پرسش‌های مرتبط

لطفا ابتدا وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

4 پاسخ

 1. روش‌های استعلام خلافی براساس استعلام خلافی خودروی خود می‌توانید از روش‌های زیر کمک بگیرید: سایت راهور ۱۲۰ در سایت راهور به آدرس http://rahvar120.ir / می‌توانید به راحتی برای استعلام خلافی اقدام کنید، البته نه استعلام خلافی خودرو به روز. در سایت راهور باید روی دایره "استعلام تخلفات خودرو و موتورسیکلتادامه مطلب ...

  روش‌های استعلام خلافی

  براساس استعلام خلافی خودروی خود می‌توانید از روش‌های زیر کمک بگیرید:

  سایت راهور ۱۲۰

  در سایت راهور به آدرس http://rahvar120.ir / می‌توانید به راحتی برای استعلام خلافی اقدام کنید، البته نه استعلام خلافی خودرو به روز. در سایت راهور باید روی دایره “استعلام تخلفات خودرو و موتورسیکلت” کلیک کنید و با وارد کردن شماره بارکد پستی و کد امنیتی سایت، خلافی خود را استعلام بگیرید.

  اگر قصد پرداخت هم دارید، می‌توانید هر تعداد خلافی را که تمایل دارید، انتخاب کنید و وارد فرایند پرداخت شوید. برای تکمیل فرایند پرداخت باید رمز پویای حساب بانکی خود را فعال کرده باشید. در غیر این صورت می‌توانید شناسه قبض و شناسه پرداخت جریمه را یادداشت کنید و از سایر روش‌های پرداخت، نسبت به پرداخت خلافی خود اقدام کنید.

  خلافی خودرو

  استعلام خلافی با شماره تلفن ۸۸۲۸۸۸۸۸

  یکی دیگر از روش‌های استعلام خلافی تماس با شماره فوق است. البته در این روش استعلام خلافی خودرو به روز نیست. برای این کار باید پس از شماره گیری ۸۸۲۸۸۸۸۸ ۰۲۱ عدد یک را وارد کنید تا به اپراتور متصل شوید. با خواندن شماره پلاک خودرو، مبلغ خلافی به شما اعلام می‌شود.

  استعلام خلافی با شماره پیامک ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰

  یکی دیگر از روش‌های استعلام خلافی ارسال شماره VIN وسیله نقلیه به این سرشماره است. فرمت ارسال VIN به این سرشماره باید به شکل زیر باشد:
  فرمت ارسال کد vin  * + VIN
  فرمت ارسال بارکد هشت رقمی پستی  # + بارکد ۸ رقمی+ *

  در این روش هم می‌توانید خلافی را استعلام بگیرید و هم اینکه شناسه پرداخت و شناسه قبض را دریافت کنید. البته استعلام خلافی به این روش نیز کاملاً به روز نیست. در این روش می‌توانید به کمک شناسه‌های دریافتی، از طریق اپ های پرداختی یا دستگاه‌های ATM و یا دستگاه‌های پوز برای پرداخت خلافی اقدام کنید.

  استعلام خلافی به کمک کد دستوری #۱۱۰*

  این کد دستوری نیز روشی دیگر برای استعلام خلافی است، البته نه استعلام خلافی خودرو به روز. در این روش مرحله به مرحله باید اطلاعات لازم برای استعلام خلافی را وارد کنید و در نهایت گزارش خلافی خود را مشاهده کنید.

  کوچک کردن
 2. دریافت خلافی خودرو با مراجعه به پلیس۱۰+  شما می‌توانید  با در دست داشتن کارت خودرو، سند خودرو یا بیمه‌نامه، به دفاتر پلیس ۱۰+ مراجعه کرده وبا پرداخت ۳۰۰۰ تومان (تعرفه اجرائیات برای استعلام خلافی )استعلام خلافی خودرو بگیرید. دقت داشته باشید در صورتی که مبلغ خلافی شما بیش از ۱۰ میلیون ریال (یک میلیونادامه مطلب ...

  دریافت خلافی خودرو با مراجعه به پلیس۱۰+

   شما می‌توانید  با در دست داشتن کارت خودرو، سند خودرو یا بیمه‌نامه، به دفاتر پلیس ۱۰+ مراجعه کرده وبا پرداخت ۳۰۰۰ تومان (تعرفه اجرائیات برای استعلام خلافی )استعلام خلافی خودرو بگیرید.

  دقت داشته باشید در صورتی که مبلغ خلافی شما بیش از ۱۰ میلیون ریال (یک میلیون تومان) باشد، می‌بایست به مراکز راهنمایی و رانندگی مراجعه نمایید.

  دریافت خلافی خودرو از طریق سامانه پیامکی

  در صورتی که تمایل به دریافت میزان خلافی خودرو از طریق سامانه پیامکی دارید کافیست کد ۱۷ رقمی VIN   که بر روی سند و کارت ماشین درج شده است را به شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ پیامک بزنید.

  پس از ارسال پیامک این سامانه میزان خلافی شما به همراه شناسه پرداخت و قیض برای شما ارسال خواهد کرد.  با استفاده از شناسه ارسالی شما می‌توانید قبض جریمه را پرداخت نمایید.

  استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت

  با مراجعه به سایت راهور نیز می‌توانید خلافی خودرو را استعلام و پرداخت کنید. کافی ست به آدرس http://www.rahvar120.ir مراجعه کنید و در منوی سمت راست گزینه خدمات را انتخاب و سپس روی استعلام میزان تخلفات رانندگی کلیک کنید.( https://service.rahvar120.ir/page/infractions-police ) مطابق راهنمای صفحه، بارکد پستی ۸ رقمی و کد کپچا را وارد کنید. لیست جرایم رانندگی را در این صفحه می‌بینید. برای پرداخت نیز می‌توانید با انتخاب درگاه بانکی، موارد دلخواه را پرداخت کنید. همچنین در این صفحه امکان چاپ خلافی خودرو نیز میسر است.

  کوچک کردن
 3. دریافت خلافی خودرو از دفاتر پیشخوان مراجعه به دفاتر پیشخوان یکی از روش‌های قدیمی و زمانبر برای دریافت خلافی ماشین است. با این حال هنوز هم امکان تسویه خلافی از این طریق وجود دارد. لازم به ذکر است که هزینه استعلام خلافی در دفاتر پیشخوان 12000 تومان است. استعلام خلافی از سایت راهور 120 شما می‌توانید ازادامه مطلب ...

  دریافت خلافی خودرو از دفاتر پیشخوان

  مراجعه به دفاتر پیشخوان یکی از روش‌های قدیمی و زمانبر برای دریافت خلافی ماشین است. با این حال هنوز هم امکان تسویه خلافی از این طریق وجود دارد. لازم به ذکر است که هزینه استعلام خلافی در دفاتر پیشخوان ۱۲۰۰۰ تومان است.

  استعلام خلافی از سایت راهور ۱۲۰

  شما می‌توانید از طریق سایت راهور۱۲۰ اقدام به استعلام و پرداخت خلافی کنید. اما باید توجه داشته باشید که فرایند خلافی خودرو راهور مستلزم ثبت‌نام در سامانه سخا و دریافت رمز عبور است.

  مشاهده خلافی از طریق پیامک

  در صورتی که به کد VIN خودرو دسترسی دارید می‌توانید از طریق شماره پیامکی ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ اقدام به گرفتن خلافی خود کنید. البته در این روش امکان پرداخت وجود نداشته و در نهایت لازم است برای پرداخت از روش‌های دیگر استفاده کنید.

  دریافت سریع خلافی

  در حال حاضر شما می‌توانید از طریق سامانه استعلام خلافی قبضینو در کوتاهترین زمان و تنها با چند کلیک اقدام به گرفتن خلافی خودرو کنید. به علاوه دیگر نیاز نیست تا برای به روزرسانی سیستم راهور ۷ تا ۱۰ روز منتظر باشید زیرا تسویه خلافی در قبضینو آنی است.

  تسویه خلافی خودرو از طریق عابربانک

  برای استفاده از این روش کافیست که به یکی از خودپردازهای عضو شتاب مراجعه نمایید. لازم به ذکر است که در این روش باید شناسه قبض و شناسه پرداخت قبض خلافی خود را داشته باشید.

  استعلام و پرداخت خلافی خودرو از طریق تماس تلفنی

  شما می‌توانید برای استعلام و پرداخت خلافی خودرو با سامانه تلفنی گویای راهبری راجا به شماره ۸۸۲۸۸۸۸۸ تماس گرفته و از میزان خلافی خود مطلع شوید. برای این کار لازم است تا کد VIN درج شده در پشت کارت خودروی خود را داشته باشید

  عدم خلافی

  از آنجایی که برای انجام برخی کارها از قبیل تعویض پلاک نیاز به ارائه برگه عدم خلافی دارید. پس از پرداخت خلافی آنلاین از طریق قبضینو و تسویه آنی می‌توانید برگه عدم خلافی را در قسمت سوابق مشاهده و چاپ کنید.

  استعلام دوبرابر شدن خلافی

  مهلت پرداخت برخی از تخلفات رانندگی ۶۰ روز است و اگر طی این مدت اقدام به پرداخت خلافی خودرو نکنید مبلغ خلافی دوبرابر خواهد شد. از آنجایی که معمولا پیامک خلافی فقط برای تخلفات ثبت‌شده با دوربین ارسال می‌شود بهتر است به صورت دوره ای و از طریق اپلیکیشن یا سایت قبضینو اقدام به استعلام خلافی خودرو خود کنید.

  مشاهده جرایم خودرو با اپلیکیشن پلیس من

  اپلیکیشن پلیس من در کنار خدمات گوناگونی که به کاربران خود ارائه می‌‌دهد، امکان استعلام و پرداخت جریمه خودرو را نیز فراهم کرده است.

  کوچک کردن
 4. روش‌های استعلام کارت و سند مالکیت خودرو نحوه پیگیری کارت خودرو و سند مالکیت خودرو با قبضینو تا مدتی پیش تنها روش پیگیری کارت و سند مالکیت خودرو مراجعه به ارگان‌های دولتی بود، اما در حال حاضر میتوانید از طریق سامانه‌های آنلاین وضعیت صدور مدارک خودرو را استعلام کنید. برای نمایش جزئیات استعلام نیز کافیادامه مطلب ...

  روش‌های استعلام کارت و سند مالکیت خودرو

  نحوه پیگیری کارت خودرو و سند مالکیت خودرو با قبضینو

  تا مدتی پیش تنها روش پیگیری کارت و سند مالکیت خودرو مراجعه به ارگان‌های دولتی بود، اما در حال حاضر میتوانید از طریق سامانه‌های آنلاین وضعیت صدور مدارک خودرو را استعلام کنید. برای نمایش جزئیات استعلام نیز کافی است اطلاعاتی مانند شماره موبایل، کد ملی و شماره پلاک را وارد کنید.

  توجه داشته باشید که شماره پلاک، شماره موبایل و کد ملی باید به نام یک شخص باشد وگرنه امکان استعلام وضعیت سند مالکیت خودرو وجود ندارد.

  این روش هم برای پیگیری کارت ماشین صفر و هم برای پیگیری کارت ماشین دست دوم خریداری شده در دسترس است و به‌روزترین اطلاعات را در اختیار شما قرار می‌دهد.

  استعلام سند مالکیت خودرو با کد ملی

  یکی از روش‌هایی که شما می‌توانید مطمئن شوید که سند مالکیت خودرو به نام شما زده شده، استعلام سند مالکیت با کد ملی قبضینو است. برای پیگیری نیاز است به‌ صورت حضوری و با داشتن کارت ملی و مدارک شناسایی خودرو به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مراجعه کنید.

  اگر خودرو به نام شخص دیگری باشد، حضور او در دفترخانه برای استعلام ثبت سند مالکیت خودرو ضروری است. در غیر این صورت اطلاعاتی از سوی اداره ثبت در اختیار شما قرار داده نمی‌شود؛ مگر اینکه حکم قضایی در دست داشته باشید.

  علاوه بر استعلام سند خودرو، امکان پیگیری کارت ماشین با کد ملی نیز از طریق سامانه قبضینو در اختیار شما قرار گرفته است و می‌توانید جزئیاتی مانند بارکد پستی کارت خودرو و ضعیت کارت خودرو را مشاهده کنید.

   استعلام کارت ماشین 

  پیگیری کارت خودرو از طریق سایت rahvar120 نیز یکی از روش‌های استعلام است. برای این کار کافیست به سایت پلیس راهور مراجعه کنید و گزینه رهگیری مرسولات سازمانی را از بین خدمات انتخاب کنید. سپس به صفحه پیگیری مرسولات پستی سازمانی منتقل می‌شوید و با وارد کردن پلاک خودرو خود می‌توانید استعلام را انجام دهید. کد مرسوله به شما نمایش داده می‌شود و با وارد کردن کد مرسوله در سایت Post.ir کارت خودرو خود را استعلام بگیرید.

  پیگیری کارت ماشین از پست

  اداره پست نیز امکان پیگیری کارت خودرو و دیگر مرسولات پستی را از طریق آدرس https://najatracking.post.ir/ فراهم کرده است. کافیست شماره پلاک خود را برای پیگیری کارت ماشین وارد کنید. کد مرسوله به شما نمایش داده می‌شود و می‌توانید با وارد کردن کد مرسوله در سایت اداره پست می‌توانید وضعیت ارسال را پیگیری کنید.

  نحوه استعلام آنلاین سند مالکیت خودرو با پیشخوان ۲۴

  اگر می‌خواهید بدانید که سند مالکیت خودرو به نام شما زده شده است یا خیر؛ می‌توانید از سامانه استعلام سند مالکیت خودرو با کد ملی پیشخوان۲۴ استفاده کنید. برای پیگیری کارت ماشین صفر یا دست دوم خریداری شده و مشاهده آخرین وضعیت سند خودرو به همراه تاریخ صدور سند خودرو نیاز است شماره پلاک، کد ملی و شماره تلفن مالک خودرو را در این سامانه وارد کنید. درصورتی‌که شماره پلاک به نام فرد دیگری باشد و با شماره موبایل و کد ملی شخص اول تطابق نداشته نباشد، امکان استعلام وضعیت سند مالکیت خودرو وجود ندارد.

  پیگیری کارت ماشین از طریق کد دستوری USSD

  استفاده از کد USSD نیز یکی دیگر از روش‌های پیگیری وضعیت کارت خودرو است. کد دستوری #۱۱۰*، برای استفاده از خدمات غیرحضوری پلیس +۱۰ در اختیار هموطنان قرار گرفته است. لازم به ذکر است که بسیاری از خدمات این سامانه در دست راه اندازی هستند و به زودی به صورت کامل در اختیار کاربران قرار خواهند گرفت.

  پیگیری سند خودرو از سایت پست

  اداره پست امکان پیگیری وضعیت ارسال سند یا شناسنامه خودرو را نیز از طریق سایت پیگیری مرسولات پستی فراهم کرده است. با مراجعه به سایت پست و وارد کردن شماره پلاک خودرو خود می‌توانید استعلام را انجام دهید. البته این سرویس اغلب اوقات اطلاعاتی به کاربران ارائه نمی‌دهد.

  استعلام اصالت سند مالکیت خودرو

  برای استعلام سند مالکیت ماشین یا برگ سبز خودرو به سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به نشانی ssaa.ir مراجعه کنید. سپس فرایند زیر را دنبال کنید تا در‌نهایت بتوانید نتیجه استعلام را مشاهده کنید.

  بعد از وارد شدن به این سایت نیاز است گزینه «میز خدمات الکترونیک» در بالای صفحه را انتخاب کنید.

  گزینه تصدیق اصالت اسناد و اوراق دفتر اسناد رسمی را انتخاب کنید.

  شناسه سند (بالا، سمت بالا) و رمز تصدیق (بالا، سمت چپ سند) نوشته شده را وارد کنید.

  دکمه بیاب را لمس کنید تا آخرین اطلاعات ثبت‌شده را به شما نمایش دهد و در نهایت به شما بگوید که مالک خودرو هستید یا نه.

  اگر اطلاعات نمایش‌ داده‌ شده با سند شما تطابق نداشته باشد، باید از طریق مراجع قانونی پیگیری کنید تا مشکل هر چه سریع‌تر برطرف شود.

  استعلام کارت و سند مالکیت خودرو با پلیس من

  ناجا اپلیکیشن پلیس من را در اختیار تمام کاربران قرار داده، تا از این طریق، مراجعه حضوری مالکان خودرو به مراکز پلیس را به حداقل برساند و خدمت‌رسانی بهتری را در اختیار هموطنان قرار دهد. برای مشاهده استعلام کارت و سند مالکیت خودرو به شماره موبایل، شماره پلاک و کد ملی مالک خودرو نیاز دارید. سپس کافیست مطابق مراحل زیر عمل کنید:

  • وارد اپلیکیشن پلیس من شوید.
  • از بخش راهور، گزینه «استعلام کارت و سند خودرو» را انتخاب کنید.
  • شماره تماس و کد ملی خود را وارد کنید تا احراز هویت انجام شود.
  • شماره پلاک خودرو را وارد کنید.
  • اگر کیف پول شما موجودی کافی نداشته باشد امکان استعلام برای شما وجود ندارد.
  • پس از کسر اعتبار از کیف پول، نتیجه استعلام به شما نمایش داده می‌شود.

  استعلام سند مالکیت و کارت خودرو با کد VIN

  به نظر می‌رسد بسیاری از افراد به دنبال این هستند که بتوانند به کمک VIN، استعلام سند مالکیت یا پیگیری کارت ماشین را انجام دهند. اما آیا امکان استعلام سند مالکیت با VIN وجود دارد؟ خیر؛ متاسفانه در حال حاضر امکان استعلام کارت و سند مالکیت خودرو با کد VIN وجود ندارد.

  کوچک کردن