یک سوال Latest سوالات

صادق

تو ۱۰ دقیقه چه چیزی می توانم یاد بگیرم / بدانم که برای بقیه عمر مفید باشد؟

یک سوال داشتم میخواستم ببینم ایا موردی هست که بشه تو ۱۰ دقیقه یاد گرفت که تا آخر عمر به درد بخوره؟

لطفا ابتدا وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

 1. 1-همیشه هنگام راه رفتن با شخصی روبرو می شوید که میخواهد از کنار شما بگذرد،  به جای اینکه به شخصی که خود بطور خودکار حرکت می کند نگاه کنید ، فقط به سمتی که می خواهید بروید تا با هم برخورد نکنید. 2- وقتی در موقعیت سخت و استرس زایی هستید، بهتره یک چیزی بخورید مثلا ادامس چون مغز انسان وقتی داره غذا میخوادامه مطلب ...

  ۱-همیشه هنگام راه رفتن با شخصی روبرو می شوید که میخواهد از کنار شما بگذرد،  به جای اینکه به شخصی که خود بطور خودکار حرکت می کند نگاه کنید ، فقط به سمتی که می خواهید بروید تا با هم برخورد نکنید.

  ۲- وقتی در موقعیت سخت و استرس زایی هستید، بهتره یک چیزی بخورید مثلا ادامس چون مغز انسان وقتی داره غذا میخوره درک نمیکنه که در موقعیت خطرناک باشه.

  ۳- هروقت تصمیم گرفتید جلب رضایت کسی رو انجام بدید و دوست داشته باشید با شما حرف بزنه شروع کنید در مورد چیزی که اون دوست داره باهاش سر حرف رو باز کنید، اون شروع میکنه با شما حرف زدن رو ادامه بده.

  ۴-اگر با کسی صحبت می کردید و طرف مقابل فرصت اظهار نظر رو به شما نمیداد یک چیزی بندازید روی زمین اونوقت اون مکث میکنه و میتونید از این فرصت استفاده کنید.

  ۵-اگر می خواهید صبح زود بیدار شوید. فقط قبل از خواب آب بنوشید. یا یاینکه ۵-۱۰ بار به خود بگویید که می خواهید صبح ساعت X: X بیدار شوید. مثال- می خواهم ساعت ۶ بلند شوم.

  کوچک کردن
 2. 1- چگونه می توان سیستم ویندوز خود را به طور خودکار بعد از یک زمان خاص خاموش کرد؟ مرحله 1: با فشار دادن "start + r" یا همانطور که در تصویر نشان داده شده است ، دستور run را باز کنید یا فقط "run" را در فهرست شروع جستجو کنید. مرحله 2: این را تایپ کنید shutdown -s -f -t 3600 و روی ok کلیک کنید. 3600 در اادامه مطلب ...

  ۱- چگونه می توان سیستم ویندوز خود را به طور خودکار بعد از یک زمان خاص خاموش کرد؟

  مرحله ۱: با فشار دادن “start + r” یا همانطور که در تصویر نشان داده شده است ، دستور run را باز کنید یا فقط “run” را در فهرست شروع جستجو کنید.

  مرحله ۲: این را تایپ کنید

  shutdown -s -f -t 3600

  و روی ok کلیک کنید.

  ۳۶۰۰ در این حالت تعداد ثانیه ها است.

  اگر می خواهید خاموش کردن برنامه ریزی شده را لغو کنید ، در پنجره اجرا “shutdown -a” را تایپ کنید.

  ۲-چگونه تصاویر یا فیلم ها را از نمایش در گالری در موبایل اندرویدی پنهان کنیم؟

  بدون نیاز به applock یا برنامه های دیگر

  مرحله ۱: یک پوشه ایجاد کنید و تمام تصاویر و فیلم هایی را که نمی خواهید گالری آن را به آن پوشه نشان دهد ، منتقل کنید.

  مرحله ۲: تغییر نام پوشه که با نقطه “.” شروع شود ، برای مثال: sunnyleone. یا private. و غیره. همین. اکنون از گالری پنهان شده است !!

  بخاطر بسپارید ، این ترفند آن پوشه را در قسمت  مدیر فایل (file manager)داخلی نیز پنهان می کند.

  ۳- برای ثبت نام در یک وب سایت ایمیل موقت لازم دارید؟

  به عنوان مثال شما میخواهید در یک سایت ثبت نام کنید و نیاز به یک ایمیل دارید و نمیخواهید از ایمیل اصلی خود استفاده کنید. راه حل سایت ۱۰minutemail  است. به راحتی به شما یک ایمیل می دهد که ۱۰ دقیقه فعال است.

  ۴- سریعتر پرونده های بزرگ را در درایو USB کپی کنید.

  برای این کار میتوانید به راحتی فایل های خود را در یک فایل فشرده قرار دهید و سپس ان فایل خود را انتقال دهید خواهید دید که با سرعت خیلی بهتری فایل کپی خواهد شد.

  کوچک کردن
 3. نکات کاربردی روانشناسی شخصیت نکات کاربردی روانشناسی در زندگی روزمره که غالبا از نکات روانشناسی شخصیت است به شدت میتواند به شما در بهبود روابط بین فردیتان کمک کند چیزی که خیلی از ما ایرانی ها امروزه به آن احتیاج داریم.. رنگ چشم افراد را به خاطر بسپارید در طول معارفه به رنگ چشم افراد توجه داشته باشید.ادامه مطلب ...

  نکات کاربردی روانشناسی شخصیت

  نکات کاربردی روانشناسی شخصیت

  نکات کاربردی روانشناسی در زندگی روزمره که غالبا از نکات روانشناسی شخصیت است به شدت میتواند به شما در بهبود روابط بین فردیتان کمک کند چیزی که خیلی از ما ایرانی ها امروزه به آن احتیاج داریم..

  رنگ چشم افراد را به خاطر بسپارید

  در طول معارفه به رنگ چشم افراد توجه داشته باشید. شما قرار نیست که از این اطلاعات استفاده کنید. این تنها یک تکنیک برای دستیابی به مقدار بهینه ای از ارتباط چشمی است که مردم شما را بیشتر تائید کنند و اعتماد به نفس بیشتری به هم خودشان و هم شما دهند.

   

  اولین ها و آخرین ها به یاد می مانند

  مردم همیشه از اولین و آخرین چیزی که اتفاق می افتد، واضح ترین خاطره را دارند، هنگامی که میانی ها مبهم و غیر معلوم می شوند. پس اگر شما زمانی را برای مصاحبه قرار دادید، سعی کنید اولین یا آخرین نفر هنگام عبور از در باشید.

  به فرم پاها توجه کنید

  به فرم پاها روانشناسی

  پاهای مردم اغلب بینشی است راجع به چیزی که آنها فکر می کنند. برای مثال، اگر شما به دو نفری که دارند صحبت می کنند، نزدیک شوید و آنها کمر به بالای خود را بدون پاهایشان به سمت شما بچرخانند، آنها ترجیح می دهند که شما تنهایشان بگذارید. درعین حال اگر شما با اشخاصی صحبت می کنید و پاهایشان از شما دور است، آنها می خواهند فرار کنند.

  اگر جمعی خندیدند کسی که به شما نگاه خواهد کرد دوستتان دارد

  وقتی که خنده در یک گروه از افراد شیوع می یابد، هر فرد به طور غریزی به شخصی نگاه خواهد کرد که احساس نزدیکی بیشتری با وی در گروه دارد.

   

  به سکوت اهمیت بدهید

  مانند همه ی درمانگران که ارزش دستمزدشان را دارند، به خاطر بسپار که از قدرت سکوت بهره ببری. اگر شخصی پاسخ غیر قابل قبولی به سوال شما داد، ساکت بمانید و ارتباط چشمی خود را حفظ کنید این باعث میشود آنها احساس فشار بیشتری بکنند و در نتیجه جواب را به شما بگویند.

  صمیمی شوید

  اگر می دانید که شخصی در قرار ملاقات به شما می آید، عمدا درست در کنارش بنشینید. این مجاورت و نزدیکی موجب عدم راحتی آنها برای تهاجمی و یا پرخاشگر بودن می شود و شما راحت تر میتواند با آن ها ارتباط برقرار کنید.

  از مردم بخواهید به شما توجه کنند

  درخواست کمی توجه و یا همراهی از مردم، مغز آنها را تعلیم می دهد که باور کنند شما را دوست دارند.

  اسم اشخاص را صدا بزنید

  هر چند سخت است اما اگر میخواهید ارتباط خوبی داشته باشید بیشتر از هر چیز اسم افراد را صدا بزنید انسان دوست دارند که دوست داشته بشوند و یکی از راه ها صدا زدن اسمشان است زیرا فکر میکنند که خیلی با دیگران صمیمی هستند.

  برای رفتار با هرکس از زبان بدن خود او استفاده کنید

  زبان بدن افراد را تقلید کنید زمانی که می خواهید در راه ساختن اعتماد، بر روی آنها اثر متقابل بگذارید. فقط در مورد آن زیرک و دقیق باشید.

   

  راهتان را باز کنید

  زمانی که در بین جمعیت راه می روید نگاه خیره تان را بر روی شکاف های بین مردم به جای خود مردم نگهدارید. معمولا، آنها راه ها را جدا می کنند تا بگذارند شما عبور کنید.

  کاری کنید که دیگران از بودن با شما لذت ببرند

  زمانی که شامل آدرنالین می شود ـ ترن هوایی، فیلم های ترسناک، کتک خوردن ( باشه شاید نه این یکی ) ـ به تحریک برانگیختگی در مغز کمک خواهد کرد، و باعث میشود مردم فکر کنند که از هم نشینی با شما لذت می برند. چیزی که آنها به طور امیدوارانه در هر حال خواهند برد.

  صمیمانه دست بدهید

  گرم دست دادن شما را بسیار برای مردم  جذاب تر می کند. زیرا به آنها می فهمانید که خیلی خیلی بهشان احترام میگذارید

  اگر میخواهید خوب یاد بگیرید خوب یاد بدهید و آن را تمرین کنید

  بهترین راه برای یادگیری، یاد دادن است. اگر شما یک مهارت جدید یا قدری از دانش را کسب کردید، در اولین فرصتی که دریافت می کنید، آن را با شخص دیگری به اشتراک بگذارید.

  تصویر خود مردم را به آنها بازتاب بدهید

  در نهایت: هیچ چیزی برای مردم مهم تر از تصویر خودشان نیست. کشف کن که مردم دوست دارند چگونه درباره ی خودشان فکر کنند، و آن را به سود خودت تقویت کن.

   

   

  کوچک کردن
 4. به نظر من روزی ده دیقه کتاب خوندن میتونه چیزی بهتون اضافه کنه که تا اخر عمر همراهتون باشه!

  به نظر من روزی ده دیقه کتاب خوندن میتونه چیزی بهتون اضافه کنه که تا اخر عمر همراهتون باشه!

  کوچک کردن

پرسش‌های مرتبط