4 پاسخ

 1. پوست شما می تواند روزهای خوبی را در پیش داشته باشد به شرطی که هوای آن را داشته باشید و با تهیه ماسک های خانگی به زیبایی آن کمک کنید. شما می توانید برای از بین بردن جای جوش های صورت تان، روزی ۱۰ تا ۱۵ دقیقه یک قطعه لیمو ترش تازه را روی پوست تان بگذارید و بعد از ۱۲ هفته از داشتن پوستی صاف و شفاف لذت بادامه مطلب ...

  جوش صورت

  پوست شما می تواند روزهای خوبی را در پیش داشته باشد به شرطی که هوای آن را داشته باشید و با تهیه ماسک های خانگی به زیبایی آن کمک کنید.

  شما می توانید برای از بین بردن جای جوش های صورت تان، روزی ۱۰ تا ۱۵ دقیقه یک قطعه لیمو ترش تازه را روی پوست تان بگذارید و بعد از ۱۲ هفته از داشتن پوستی صاف و شفاف لذت ببرید.

  اسید موجود در آب لیمو ترش سبب از بین رفتن جای جوش ها می شود. ولی اگر پوست خشکی دارید، بهتر است از این روش استفاده نکنید.
  * آناناس از خوراکی های ضروری برای پوستمی باشد که هم میوه و هم ماسک آن برای پوست شما بسیار مفید است.

  آناناس را با آب لیمو ترش مخلوط کنید تا یک دست شود و آن را روی پوست صورت بگذارید اسیدهای موجود در آناناس تمام جوش و جای جوش ها را از بین می برد و پوستی صاف و شاداب را برای شما به ارمغان می آورد.

  کوچک کردن
 2. از بین بردن جای جوش به صورت طبیعی همانطور که گفته شد برای حل این مشکل در کمترین زمان روشهای مختلفی وجود دارد که یکی از ساده ترینشان استفاده از درمانهای خانگی مانند از بین بردن جای جوش با جوش شیرین است.  با وجود اینکه استفاده از این روشهای دست ساز و خانگی برای همه افراد به دلیل عوارض و حساسیتهای پوستادامه مطلب ...

  از بین بردن جای جوش به صورت طبیعی

  از بین بردن جای جوش به صورت طبیعی همانطور که گفته شد برای حل این مشکل در کمترین زمان روشهای مختلفی وجود دارد که یکی از ساده ترینشان استفاده از درمانهای خانگی مانند از بین بردن جای جوش با جوش شیرین است. با وجود اینکه استفاده از این روشهای دست ساز و خانگی برای همه افراد به دلیل عوارض و حساسیتهای پوستی و ... توصیه نمیشود اما نمیتوان منکر تأثیر برخی از آنها شد. از بین بردن جای جوش با جوش شیرین یکی از روشهای از بین بردن جای جوش استفاده از لایه بردارهای طبیعی است. جوش شیرین یکی از موادی است که به عنوان لایه بردار قوی جهت از بین بردن تیرگی و لکه استفاده میشود. ساده ترین روش استفاده از ماده ترکیب آن با آب یا گلاب جهت روشنی پوست است. برای از بین بردن سریع جای جوش میتوانید هر دو روز یک بار خمیری از این ترکیب تهیه کرده و روی جای جوشتان قرار دهید. بعد از مدت و خشک شدن خمیر میتوانید آن را با آب گرم بشویید. آب لیمو برای درمان جای جوش صورت اگر به دنبال روشی جهت درمان جای جوش فوری هستید، از آب لیمو استفاده کنید. با توجه به اینکه این ماده خوراکی سرشار از آنتی اکسیدان طبیعی است، میتوانید مشابه با جوش شیرین هر دو روز یک بار کمی آب لیمو روی جوشتان بزنید و بعد از مدت زمانی آن را بشویید. (برای کاهش اثر اسیدی آب لیمو میتوانید آن را با کمی آب مخلوط کنید.) از بین بردن جای جوش با ویتامین e ویتامین eمشابه با آب لیمو سرشار از آنتی اکسیدان بوده و برای از بین بردن قرمزی جای جوش و التهاب استفاده میشود. برای استفاده از این روش جهت درمان جای جوش صورت و سایر قسمتهای بدن میتوانید کپسولهای این ویتامین را تهیه کرده و بشکنید. سپس مایعی که از کپسول خارج میشود را روی جوش و لکه های صورتتان مثل تیرگی زیر چشم قرار دهید. و بعد از ۲۰ دقیقه بشویید. توجه:باز هم خاطرنشان میکنیم که قبل از استفاده از هر یک از این روشهای طبیعی و خانگی حتماً بعد از مشورت با پزشک متخصص روی قسمتی از پوست تان تست حساسیت انجام دهید. در صورتی که با علائمی نظیر قرمزی، التهاب و خارش مواجه شدید به احتمال زیاد به آن حساسیت داشته و نباید از آن استفاده کنید.

  همانطور که گفته شد برای حل این مشکل در کمترین زمان روشهای مختلفی وجود دارد که یکی از ساده ترینشان استفاده از درمانهای خانگی مانند از بین بردن جای جوش با جوش شیرین است.  با وجود اینکه استفاده از این روشهای دست ساز و خانگی برای همه افراد به دلیل عوارض و حساسیتهای پوستی و … توصیه نمیشود اما نمیتوان منکر تأثیر برخی از آنها شد.

  از بین بردن جای جوش با جوش شیرین

  یکی از روشهای از بین بردن جای جوش استفاده از لایه بردارهای طبیعی است. جوش شیرین یکی از موادی است که به عنوان لایه بردار قوی جهت از بین بردن تیرگی و لکه استفاده میشود. ساده ترین روش استفاده از ماده ترکیب آن با آب یا گلاب جهت روشنی پوست است.

  برای از بین بردن سریع جای جوش میتوانید هر دو روز یک بار خمیری از این ترکیب تهیه کرده و روی جای جوشتان قرار دهید. بعد از مدت و خشک شدن خمیر میتوانید آن را با آب گرم بشویید.

  آب لیمو برای درمان جای جوش صورت

  اگر به دنبال روشی جهت درمان جای جوش فوری هستید، از آب لیمو استفاده کنید. با توجه به اینکه این ماده خوراکی سرشار از آنتی اکسیدان طبیعی است، میتوانید مشابه با جوش شیرین هر دو روز یک بار کمی آب لیمو روی جوشتان بزنید و بعد از مدت زمانی آن را بشویید. (برای کاهش اثر اسیدی آب لیمو میتوانید آن را با کمی آب مخلوط کنید.)

  از بین بردن جای جوش با ویتامین e

  ویتامین eمشابه با آب لیمو سرشار از آنتی اکسیدان بوده و برای از بین بردن قرمزی جای جوش و التهاب استفاده میشود. برای استفاده از این روش جهت درمان جای جوش صورت و سایر قسمتهای بدن میتوانید کپسولهای این ویتامین را تهیه کرده و بشکنید.  سپس مایعی که از کپسول خارج میشود را روی جوش و لکه های صورتتان مثل تیرگی زیر چشم قرار دهید. و بعد از ۲۰ دقیقه بشویید.

  توجه:باز هم خاطرنشان میکنیم که قبل از استفاده از هر یک از این روشهای طبیعی و خانگی حتماً بعد از مشورت با پزشک متخصص روی قسمتی از پوست تان تست حساسیت انجام دهید. در صورتی که با علائمی نظیر قرمزی، التهاب و خارش مواجه شدید به احتمال زیاد به آن حساسیت داشته و نباید از آن استفاده کنید.

  کوچک کردن
 3. ویتامین C آب لیمو سرشار از ویتامین C است که باعث روشن شدن پوست و یک‌نواخت شدن رنگ آن می‌شود. بر اساس پژوهش‌های صورت گرفته، ویتامین C عاملی مؤثر برای کاهش رنگ‌دانه‌های پوستی و از بین بردن جای جوش است. آلوئه‌ورا اگر در فضای مجازی و سایت‌ها به دنبال حل این مشکل هستید، با طرفداران آلوئه‌ورا برای بهبود لادامه مطلب ...

  ویتامین C

  آب لیمو سرشار از ویتامین C است که باعث روشن شدن پوست و یک‌نواخت شدن رنگ آن می‌شود. بر اساس پژوهش‌های صورت گرفته، ویتامین C عاملی مؤثر برای کاهش رنگ‌دانه‌های پوستی و از بین بردن جای جوش است.

  آلوئه‌ورا

  اگر در فضای مجازی و سایت‌ها به دنبال حل این مشکل هستید، با طرفداران آلوئه‌ورا برای بهبود لکه‌های تیره ناشی از آکنه مواجه خواهید شد. در حقیقت آلوئه‌ورا یک ماده‌ی شفابخش استثنایی است؛ به خصوص زمانی که برای پوست استفاده شود. استفاده‌ی مداوم از آلوئه‌ورا می‌تواند سطح ملانین را در سلول‌ها تثبیت کند؛ هر چند برای شناخت محدودیت‌های این اثر، به تحقیقات بیشتری نیاز است.

  عصاره‌ی هسته‌ی انگور

  عصاره‌ی هسته‌ی انگور، محصول طبیعی دیگری است که برای کمک به روشن شدن لکه‌های تیره می‌تواند بسیار مفید باشد.

  هیچ مطالعه‌ای در رابطه با استفاده‌ی موضعی از عصاره‌ی هسته‌ی انگور برای این منظور انجام نشده است. اما برخی تحقیقات نشان می‌دهند که مصرف خوراکی عصاره‌ی هسته‌ی انگور به مدت ۶ ماه برای مبتلایان به ملاسما (Melasma) (بیماری مشابه هیپرپیگمانتاسیون بعد از التهاب) می‌تواند مفید باشد.

  محافظت از پوست در برابر نور خورشید

  برای از بین بردن جای جوش ابتدا باید از پوست‌تان در مقابل نور خورشید به صورت روتین محافظت کنید. استفاده از کرم ضد آفتاب با SPF حداقل ۳۰ در طول روز (حتی در روزهای ابری و بارانی) مانع از آسیب دیدگی بیشتر پوست‌تان می‌شود.

  روش‌های درمانی از بین بردن جای جوش

  کوچک کردن
 4. این پاسخ ویرایش شده است.

  امروزه روش های طبیعی و خانگی برای مراقبت از پوست طرفداران زیادی پیدا کرده. یکی از این روش ها استفاده از ماسک های مختلف هست در این بین ماسک عسل، که هم طبیعی و هم موثره خیلی مفید و کاربردی هست. ماسک عسل انواع مختلفی داره و برای از بین بردن جای زخم و جوش همچنین به جوانسازی و لایه برداری و رفع چین و چروادامه مطلب ...

  امروزه روش های طبیعی و خانگی برای مراقبت از پوست طرفداران زیادی پیدا کرده. یکی از این روش ها استفاده از ماسک های مختلف هست در این بین ماسک عسل، که هم طبیعی و هم موثره خیلی مفید و کاربردی هست.

  ماسک عسل انواع مختلفی داره و برای از بین بردن جای زخم و جوش همچنین به جوانسازی و لایه برداری و رفع چین و چروک پوست هم کمک می کنه.

  می تونید برای اطلاعات بیشتر تو این زمینه خواص ماسک عسل برای پوست رو هم بخونید!

  کوچک کردن

لطفا ابتدا وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

پرسش‌های مرتبط