aalan
Parisa Ebrahimi

به نظرتون چجوری میشه کند لپ تاپ رو از بین برد

چند وقته لپ تاپ سنگین شده و به زور میاد بالا . همه ی برنامه ها رو با تاخیر باز میکنه و بعضی وقتا هم هنگ میکنه ، میدونید چجوری میشه کمتر کرد این کند شدن لپ تاپ رو

5 پاسخ

 1. یکی از شایع ترین دلایل کند کار کردن لپ تاپ، برنامه های اجرا شده در پس زمینه آن است. چون هر برنامه از منابع سخت افزاری سیستم مانند رم، سی پی یو، هارد دیسک، کارت گرافیک و دیگر منابع استفاده می کند و همین باعث بیشتر شدن زمان بوت شدن سیستم عامل می شود. مثلا هنگام استفاده از مرورگر، بررسی کنید که چند تبادامه مطلب ...

  یکی از شایع ترین دلایل کند کار کردن لپ تاپ، برنامه های اجرا شده در پس زمینه آن است. چون هر برنامه از منابع سخت افزاری سیستم مانند رم، سی پی یو، هارد دیسک، کارت گرافیک و دیگر منابع استفاده می کند و همین باعث بیشتر شدن زمان بوت شدن سیستم عامل می شود. مثلا هنگام استفاده از مرورگر، بررسی کنید که چند تب باز دارید؟ تب هایی را که نیاز ندارید و یا زمانی که کار تان با برنامه ها تمام می شود، آنها را ببندید.

  کوچک کردن
 2. به نظرم یا ویروسی شده دستگاه یا رمت کمه ... اس اس دی بزنی درست میشه احتمالا

  به نظرم یا ویروسی شده دستگاه یا رمت کمه … اس اس دی بزنی درست میشه احتمالا

  کوچک کردن
 3. بعضی از برنامه های به طور اتوماتیک با روشن شدن ویندوز، اجرا میشوند. بنابر این سیستم عامل، زمان خیلی زیادی را برای اجرای همه نرم افزارها صرف می کند. روشن نگه داشتن سیستم در طول روز باعث همچین اتفاقی میشه، برای حل این مشکل کافیه گزینه auto start را غیر فعال کنید. برای غیرفعال کردن این برنامه ها، به taادامه مطلب ...

  بعضی از برنامه های به طور اتوماتیک با روشن شدن ویندوز، اجرا میشوند. بنابر این سیستم عامل، زمان خیلی زیادی را برای اجرای همه نرم افزارها صرف می کند.

  روشن نگه داشتن سیستم در طول روز باعث همچین اتفاقی میشه، برای حل این مشکل کافیه گزینه auto start را غیر فعال کنید. برای غیرفعال کردن این برنامه ها، به task manger بروید، در قسمت startup، لیست برنامه هایی که در زمان استارت فعال میشوند را میبینید.

  هر کدام را که نیاز نداشتید. disable یا غیرفعال میکنید.

   اجرای خودکار برنامه های و اشغال سی پی یو عامل کندی رایانه شخصی شما

  کوچک کردن
 4. یه سایت هست به اسم زنون پی سی ، مقاله های زیادی واسه اینجور چیزا داره میتونی اونو پیدا کنی .. فک کنم اینجوری بتونی مشکلتو حل کنی  

  یه سایت هست به اسم زنون پی سی ، مقاله های زیادی واسه اینجور چیزا داره میتونی اونو پیدا کنی .. فک کنم اینجوری بتونی مشکلتو حل کنی

   

  کوچک کردن
 5. کندی لپ‌تاپ و هنگ کردن آن می‌تواند به علت مشکلات مختلف سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری اتفاق بیافتد. برای رفع این مشکلات، می‌توانید مراحل زیر را انجام دهید: بستن برنامه‌ها: اگر لپ‌تاپ کند شده است، ابتدا بستن برنامه‌های باز و عدم استفاده از برنامه‌های زیاد می‌تواند کمک کند. انجام بازنگری ویروس‌ها: یک اسکن جادامه مطلب ...

  کندی لپ‌تاپ و هنگ کردن آن می‌تواند به علت مشکلات مختلف سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری اتفاق بیافتد. برای رفع این مشکلات، می‌توانید مراحل زیر را انجام دهید:

  1. بستن برنامه‌ها: اگر لپ‌تاپ کند شده است، ابتدا بستن برنامه‌های باز و عدم استفاده از برنامه‌های زیاد می‌تواند کمک کند.
  2. انجام بازنگری ویروس‌ها: یک اسکن جامع و کامل با برنامه‌های آنتی‌ویروس می‌تواند کشف و حذف ویروس‌ها و برنامه‌های مخرب احتمالی را به دست آورد.
  3. به‌روزرسانی نرم‌افزارها: اطمینان حاصل کنید که همه نرم‌افزارها، سیستم‌عامل و درایورها به‌روزرسانی شده‌اند.
  4. پاکسازی فضای ذخیره‌سازی: ممکن است فضای ذخیره‌سازی پر شده باشد. حذف فایل‌ها یا انتقال آن‌ها به یک مکان دیگر می‌تواند کمک کند.
  5. استفاده از نرم‌افزارهای بهینه‌سازی: نرم‌افزارهای بهینه‌سازی سیستم می‌توانند به کاهش کندی و افزایش عملکرد لپ‌تاپ کمک کنند.
  6. بازنشانی به حالت کارخانه: در صورت عدم رفع مشکل، می‌توانید لپ‌تاپ را به حالت کارخانه بازنشانی کنید. این کار می‌تواند به حل برخی از مشکلات کمک کند، اما حتماً اطلاعات مهم خود را قبل از انجام این کار پشتیبان‌گیری کنید، زیرا تمام داده‌ها پاک خواهند شد.

  در صورتی که این راهکارها نتیجه ندهد و لپ‌تاپ هنوز هنگ و کند است، ممکن است مشکلات سخت‌افزاری پیچیده‌تری داشته باشد و بهتر است به کارشناس مربوطه مراجعه کنید.

  به سایت ما هم سر بزنید درباره خرید ملک در اصفهان هستش

  کوچک کردن

لطفا ابتدا وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

پرسش‌های مرتبط