3 پاسخ

 1. معمولا تمام تلوزیون های امروزی از کابل های HDMI پشتیبانی می کنند برای همین می توانید از این راه به راحتی کامپیوتر یا لب تاب خود را به تلوزیون متصل نمایید. اتصال رایانه به تلویزیون با کابل HDMI تمام نمایشگرها و تلویزیون های مدرن دارای پورت HDMI هستند. در بیشتر موارد ، بیش از یک عدد پورت در پشت و یا دادامه مطلب ...

  معمولا تمام تلوزیون های امروزی از کابل های HDMI پشتیبانی می کنند برای همین می توانید از این راه به راحتی کامپیوتر یا لب تاب خود را به تلوزیون متصل نمایید.

  اتصال رایانه به تلویزیون با کابل HDMI

  اتصال لپتاپ به تلویزیونتمام نمایشگرها و تلویزیون های مدرن دارای پورت HDMI هستند. در بیشتر موارد ، بیش از یک عدد پورت در پشت و یا در کنار تلویزیون قرار دارد. اکثر کامپیوترها و تعداد زیادی از لپ تاپ ها نیز این گزینه اتصال را ارائه می دهند و این گزینه را به یکی از ساده ترین راه ها برای اتصال کامپیوتر شما به تلویزیون تبدیل کرده است ، مخصوصاً با در نظر گرفتن این که فقط با یک کابل هم تصویر و هم صدا کار می کند.

   

  برای اتصال دو دستگاه ، یک سر کابل HDMI را به پورت تلویزیون و سر دیگر آن را به پورت PC وصل کنید.

  مراحل را به صورت تصویری باهم مرور می کنیم

  1- اتصال کابل HDMI به لب تاب

  اتصال کابل به لب تاب

  2- اتصال کابل HDMI به تلوزیون

  اتصال کابل HDMI به تلوزیون

  3- تنظیم ورودی در تلوزیون

  در این مرحله ورودی hdmi که به آن کابل اتصال را وصل کرده اید را انتخاب نمایید

  تنظیم ورودی در تلوزیون

  4- تنظیم خروجی در لب تاب

  در این مرحله با استفاه از دکمه های Ctrl + F8 مطابق شکل زیر استفاده کنید.

  دکمه های Ctrl + F8

  در این مرحله می توانید انواع نمایش تصویر را انتخاب نمایید مثلا نمایش تصویر در لب تاب و تلوزیون یا نمایش فقط در تلوزیون یا اینکه استفاده از دو دسکتاپ به صورت جداگانه.

  نکته: در صورتی که تصویر نامیزان یا به سایز دلخواه شما نیست یا حتی ناقص است کافیه با راست کلیک کردن در دسکتاپ و انتخاب گزینه Screen resolution رزولوشین را تغییر دهید تا تصویر متناسب با نمایشگر شما شود.

  انتخاب گزینه Screen resolution

   

  کوچک کردن
 2. با استفاده از wifi هم میشه لب تاب رو به تلوزیون وصل کرد در صورتی که تلوزیون شما به وای فای متصل شود. به صورت زیر عمل کنید: 1- هر دو دستگاه رو به یک شکبه وای فای متصل کنید. 2- بعد از اینکه هر دو دستگاه رو به یک شبکه وصل کردید به صورت زیر عمل کنید با راست کلیک کردن در دسکتاپ و انتخاب گزینه Screen resoادامه مطلب ...

  با استفاده از wifi هم میشه لب تاب رو به تلوزیون وصل کرد در صورتی که تلوزیون شما به وای فای متصل شود. به صورت زیر عمل کنید:

  1- هر دو دستگاه رو به یک شکبه وای فای متصل کنید.

  2- بعد از اینکه هر دو دستگاه رو به یک شبکه وصل کردید به صورت زیر عمل کنید

  با راست کلیک کردن در دسکتاپ و انتخاب گزینه Screen resolution وارد این قسمت شوید و به صورت زیر روی دکمه detect بزنید تا تصویر لب تاب در تلوزیون نمایش داده شود.

  اتصال لب تاب به تلوزیون با WIFI

  کوچک کردن
 3. اتصال کامپیوتر یا لپ تاپ به تلویزیون با استفاده از کابل های ویدویی ۱-ابتدا چک کنید که کامپیوتر یا لپ تاپ شما چه پورت های ورودی برای ویدیو دارد.معمولا کامیپوتر و لپ تاپ ها بیش از یک پورت دارند که عبارتند از: پورت VGA: این پورت دارای ۱۵ پین یا برآمدگی در ۵ ردیف است که اتصال کامپیوتر به تلویزیون را تشخادامه مطلب ...

  اتصال کامپیوتر یا لپ تاپ به تلویزیون با استفاده از کابل های ویدویی

  ۱-ابتدا چک کنید که کامپیوتر یا لپ تاپ شما چه پورت های ورودی برای ویدیو دارد.معمولا کامیپوتر و لپ تاپ ها بیش از یک پورت دارند که عبارتند از:

  پورت VGA: این پورت دارای ۱۵ پین یا برآمدگی در ۵ ردیف است که اتصال کامپیوتر به تلویزیون را تشخیص می دهد.

  پورت An S-video: یک پورت دایره ای با ۴ ، ۷ و شاید ۹ پین می باشد.

  پورت A composite video : این پورت دایره ای شکل است و معمولا با رنگ زرد کدگذاری میشود.

  پورت DVI: این پورت مستطیل شکل است و دارای ۲۴ پین در ۳ تا ۸ ردیف می باشد.این پورت برای اتصال های قوی تر است و شناسایی بهتری با استفاده از این پورت صورت میگیرد.

  پورت HDMI: این پورت مشابه پورت USB می باشد. ولی باریک تر و طویل تر است.این پورت از سال ۲۰۰۸ به محصولات اضافه شد.

  اتصال کامپیوتر یا لپ تاپ به تلویزیون

   

  ۲-چک کنید که تلویزیون شما چه پورت های ورودی را دربردارد. به صورت معمول پورت های ورودی بستگی در تلویزیون ها محدود تر هستند و بستگی به نوع تلویزیون و پیشرفته بودن آن دارد.پورت های اصلی در تلویزیون های فلت و هوشمند دو دسته هستند:

  پورت composite video یا S-video: این پورت در تلویزیون هایی می باشد که استاندارد نمایش تصاویر را رعایت کرده اند. در واقع هرگونه تلویزیونی به صورت معمول این پورت را دارد. البته کیفیت بالایی را نمی توان از این تلویزیون ها انتظار داشت.

  پورت های VGA, DVI یا HDMI: با استفاده از این پورت ها ، سیگنال های دیجیتالی دریافت میشوند و تصاویر باکیفیت تری را شاهد خواهیم بود.

   

  ۳- از کابل مناسب برای اتصال استفاده کنید.

  برای اتصال ورودی و خروجی به یکدیگر ، باید از کابل های مناسب استفاده کنید. بدین منظور به نام و شکل پورت های خود دقت کنید .گاهی کابلی که خریداری می کنید با در نظر گرفتن شکل و نام پورت ها ، باز هم تفاوت های جزیی دارند که برای حل این مشکل باید از آداپتور یا رابط های مناسب استفاده کرد.

   

  ۴- در صورت نیاز از کابل صوتی استفاده کنید.

  برخی از پورت ها هوشمند هستند و با اتصال پورت مربوط به تصویر ، صوت نیز پخش میشود. این در حالی است که اغلب تلویزیون و کامپیوتر ها این قابلیت را ندارند و باید جداگانه کابل صوتی را متصل کرد.

  در صورتی که در کامپیوتر خود پورت HDMI دارید ، معمولا نیازی به اتصال کابل صوتی جداگانه نیست. در غیر این صورت کابل صوتی خریداری کنید. این کابل سوزنی شکل و دارای آیکن هدست روی بدنه می باشد.

   

  ۵- بعد از بررسی کابل ها و اتصالات ، ابتدا کامپیوتر خود را خاموش کنید.

   

  ۶- مانیتور خود را جدا کنید. در صورتی که کارت ویدیو  HDTV دارید ، می توانید بدون در نظر گرفتن این مرحله ، به کار خود ادامه دهید.

   

  ۷- کیس خود را در کنار تلویزیون قرار دهید.

   

  ۸- کابل را از پورت خروجی به پورت ورودی تلویزیون وصل کنید.

  دقت کنید که در صورتی که نیاز به رابط یا آداپتور دارید ، رابط ها را به صورت زیر خریداری کنید:

  • An HDMIبه HDMI cable
  • A VGA به VGA cable
  • An S-video به RCA
  • A DVI به VGA cable

   

  ۹-کابل صوتی را نیز به تلویزیون وصل کنید.

   

  ۱۰-سپس مشخص کنید که ورودی شما به تلویزیون از کامپیوتر می باشد. در صورتی که با تنظیمات تلویزیون خود آشنایی ندارید ، از دفترچه راهنما استفاده کنید.

   

  ۱۱-در صورتی که با اتصال اولیه کابل ، صدایی نمیشونید ، تنظیمات صوتی تلویزیون خود را روی AUDIO تنظیم کنید.

   

  ۱۲- کامپیوتر یا لپ تاپ خود را روشن کنید.

   

  ۱۳-بعد از اتصال ، رزولوشن تصویر را تغییر دهید. بدین منظور با راست کلیک روی صفحه ، می توانید گزینه ی screen resolution را تغییر دهید.

  منبع : انزل وب

   

  کوچک کردن

لطفا ابتدا وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

پرسش‌های مرتبط