amirsaeiddehghan

تعریفت از خوشبختی چیه ؟

2 پاسخ

 1. خوشبختی یک مفهوم ذهنی است که برای هر کس با توجه به دیدگاه شخصی خود معنا ی خاص خود را دارد.شخصی داشتن مقدار زیادی پول و یا یک اتومبیل گران قیمت را نهایت خوشبختی می داند،شخص دیگری رسیدن به مدارج تحصیلی و دیگری رشد و ارتقای شغلی را. اما باید بدانید رسیدن به همه این ها ممکن است برای شما خوشبختی را به ارادامه مطلب ...

  خوشبختی یک مفهوم ذهنی است که برای هر کس با توجه به دیدگاه شخصی خود معنا ی خاص خود را دارد.شخصی داشتن مقدار زیادی پول و یا یک اتومبیل گران قیمت را نهایت خوشبختی می داند،شخص دیگری رسیدن به مدارج تحصیلی و دیگری رشد و ارتقای شغلی را.

  تعریف خوشبختی

  اما باید بدانید رسیدن به همه این ها ممکن است برای شما خوشبختی را به ارمغان نیاورد زیرا خوشبختی تنها یک احساس درونی است.

  شخصی در اواخر عمر خود گفته بود من یک عمر موفق بودم اما هرگز خوشبخت نبودم.

  حتما شما هم افراد زیادی را دیده اید که زندگی در عین ثروت و قدرت برایشان جهنم است و حتی شب ها لحظه ای خواب راحت ندارند.به راستی این خلاً بزرگ زندگی چیست؟

  یکی از خصوصیات ذهن این است که به سرعت به هر موقعیت و شرایطی عادت می کند و پس از مدتی کاملا اوضاع برایش عادی می شود و باز همان زندگی کسالت بار قبلی آغاز می شود.آرزو و رویایی که سال ها در سر داشتیم حال که به آن رسیده ایم دیگر ان جذابیت گذشته را ندارد ، تکراری شده و آب و رنگش را از دست داده است و دوباره ما هستیم .

  خواسته های جدید که به شدت فکر ما را به خودش مشغول کرده است.این مساله نه تنها در مورد اشیاء و موقعیت ها بلکه در مورد انسان های اطراف با هم صدق میکند،بله باز هم در حسرت فردایی بهتر زندگی می کنیم،غافل از این که فردایی وجود ندارد و فردای بهتر همین امروز و حال است.

  اگر شما هم اکنون نتوانید از زندگی خود لذت ببرید مطمئن باشید که فردا حتی با میلیون ها پول باز هم ناراضی خواهید بود و روزی چشم باز خواهید کرد و خواهید دید که روزهای زیبای زندگی شما همه و همه در حسرت،گذشته و از بین رفته است و چیزی جز حسرت باقی نمانده است؛غافل از این همه زیبایی که خداوند در اطراف ما خلق کرده است عمری را در سرگشتگی ،شتابزدگی و طمع گذرانده ایم.

  ما حتی دیگر فرصتی برای تفریح در کنار خانواده ، قدم زدن روی برگ های پاییزی ، کمک به همنوعان یک عبادت خالصانه خداوند را هم از دست داده ایم ، پس چقدر خوب است همه ما هنر زندگی کردن را بیاموزیم، هنر لذت بردن از لحظه لحظه زندگی را، و زندگی را ان قدر ها هم سخت نگیریم تا زندگی هم بر ما سخت نگیرد.

  خوشبخت ترین انسان ، کسی است که در همه حالات از اصل زندگی دور نشود و همواره این مطلب را به خاطر داشته باشد که همه چیز در حال گذر است.

  نگذاریم آیینه صاف قلب ما را کینه ، حسرت و طمع مکدر کرده و مانع از اشراف به زیبایی های خداوند شود تا این بزرگ ترین هدیه خداوند یعنی زندگی را زیبا زندگی کنیم.

  کوچک کردن
 2. تعریف من از خوشبختی این است: خوشبختی مهارت پذیرش مسئولیت انتخابهایمان و مهارت حل تعارضهای زندگی است. با این تعریف حتی وقتی غمگین هستیم نیز می توانیم احساس خوشبختی کنیم. چرا که خوشبختی احساس رضایت از لحظه به لحظه زندگی است. وقتی هر آنچه بودم، هستم و خواهم شد را در خودم بدانم. و دیگران را عامل سعادت یادامه مطلب ...

  تعریف من از خوشبختی این است:

  خوشبختی مهارت پذیرش مسئولیت انتخابهایمان و مهارت حل تعارضهای زندگی است.

  با این تعریف حتی وقتی غمگین هستیم نیز می توانیم احساس خوشبختی کنیم.

  چرا که خوشبختی احساس رضایت از لحظه به لحظه زندگی است.

  وقتی هر آنچه بودم، هستم و خواهم شد را در خودم بدانم. و دیگران را عامل سعادت یا بدبختی ندانم تعاملاتم با آنها بسیار معتدل می شود.

  زندگی را یک مسیر بدانم و نه یک مقصد: یعنی منتظر روز موعود برای لذت بردن از زندگی نباشم. در مسیر رسیدن به اهداف و آرزوهایم نیز باید عمیقا احساس خوشبختی کنم.

  تعریف من از خوشبختی

   

  قرار نیست وقتی خانه ۲۰۰ متری خریدم تبدیل به آدم خوشبختی شوم.
  باید بیاموزم امروز که دارم تلاش می کنم برای رسیدن به خانه ۲۰۰ متری هم احساس خوشبختی کنم. حتی اگر امروز در خانه ۵۰ متری زندگی می کنم.

  زندگی هر روز سرشار از تعارض است. دنیای مطلوب دو دقلوی کاملا همسان نیز باهم متفاوت است. و ممکن است با تعارض همراه باشد.
  یادم هست لاله و لادن دو خواهر دوقلوی همسان که از سر بهم چسبیده بودند هرکدام یک رشته تحصیلی را دوست داشت.

  یک تعارض بوجود آمده بود: آنها باید باهم می بودند. حالا باید کدام رشته را بخوانتد؟ نشستند و تعارض راحل کردن به هر دو رشته با هم مشغول شدند.

  کوچک کردن

لطفا ابتدا وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

پرسش‌های مرتبط