توجه بینندگان برنامه را به خود

  جلب کرد. همین برنامه برای او کافی بود تا استعداد سرشار خود را به نمایش بگذارد. به او اقامت در شهر نیویورک و جایزه تحصیل در جولیارد دادند. در مدرسه جولیارد از محضر استادان مسلم موسیقی همچون ایوان گالامیان و دروتی دلای بهره برد. دوره ی کاری وی به عنوان نوازنده حرفه ای ویولن در سال 1963 آغاز شد. در این سال کنسرتو ویلن فا دیز مینور وینیاوسکی را به همراه ارکستر انجمن ملی در کارنگی هال نیویورک به مرحله اجرا گذاشت. البته این اجرا چندان موفقیت آمیز نبود و پرلمن مورد انتقاد و نکوهش قرار گرفت. بسیاری از منتقدین بر این باور بودند که وی در اجرای دقیق و واضح پاساژهای بسیار دشوار این اثر ناتوان بوده است. اما ویولنیست جوان ما مایوس نشد و با صلابت به راه خود ادامه داد و یک سال پس از این واقعه در سال 1964 اولین جایزه خود را در رقابت ویولن لوینتریت در نیو یورک کسب کرد.

  در سال 1965 وی دیگر به عنوان یک نوازنده ی جهانی مطرح بود. از این دوره به بعد شروع به ضبط صفحه کرد و تورهایی را برگزار نمود. در اولین قدم به زادگاه خود اسراییل باز گشت و اقدام به برگزاری هشت کنسرت با ارکستر فیلارمونیک اسراییل کرد.

  از جمله تورهای هنری وی میتوان تور لندن به همراه ارکستر سمفونیک این شهر در سال 1968 تور سالزبورگ به همراه ارکستر فیلارمونیک وین در سال 197۲وتور هنری سال 1990 در شوروی سابق به همراه ژوبین مهتا و فیلارمونیک اسراییل را نام برد. این تور هنری با عنوان “پرلمن در روسیه “به صورت دی وی دی در بازارهای جهانی منتشر شده است.در این دوره مشغول به کار فرهنگی در کاخ سفید نیز شد و مستر کلاس برگزار نمود. هنگامی که کنسرتو ویولن دیوسان و دشوار سیبلیوس را اجرا کرد منتقد موسیقی هاوارد کلین در نیویورک تایمز او را مورد تحسین وستایش قرار داد و اجرای وی را یکی از بهترین اجراهای ارائه شده از این اثر توصیف کرد. هاوارد کلین که به وجد آمده بود در نیویورک تایمز نوشت: “چه نوازندگی شور انگیزی.چه سونوریته ی گرم و دلنشینی گویی در بخش هایی از فلاژوله های موومان سوم پرلمن با ویولن خود سوت میزند!…
  پرلمن - بیوگرافی ایزاک پرلمنایزاک پرلمن
  با توجه به عظمت ویولن و سازگاری این ساز با فرهنگ ها و سبک های مختلف پرلمن به نوازندگی در حیطه موسیقی کلاسیک بسنده نکرد. وی در زمینه موسیقی جیبسی و فولکلریک هم فعال بوده و در این زمینه صفحه هایی ازاو موجود است.

  اجرای وی از زیگونروایژن -که ساراسات با الهام از موسیقی محلی کولی ها اقدام به ساخت آن کرد یکی از بهترین اجراهای ارائه شده از این اثر میباشد.

  در زمینه موسیقی آثار سینمایی نیز همکاری او با جان ویلیامز آهنگساز بزرگ فیلم قابل تحسین است. این آهنگساز بزرگ که

  در گذشته برای موسیقی فیلم ویولن زن روی بام با ایزاک اشترن همکاری هایی داشت موسیقی فیلم فهرست شیندلر را به

  پرلمن تقدیم کرد و پرلمن با اجرای قطعات سولوی این اثر به دریافت جایزه آکادمی در سال 93 نایل آمد. به طور کلی پرلمن رپرتوار بسیار گسترده و فراگیری دارد .در این رپرتوار انواع فرمهای موسیقی اعم از سونات کنسرتو وحتی انواع انکورهاو ملودی ها شامل کلیه ی دوره های موسیقی اعم از باروک کلاسیک رمانتیک و مدرن به چشم میخورند.به همین دلیل نمیتوان پرلمن را متخصص اجرای آثاری مربوط به مکتب و یا دوره ای خاص دانست.

  کوچک کردن

لطفا ابتدا وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

پرسش‌های مرتبط