3 پاسخ

 1. برخی ایده هایی که به ظاهر ساده هستند اما با پی گیری مخترعان آنها و ساده انگار نپنداشتن به پول های هنگفتی رسیده اند. شاید دفعه بعد که ایده ای به ذهن شما رسید به سادگی از کنارش نگذرید(:  اِسنوگی (Snuggie) این ایده حتی امروز هم  خنده دار به نظر می‌رسد، هر چند که این روزها  تنوع بیشتری پیدا کرده و باب سادامه مطلب ...

  برخی ایده هایی که به ظاهر ساده هستند اما با پی گیری مخترعان آنها و ساده انگار نپنداشتن به پول های هنگفتی رسیده اند. شاید دفعه بعد که ایده ای به ذهن شما رسید به سادگی از کنارش نگذرید(:

   اِسنوگی (Snuggie)

  این ایده حتی امروز هم  خنده دار به نظر می‌رسد، هر چند که این روزها  تنوع بیشتری پیدا کرده و باب سلیقه‌ی افراد مختلف طراحی شده است. واقعاً چه کسی از یک پتوی گرم و نرم آستین دار بدش می‌آید؟ شاید خود شما هم در روزهای سرد پتویی دور خود کشیده و از این اتاق به آن اتاق رفته‌اید، اما تصور روزی که کسی با همین ایده‌ی پیش پا افتاده به فردی ثروتمند تبدیل شود، هرگز به ذهن‌تان خطور نمی‌کرد. اسنوگی دقیقاً همین است، یک پتوی آستین دار راحت که هم فرد را گرم کرده و هم دست و پای او را نبسته و اجازه می‌دهد با خیال راحت به کارهایش برسد.

  این همان محصولی است که شاید خریدش کمی تا قستی احمقانه به نظر برسد. اما واقعیت این است در اولین سال ارائه‌ی این محصول به بازار، در آمریکا  ۲۰ میلیون نفر با رضایت آن را خریداری کردند، آن هم به قیمت ۲۰ دلار که برای چنین محصولی آن قدرها هم مبلغ کمی نیست. در اواخر سال ۲۰۰۸ و اوایل ۲۰۰۹، این محصول پدیده شده و به شهرت و محبوبیتی بالا دست یافت. امروزه تنوع  آن به حدی گسترده شده که حتی برای حیوانات خانگی و کودکان نیز در مدل‌های متنوع  و با مواد گوناگون به بازار عرضه و  در مناسبت‌های مختلف  به دوستان هدیه می‌شود.

  Koosh Balls

  حتماً پیش از این هم این توپ‌های رنگارنگ لرزان را دیده‌اید. این توپ‌ها از یک سری رشته‌های لاستیکی ساخته شده که به یک هسته‌ی نرم از همان جنس اتصال یافته‌اند. این اسباب بازی عجیب در ۱۹۸۶ توسط  اسکات استیلینگر (Scott stillinger)، به دنیای اسباب بازی‌ها ارائه شد. او  به دنبال خلق توپی برای کودکانش بود که راحت‌تر آن را در دست گرفته و با آن بازی کنند.

  از این رو  با جمع کردن تعدادی کش‌  لاستیکی حول هسته‌ای از لاستیک به ایده‌ی ذهنی‌اش جامه‌ی عمل پوشاند. اینجا همان نقطه‌ای بود که “Koosh Ball” پا به عرصه‌ی وجود گذاشته و خیلی زود به فروشی میلیونی دست یافت. در ۱۹۸۸ این توپ‌های رنگی به عنوان یکی از اسباب بازی‌های داغ و پرطرفدار کریسمس انتخاب شدند. بعدها استیلینگر شرکت خود را به قیمتی نامعلوم به فروش رساند. چندی بعد امتیاز آن در سال ۱۹۹۷ با قیمت ۱۰۰ میلیون دلار به “Hasbro” واگذار شد.

  ماهی آوازخوان (Big Mouth Billy Bass)

  چه کسی تصور می‌کرد یک ماهی پلاستیکی معمولی که آواز می‌خواند به چنین تجارت پرسودی تبدیل شود. ایده‌ی ساخت این ماهی دهان گشاد آواز خوان توسط ” جو پلتیری” (Joe Plettieri) در سال ۱۹۹۸ ارائه شد. ایده‌ای که خیلی زود و در سال ۲۰۰۰ به شهرتی قابل توجه دست یافت. این ماهی دارای یک رویه‌ی لاستیکی است که بخش مکانیکی و پلاستیکی داخلی آن را در بر می‌گیرد. چندی بعد زمانی فرا رسید که تقریباً هر کسی یکی از این ماهی‌های قزل‌آلای رنگین کمانی و دهان گشاد را خریداری کرده بود.

  این ماهی مجموعه‌ای از آهنگ‌های شاد و پر طرفدار را اجرا می‌کرد. بیش از یک میلیون از این ماهی آواز خوان در سال ۲۰۰۰ به فروش رسید. ماهیانی که شرکت سازنده‌ی اسباب بازی نوپایی در تگزاس را، به ثروت و شهرتی قابل توجه رساندند.

  Chia Pet

  اساس این ایده بر ظروف سفالینی قرار دارد که طی مراحل خاص و کشت دانه به شیوه‌ی مخصوص، جوانه‌های سرسبزی را به بار می‌آورد که به ظرف سفالی شکل و شمایلی جالب می‌بخشند. این جوانه‌ها که ظرف ۲ هفته ظاهر می‌شوند، به شکل خز یا موی سر مجسمه‌های گوناگون جلوه می‌یابند. اولین نسخه آن در ۸ سپتامبر ۱۹۷۷ توسط جو پدوت (Joe Pedott) تولید شد.

  در طول دهه‌های ۸۰ و ۹۰، هرکسی یکی از این گلدان‌ها و ظروف سفالی را داشت، حتی نمونه‌های اصلی آن را هنوز هم می‌توان پیدا کرد. در واقع این چیزی است که هرگز از مد نمی‌افتاده و قدیمی نمی‌شود و همچنان برای شرکت سازنده‌اش درآمدزایی خواهد داشت. ایدهای که به صورتی مضحک ساده، اما در عین حال تأثیرگذار است. در واقع می‌توان گفت این وسیله‌ای است که اختراع شده تا به روند پولسازی خود ادامه دهد.

  در مجموع می‌توان نتیجه گرفت تا زمانی که بازار فروش وجود دارد و شما هم ایده‌ی خوبی در سر دارید، هیچ چیز مضحک  و احمقانه نخواهد بود. هر چند این روزها دیگر لازم نیست همه چیز محسوس و قابل لمس بوده یا در مجلات اختصاصی به نمایش درآید، این روزها بازار تجاری دیجیتال و الکترونیک هم به همان اندازه در افزایش فروش یک محصول دخیل و تأثیرگذار است.

  واقعاً چه کسی تصور می‌کرد یک شبکه مجازی، یک دانشجوی جوان را به یکی از ثروتمندترین افراد جهان تبدیل کند؟ یا چه کسی باور می‌کرد یک وبلاگ مردم را ثروتمند کند (Hello, Huffpost). پس با شجاعت بیشتری به ایده‌های ذهنی خود توجه کرده و بدانید درک آن چه را که مردم طالب آن هستند، کلید موفقیت است.

  کوچک کردن
 2. برخی دیگر از ایده های احمقانه ولی پولساز !!! مکانی برای خرد کردن آیا تاکنون عمدا بشقابی را شکسته‌اید؟ درباره‌ی زمانی صحبت می‌کنم که استرس یا عصبانیت، شما را فرا گرفته و شروع می‌کنید به شکستن وسایل درون اتاق. هنگامی که این وسایل خرد می‌شوند، احساس رضایت واقعی به شما دست می‌دهد. احساس بسیار خوبی دارد؛ادامه مطلب ...

  برخی دیگر از ایده های احمقانه ولی پولساز !!!

  مکانی برای خرد کردن

  آیا تاکنون عمدا بشقابی را شکسته‌اید؟ درباره‌ی زمانی صحبت می‌کنم که استرس یا عصبانیت، شما را فرا گرفته و شروع می‌کنید به شکستن وسایل درون اتاق. هنگامی که این وسایل خرد می‌شوند، احساس رضایت واقعی به شما دست می‌دهد. احساس بسیار خوبی دارد؛ درست است؟ حتی ممکن است احساس کنید استرس یا عصبانیت‌تان بلافاصله فروکش کرده است.

  ایده‌ی اصلی «مکانی برای خرد کردن» همین است. این کسب‌وکار در توکیو راه‌‌اندازی شده است و به مشتری‌ها اجازه می‌دهد وارد این مکان شوند، بشقاب یا فنجانی را که می‌خواهند خریداری کنند و آن را روی یک دیوار بتنی خرد کنند. آنها می‌توانند فحش بدهند، پاهایشان را به زمین بکوبند یا هر کار دیگری که فکر می‌کنند در کاهش استرس شان مؤثر است، انجام دهند. فکر می‌کنم چنین کسب‌وکاری در شهری مانند تهران بسیار موفق خواهد بود.

  هندوانه‌ی مکعبی‌شکل

  هندوانه‌های بزرگ و گرد، به‌خوبی در قفسه‌ی فروشگاه‌ها و یخچال خانه‌ها قرار نمی‌گیرند. درنتیجه به‌جای اینکه هندوانه را از زندگی‌مان حذف کنیم، می‌توانیم به‌سراغ ایده‌ی کارآفرین‌های ژاپنی برویم. آنها راه‌حلی پیدا کردند که می‌توانستند با استفاده از آن، هندوانه‌ی مربعی تولید کنند. این محصول با استقبال بسیار خوبی روبه‌رو شده و در سراسر جهان به‌سرعت فروش می‌رود. چرا این ایده را در منطقه‌ی خودتان اجرا نمی‌کنید؟‌ حتی آموزش آنلاین برای این کار هم در دسترس است.

  صفحه‌ی اصلیِ میلیون‌ دلاری

  پیکسل کوچک‌ترین واحد در صفحه‌‌نمایش‌هاست. در سال ۲۰۰۵، ایده‌ی کسب‌وکار منحصر‌به‌فردی به ذهن دانشجویی کارآفرین رسید. او تصمیم گرفت تبلیغات وب‌سایتش را به‌صورت بسته‌های ۱۰پیکسلی بفروشد، مانند تابلو‌های تبلیغاتی که براساس متر مربع فروخته می‌شود. هر صفحه‌ی ال‌سی‌دیِ معمولی می‌تواند ۱۰۲۴ پیکسل نمایش دهد. معنای این حرف این است که خرید فضایی به‌اندازه‌ی یک عکس پروفایل، هزینه‌ی بسیار زیادی به‌همراه خواهد داشت. اما این ایده با استقبال خوبی مواجه شد و در کمتر از یک سال، وب‌سایت میلیون‌ دلاری تبدیل به ترکیبی از تبلیغات مختلف شد که به‌نظر می‌رسید فردی نابینا آنها را کنار هم چیده است. جالب است بدانید درآمد ناخالص این وب‌سایت به ۱,۰۳۷,۱۰۰ دلار رسیده است.

  عینک آفتابی برای سگ

  این‌طور که پیداست، برای هر چیزی بازاری وجود داد. برای سگ‌هایی که زیاد به نور آفتاب عادت ندارند، عینک آفتابی راه‌حل مناسبی است. شرکت تولیدکننده‌ی عینک آفتابی برای سگ‌ها موردتوجه شبکه‌های خبری قرار گرفت و حتی شبکه‌ی نشنال‌جئوگرافی نیز به آن پرداخت. در دوره‌‌ی فیس‌بوک، تصاویر جذاب سگ‌هایی که عینک آفتابی زده‌ بودند، باعث افزایش فروش این محصول شد.

  نامه‌ی بابانوئل

  بسیاری از افراد بر این باورند که کریسمس جنبه‌ی تجاری پیدا کرده است، به‌ویژه زمانی که بابانوئل بطری‌های بزرگ نوشیدنی در دست می‌گیرد و اسباب‌بازی‌های مختلفی به مردم می‌فروشد. اما ارسال نامه‌ی بابانوئل، تجاری‌ترین جنبه‌ی این جشن است: یک آدرس پستی فرضی در قطب شمال ثبت می‌کنید و بعد، ۱۰ دلار پول می‌پردازید تا برای کودکان معصوم و ساده، نامه‌ای از طرف بابانوئل فرستاده شود. اما چه کسی حاضر است برای چنین چیزی پول پرداخت کند؟

  جالب است بدانید از زمان راه‌اندازی نامه‌ی بابانوئل چیزی حدود ۲۰۰هزار نفر این نامه‌ها را سفارش داده‌اند و بیش از ۲میلیون دلار برای خوشحال‌کردن کودکان در روز کریسمس پول خرج شده است.

  کوچک کردن
 3. خیانت به همسر!! اگر هنوز در مورد اشلی مدیسون چیزی نشنیده اید ، باید بدانید که ایشون خالق سایتی است که بر پایه بی اخلاقی و خیانت به همسر است! اشلی مدیسون یک وب سایت / برنامه در رسانه های اجتماعی دارد که فقط افراد متاهل امکان اشتراک و استفاده دارند و به صورت ناشناس می توانند با دیگر افراد متاهل قرار بادامه مطلب ...

  خیانت به همسر!!

  سایت خیانت اشلی میدلسون

  اگر هنوز در مورد اشلی مدیسون چیزی نشنیده اید ، باید بدانید که ایشون خالق سایتی است که بر پایه بی اخلاقی و خیانت به همسر است!

  اشلی مدیسون یک وب سایت / برنامه در رسانه های اجتماعی دارد که فقط افراد متاهل امکان اشتراک و استفاده دارند و به صورت ناشناس می توانند با دیگر افراد متاهل قرار بگذارند.

   

  شعار سایت خیلی جالبه؟

  “زندگی کوتاه است ، رابطه داشته باشید.”

  اشلی مدیسون در ادامه به یک شرکت میلیون دلاری تبدیل شد. از سال ۲۰۱۴ ، این وب سایت درآمد ۱۱۵ میلیون دلاری را گزارش کرده است. با این حال ، در سال ۲۰۱۵ هنگامی که یک حمله سایبری اطلاعات ۳۲ میلیون کاربر را افشا کرد، اعتبار خود را از دست داد.

  https://www.ashleymadison.com

  شکلک خنده

  ایده شکلک خنده

  آیا می دانید شکلک خندان اختراع هاروی بال است و امروزه یک تجارت میلیارد دلاری است. او یک گرافیست تجاری بود که مبلغ ۴۵ دلار برای حق ثبت اختراع شکلک خندان پرداخته است؟ او آن را به عنوان بخشی از پروژه دوستی شرکتش طراحی کرد و در کمتر از ۱۰ دقیقه به این ایده رسید!

  دو برادر برنارد و موری اسپانیایی حق طراحی را خریداری کردند و شروع به استفاده از آن در هر کالای ممکن در فروشگاه جدید خود کردند. آنها یک فروشگاه زنجیره ای باز کردند و میلیون ها درآمد کسب کردند. آنها آن را در سال ۲۰۰۰ به قیمت ۵۰۰ میلیون دلار این حق را فروختند.

   وبسایت I Do, Now I Don’t

  زمانی که نامزد جاش آپرمن، پس از سه ماه نامزدی او را ترک کرد، جاش به‌شدت غمگین شده بود. تمام چیزی که نامزدش برای او باقی گذاشته بود، حلقه‌ی نامزدی بسیار گران‌قیمتی بود که ماه‌ها برای خرید آن پول جمع کرده بود، اما زمانی که حلقه را به مغازه‌ی جواهرفروشی برد که بفروشد، شدیدا تعجب کرد؛ آنها برای حلقه‌ای که او بیش از ۱۰هزار دلار خریده بود، حاضر بودند فقط ۳۵۰۰ دلار پرداخت کنند.

  در نتیجه او تصمیم گرفت وب‌سایت I Do, Now I Don’t را راه‌اندازی کند. این وب‌سایت به افراد این امکان را می‌دهد که حلقه‌ی ازدواج‌ یا سایر جواهرات‌شان را به دیگر کاربران سایت بفروشند، بدون اینکه نیازی به مراجعه به مغازه‌ی جواهرفروشی داشته باشند.

  https://www.idonowidont.com

  جاذبه‌ی مثبت

  بسیاری از زوج‌ها تلاش می‌کنند به مبنایی مشترک برسند، مثل یک عادت یا طنز تلویزیونی که موردعلاقه‌ی هر دو نفر باشد. یکی از ایده‌‌های خوب برای یک وب‌سایت‌ دوست‌یابی، این است که افرادی را به هم معرفی کند که مطمئن باشد به‌شکلی مثبت باهم تطبیق دارند، اما چگونه تطبیقی؟ برای یک وب‌سایت خلاق، این تطبیق، عبارت بود از ابتلا به ویروس ایدز. پاول گراوس و برندن کوچلین وب‌سایت PasitivesDating.com را در سال ۲۰۰۵ راه‌اندازی کردند. این وب‌سایت به‌صورت بی‌نام، صرفا افراد مبتلا به ویروس ایدز را به هم معرفی می‌کرد. در طی چند سال، این وب‌سایت موفق شده بود بیش از ۵۰ هزار عضو جذب کند.

   سیب زمینی کادویی

   سیب زمینی کادوییایده های عجیب

  از حق نگذریم این ایده که به کسی یک سیب زمینی کادو بدهیم اصلا منطقی نیست.

  حتی ممکن است هرچه نسبت خانوادگی و دوستانه ای هم که داریم با این کار به باد دهیم.

  ولی یک نفر بود که به این فکر افتاد سیب زمینی ها آنقدرها هم که ظاهرشان نشان می دهد غیر جذاب نیستند.

  این استارتاپ با چاپ نوشته های مخصوص بر روی سیب زمینی و یا تزئین آن ها به شکا های جذاب و مورد درخواست مشترین آن ها را به کادوهایی به عنوان جایگزین شکلات و گل رز تبدیل کرده است.

  این استارتاپ به طور میانگین توانسته است به درآمد ماهیانه ۲۵هزار دلار برسد.

  کوچک کردن

لطفا ابتدا وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

پرسش‌های مرتبط