2 پاسخ

 1. این یک بوئینگ Boeing Microlattice است Image Courtesy: Meet the world's lightest metal:Boeing's Microlattice Microlattice سبک ترین فلزی است که تاکنون توسط بوئینگ ساخته شده است. با دانسیته حداقل 0.99 میلی گرم فلز جدید که Microlattice ( ریزتورینه فلزی )نام دارد ، 100 برابر سبک از فوم و 99.9 درصد هوا اسادامه مطلب ...

  این یک بوئینگ Boeing Microlattice است

  بوئینگ Boeing Microlattice

  Image Courtesy: Meet the world’s lightest metal:Boeing’s Microlattice

  Microlattice سبک ترین فلزی است که تاکنون توسط بوئینگ ساخته شده است. با دانسیته حداقل 0.99 میلی گرم

  فلز جدید که Microlattice ( ریزتورینه فلزی )نام دارد ، 100 برابر سبک از فوم و 99.9 درصد هوا است. [1]

  با توجه به جرم هوای بینابینی ، چگالی واقعی سازه تقریباً 2/1 میلی گرم در سانتی متر مکعب (2/1 کیلوگرم در متر مکعب) است که تنها حدود 1/76 برابر چگالی هوا در 25 درجه سانتیگراد است.

  این سازه از لوله های فلزی توخالی به هم پیوسته ساخته شده است که از نیکل با ضخامت حدود 100 نانومتر ساخته شده است ، 1000 برابر کوچکتر از موی انسان.

  Microlattice ( ریزتورینه فلزی )

  با 99.99 درصد هوا ، آنقدر سبک است که در روی یک قاصدک می تواند قرار گیرد ، در حالی که ساختار آن بسیار قوی می باشد.

  دانشمندان برای ساختن میکرو شبکه ، فلز را با ساختار پلیمری ایجاد می کنند.

  این ساختار با تابش نور ماوراio بنفش (UV) از طریق فیلتر به پلیمر مایع ایجاد می شود. این روند تقریباً بلافاصله یک ساختار سه بعدی سخت شده را ایجاد می کند. مقاومت و سبکی بی سابقه آن را به فلزی بالقوه برای هواپیماها و وسایل نقلیه آینده تبدیل کرده است.

  در حقیقت ، Microlattice یک ساختار پلیمری سلول باز سه بعدی است و همان مفهوم ساختار استخوان های ماست.

  Microlattice یک ساختار پلیمری سلول باز سه بعدی

  منابع:

  [1] Boeing demonstrates lightest metal ever

  کوچک کردن
 2. سبک ترین فلز صنعتی در جدول سبک ترین عنصر در جدول سه حرفی لیتیم (Lithium) می باشد. این فلز قلیایی ، دارای وزن تنها ۰.۵۳۴ گرم و عدد اتمی ۳ می باشد. لیتیم اولین بار توسط شیمیدان سوئدی در سال ۱۸۱۷ یافت شد. این شیمیدان زمانی که مشغول به تجزیه و تحلیل مواد بود با بکار گیری روش الکترولیز اکسید عملیات جداساادامه مطلب ...

  سبک ترین فلز صنعتی در جدول

  سبک ترین عنصر در جدول سه حرفی لیتیم (Lithium) می باشد. این فلز قلیایی ، دارای وزن تنها ۰.۵۳۴ گرم و عدد اتمی ۳ می باشد. لیتیم اولین بار توسط شیمیدان سوئدی در سال ۱۸۱۷ یافت شد. این شیمیدان زمانی که مشغول به تجزیه و تحلیل مواد بود با بکار گیری روش الکترولیز اکسید عملیات جداسازی لیتیم را انجام داد. فلزهای قلیایی که اغلب در بافت های گیاهی یافت می شد این بار در مواد معدنی یافت شد. این فلز قلیایی در لایه ظرفیت شیمیایی خود دارای تنها یک الکترون بوده که تمایل زیادی به از دست دادن آن و تبدیل شدن به کاتیون دارد. از این ویژگی آن به عنوان رسانای بسیار مناسب در جریان برق و گرما استفاده می شود.

  این فلز دارای ظاهری سفید و براق بوده ضمن آن که نرم است و تنها با چاقو به راحتی بریده می شود اما در طبیعت به صورت آزاد یافت نمی شود. نقطه ی ذوب آن برابر با ۱۸۰ درجه سانتی گراد و نقطه جوش آن برابر با ۱۸۰ درجه ی سانتی گراد می باشد. این فلز عنصری فعال بوده که واکنش آن با آب موجب تولید هیدروژن و هیدروکسید لیتم خواهد شد. این عنصر آتش گیر و دارای خواص واکنش پذیری بالا بوده به همین دلیل آن را در نفت سفید نگهداری می کنند. چنانچه این فلز را بر روی شعله های آتش قرار دهید شعله هایی به رنگ زرشکی مشاهده خواهید کرد ضمن آنکه در صورتی که شدت گرما افزایش یابد این عنصر با شعله های درخشان و سفید رنگی می سوزد. این فلز در معادن سنگ آمریکای جنوبی و آفریقا به وفور یافت می شود که مهمترین سنگ های معدن این فاز آمبلیگونیت ، پیدولت و آسپودمن می باشد. همچنین این فلز سریع در آب حل می شود به همین علت به صورت نمک و رس در آب اقیانوس ها یافت می شود. در حالت کلی از فلزات سبک در مواردی از قبیل ساخت هواپیما و ساخت و سازهای صنعتی به کار می رود. البته در بین شرکت های بزرگ در کشف و تولید فلز های فوق سبک رقابت وجود دارد. پس از لیتیم ، آلومینیوم، تیتانیوم، منیزیم و برلیوم از سبک ترین فلزات موجود در جهان هستند.

  کوچک کردن

لطفا ابتدا وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

پرسش‌های مرتبط