amirali

علت ریزش فالوور اینستاگرام چیست؟

3 پاسخ

 1. مهمترین دلیل ریزش فالوور اینستاگرام | چگونه از ریزش فالوور جلوگیری کنیم؟ ریزش فالوور اینستاگرام به قدری واضح است که با خواندن این مقاله به خود خواهید گفت که چرا تا به حال به فکر این موضوع نبودم. همه ما می‌دانیم که ریزش ناگهانی فالوور و یا ریزش فالوور در اینستاگرام به صورت روزانه این مفهوم را دارد کهادامه مطلب ...

  مهمترین دلیل ریزش فالوور اینستاگرام | چگونه از ریزش فالوور جلوگیری کنیم؟

  ریزش فالوور اینستاگرام به قدری واضح است که با خواندن این مقاله به خود خواهید گفت که چرا تا به حال به فکر این موضوع نبودم. همه ما می‌دانیم که ریزش ناگهانی فالوور و یا ریزش فالوور در اینستاگرام به صورت روزانه این مفهوم را دارد که گوشه ای از کار ما در این برنامه لنگ می‌زند. یک جا در یک از بخش ها نتوانسته ایم آن چیزی که کاربر از ما انتظار دارد را فراهم کنیم وهمین کار علت ریزش فالوور اینستاگرام می‌شود. اما حتما برایتان جالب است بدانید که کدام بخش را به خوبی مدیریت نکردید؟

  شاید هم با خود بگویید که من هر کاری که لازم باشد تا به حال انجام داده ام اما باز هم ریزش فالوور را دارم. ادامه این مقاله به شما ثابت خواهد کرد که شاید تلاش زیادی کرده باشید، اما اصولی و کاربر پسند نبوده. شما چه به عنوان مدیر یک پیج کسب و کاری و یا یک پیج شخصی پر بازدید وظیفه دارید که قوانینی را برای خود در نظر بگیرید تا کاربران را راضی نگه دارید.

  در هر پیجی، چه پیج بازیگران و یا اینفلوئنسرها یا حتی کسب و کارهای خیلی بزرگ ریزش فالوور اینستاگرام طبیعی است، اما تا حدودی باید این ریزش روزانه انجام بگیرید بیش از یک تعداد اخطار مدیریت نا مناسب را به ما می‌دهد.

  پس با هم  این دلایل را بررسی کنیم.

  علت ریزش فالوور در اینستاگرام

  علت ریزش فالوور در اینستاگرام

  در این قسمت مهمترین دلایلی که باعث می‌شود کاربر از شما فاصله بگیرید و دیگر تمایلی به ادامه جریان کار شما نداشته باشد را بررسی می‌کنیم.?

  اما آیا تا به حال با خودتان فکر کرده اید که چرا کاربری صفحه کاری من را ترک می‌کند؟ ?
  تا به امروز پیش آمده که شما هم یک پیج که مربوط به کسب و کار خاصی است آنفالو کنید؟ شاید دقت نکنید اما گاهی خود ما هم از بودن در یک پیج به هزاران دلیل خسته و آن را برای همیشه ترک می‌کنیم. دلیل ها هم برای افراد مختلف متفاوت است.

  اما اولین دلیلی که در این مقاله به آن می‌پردازیم:

  1-ریزش فالوور های اینستاگرام به دلیل زیاده روی در انتشار پست ها

  یکی از دلایلی که کاربران را نسبت به پیج شما سرد می‌کند انتشار بیش از حد پست است. در کجای قوانین و یا آموزش ها نوشته شده انتشار روزانه 3 پست یا در روز ده ها استوری به افزایش فالوور شما کمک می‌کند؟

  کاربران برای هدف خاصی به پیج شما می‌آیند و به دنبال آن هدف به شما سر می‌زنند. زمانی که شما پشت سر هم پست انتشار می‌دهید و یا زمانی که استوری پشت استوری می‌گذارید چند تصور را برای کاربر ایجاد می‌کنید:

  1. کاربر برای دیدن محتوای با کیفیت به پیج شما می‌آید. زمانی که شما خود را محدود به تولید محتوای بیش از اندازه می‌کنید کیفیت را از دست خواهید داد و فقط به تولید می‌پردازید. که در بخش بعدی کامل توضیح خواهیم داد.
  2. کاربر برای دیدن پیج شما نیاز به فرصت و زمان دارد. شما با انتشار بیش از حد محتوا این زمان را از کاربر می‌گیرید.
  3. شاید کاربری از برند شما و محصولات شما لذت ببرد اما زمانی که به این برنامه سر میزند، با حجمی از پست و استوری روبرو می‌شود که نمی‌داند کدام را نگاه می‌کند، و برند شما آزار دهنده به حساب می‌آید و او شما را ترک خواهد کرد.

  2-تولید محتوای تبلیغاتی (علت ریزش فالوور های اینستاگرام)

  یکی از اشتباهاتی که بعضی از ادمین های پیج در مدیریت اینستاگرام دچار می‌شوند، تولید محتوای تبلیغاتی است.

  محتوای تبلیغاتی به این معنا است که کسب‌وکارها فقط محتوای تبلیغاتی مربوط به محصولات خود را انتشار می‌دهند. و این پست‌ها برای کاربرانشان ارزش زیادی ندارد. در حالی که کاربران پیجی را دنبال می‌کنند تا از محتوای مفید و ارزشمند آن استفاده کنند!?

  در حقیقت افراد به دنبال محتوای ارزشمند هستند و اگر پیج شما نتواند محتوای ارزشمندی برای آنها داشته باشد، شما را آنفالو می‌کنند. مهم‌ترین دلیل ریزش فالوور صفحات برندها، این است که تنها به دنبال تولید پست های تبلیغاتی هستند و منتظرند که فروش آن‌ها افزایش پیدا کند. نتیجه این عمل کاملاً برعکس است و منجر به ریزش فالوورهای آنها می‌شود

  3-علت ریزش شدید فالوور اینستاگرام

  دلیل ریزش فالوور در اینستاگرام می‌تواند بی کیفیتی تولید محتوای شما باشد. درست است که همیشه می‌گوییم کمیت پست های شما اهمیت زیادی دارد، اما کمیت بدون کیفیت بدرد کاربران نمی‌خورد. علت ریزش ناگهانی فالوور می‌تواند از این مورد باشد. فقط انتشار پست نمی‌تواند به شما کمک کند. پست شما باید کیفیت همراه با کمیت لازمه را داشته باشد.

  اگر شما فقط به تولید پست اهمیت دهید و روزانه بارها و بارها محتوای بی کیفیت خود را انتشار دهید کاربر با خود چه فکری می‌کند؟! مگر نه اینکه مهمترین نکته در این برنامه داشتن فالوورهای ارزشمند است؟

  پس به جای تولید روزانه چند پست روزی یک پست کافیست. حتی گاهی نیاز است یکروز درمیان این کار را انجام دهید.

  4-چرا ریزش فالور دارم؟ محتوای نا مرتبط

  خودتان را جای مشتری ها و یا طرفداران خود بگذارید. وارد پیج مورد علاقه تکنولوژی خود شده اید، و این پیج شروع به گذاشتن پست هایی در مورد .رزش و فوتبال می‌کند! آیا باز هم مایل به فالوور آن پیج بودن هستید؟

  محتوای هر پیجی باید مختص به پیج و زمینه کاری آن برند باشد. انتشار محتوای نامرتبط کاربران را به شما دلسرد می‌کند. شاید این سوال در ذهن شما بوجود آید که خب پس چه محتوایی بگذارم؟

  فقط روی زمینه تخصصی خودتان کار کنید و انواع محتوا را برای زمینه کاری خودتان درست کنید.

  پیشنهاد می‌کنم مقاله تولید محتوا در اینستاگرام را بخوانید تا با انواع محتوا آشنا شوید.

  5-ریزش فالوور اینستاگرام  به دلیل ارتباط برقرار نکردن با مخاطب

  یکی دیگر از دلایلی که پیج های کسب و کارها دچار ریزش فالوور می‌شوند ارتباط نامناسب و یا ضعیف با کاربران است. شما یک پیج کاری هستید و باید همیشه و با سرعت پاسخگوی کاربان خود باشید. حتی اگر 10 عدد فالوور بیشتر ندارید.

  اگر سوالی کاربر از شما می‌پرسد و یا چیزی از شما می‌خواهد باید سعی کنید کمتر از دو ساعت جواب او را بدهید. اینستاگرام شما فروشگاه شماست. مگر می‌شود یک نفر به شرکت یا فروشگاه شما بیاید و شما دو روز بعد قیمت و یا اطلاعاتی را که می‌خواهد به او بدهید.?

  حتی لحن صحبت کردن با مشتری باید طوری باشد که او این تصور را نکن که از روی اجبار با او حرف می‍زنید.

  حتما مقاله فروش در اینستاگرام را بخوانید این ترفند ها را بهتر یاد بگیرید.

  6-علت ریزش فالوور اینستاگرام پیشنهاد خرید دادن محصولات است

  یککی دیگر از مهمترین مسائلی که در کسب و کارها اهمیت دارد، انتقال خوب اطلاعات است. شما زمانی که هروز از محصولات خود عکس و فیلم می‌گذارید و هروز به مشتری می‌گویید محصولات من را بخرید، مشتری را دلسرد و حساس می‌کنید.

  چیزی که در شبکه های اجتماعی اهمیت دارد گفتن ویژگی های محصول شماست نه ظاهر و عکس محصولاتتان. من در پیج شما عضو شده ام تا ببینم محصول شما کدام نیاز و یا کدام حس را در من تقویت می‌کند.

  اما کاری که شما می‌کنید فقط نشان دادن محصولات و پیشنهاد خرید آنهاست. حتی یکبار هم برای من توضیح داده نشده که این محصول چه کمکی به من خواهد کرد. تبلیغات بیش از اندازه از محصولاتتان کاربر را از برند شما خسته می‌کند.

  به جای پیشنهاد خرید، ویژگی های محصولاتتان را بگویید.

  مقاله بازاریابی در اینستاگرام را در این رابطه بخوانید.

  کاربران در اینستاگرام  دسته اند:

  آنها به دلایل زیر شما را دنبال می‌کنند

  1. یا از محصول شما در منزل دارند و یا از خدمات شما استفاده کرده اند، می‌خواهند بدانند محصول بعدی چیست.
  2. یا به دنبال خدمات و دیدن کارایی های محصولات شما هستند تا از شما خرید کنند.
  3. یا به دنبال پشتیبانی و یا خرید هستند.
  4. یا علاقمند به محصول شما هستند و شاید هرگز این توان را پیدا نکنند که از محصول شما خریدی داشته باشند.

  پس این دلایل را به خوبی بررسی کنید و ببینید که چه محتوایی آنها را راضی نگه می‌دارد.

  7-ریزترین نکات که به آن توجه نمی‌کنیم

  دلایل اصلی را بیان کردیم اما به سراغ دلایل کوچکی بریم که کاربر را آزار می‌دهد.?

  • استفاده از فالوور فیک
  • بایو و لوگو نامناسب
  • کپشن های نا مرتبط
  • هشتگ های نا مناسب
  • داشتن فالویینگ های زیاد

  یک نکته در مورد فالوور فیک:

  داشتن فالوورهای زیاد باعث جذب مخاطب نخواهد شد. فقط و فقط محتوای اصولی کاربر را جذب می‌کند.

  معایب فالوور فیک را بخوانید تا ببینید که چه اشتباهی را تا به حال انجام می‌دادید.

  پس چه چیزی باعث ریزش فالوور اینستاگرام می‌شود؟

  با هم بررسی کنیم چه کارهایی باعث ریزش فالوور می‌شود. و نهایت به شما خواهم گفت که چگونه فالوور اینستاگرام بدون ریزش داشته باشید.

  1. انتشار بیش از اندازه محتوا
  2. بی اهمیت بودن نسبت به مشتری
  3. کیفیت پایین پست ها
  4. تبلیغات بیش از اندازه محصولات
  5. ذکر نکردن کارایی محصولات
  6. ارسال محتواهای نا مرتبط با حوزه کاری خودتان

  دلایل اصلی ریزش فالوور را به شما گفتیم اما در بخش بعدی به نکات مهمی اشاره می‌کنیم که افزایش فالوور اینستاگرام بدون ریزش را برای شما خواهد داشت.

  چگونه از ریزش فالوور جلوگیری کنیم؟

  جلوگیری از ریزش فالوور اینستاگرام به چند نکته ساده بستگی دارد.?

  پیج کسب وکاری داشته باشید

  حرفه ای کار کنید. شلخته و گنگ نباشید.

  شما نشان دهنده یک برند هستید، هرچقدر هم که برند شما نوپا و کوچیک باشد باید برای این کسب وکار ارزش قائل شوید. جوری پیجتان را مرتب کنید که نشان دهد که برای جذب آمده اید نه برای داشتن یک پیج.

  پیج حرفه ای شامل:

  • بایو مناسب
  • لوگو مناسب
  • نام مناسب
  • هایلایت های کاربردی
  • بیزینسی بودن
  • استفاده از دکمه تماس
  • فالوورهای واقعی
  کوچک کردن
 2. ریزش فالوور اینستاگرام میخواهم در مورد از دست دادن فالوورها یا ریزش فالوور اینستاگرام صحبت کنیم. سوالات زیادی در این مورد پرسیده شده است که چرا فالوورها ریزش پیدا کرده یا چرا اینستاگرام برخی از پیج ها را میبندد و… شاید شما هم با این موضوع برخورد کرده اید که مطالبی مبنی بر اینکه بدلیل اینکه فالوورهاادامه مطلب ...

  ریزش فالوور اینستاگرام

  میخواهم در مورد از دست دادن فالوورها یا ریزش فالوور اینستاگرام صحبت کنیم. سوالات زیادی در این مورد پرسیده شده است که چرا فالوورها ریزش پیدا کرده یا چرا اینستاگرام برخی از پیج ها را میبندد و…

  شاید شما هم با این موضوع برخورد کرده اید که مطالبی مبنی بر اینکه بدلیل اینکه فالوورها لایک نمیکنند اینستاگرام آن افراد را حذف میکند یا پیجتان بسته میشود و یا اینستاگرام اکانت آنها را غیر فعال میکند. این افراد از ناآگاهی افراد سو استفاده میکنند و به نفع خود استفاده میکنند. لطفا به این موردها دامن نزنید و شایعه ای بیش نیست.

  همانطور که در مقاله قبلی اشاره کردیم اینستاگرام اکانت های اسپم یا غیر واقعی را حذف یا غیر فعال میکند. علت این ماجرا حذف اکانت های فیک توسط اینستاگرام است و این روز ها این شبکه مجازی محبوب در حال پاکسازی حساب های کاربری و حذف کردن اکانت های سیاه و فیک می باشد.

  اما دلیل اجرای این طرح توسط اینستاگرام چیست و چرا پیج ها را میبنند؟

  اینستاگرام میخواهد فضای اینستاگرامی را از کانت های اسپم و غیر واقعی و فیک پاک کند  وقتی اینستاگرام پیج های اسپم را پاک میکند شما ریزش فالوور پیدا مکیند. این قضیه به نفع شماست چرا چون ریزش فالوور های شما از اسپم ها بوده و غیر واقعی بوده اند و کامنتی و لایکی از طرف آنها ندارید  واین قضیه باعث میشود که درصد ENGAGEMENT پیجتان پایین بیاید که این درصد با درصد ENGAGEMENT  پست  تفاوت دارد  و میانگین لایک و کامنت کل پستاتون بر اساس تعداد فالوور هاتون است. و وقتی درصد ENGAGEMENT  پایین باشد شما جزء اکانت های بی کیفیت و کم مخاطب شناخته میشوید و پست های شما به افراد کمتری نشان داده میشوید. پس وقتی تعدا فالوور هایی را برای شما کم خواهد کرد که لایک یا کامنت نمیگذارند و درگیر نمیشوند با پست های شما، این به نفع اکانت شماست و  باید از این خوشحال شوید. در ادامه ریزش فالوور توسط کاربر را بررسی خواهیم کرد.

  ریزش فالوور

  ریزش فالوور اینستاگرام به معنای آنفالو شدن شما توسط کاربران است؛ اما قطعاً هیچ اتفاقی در مدیریت صفحات اجتماعی بی‌دلیل نیست. یکی از مشکلات رایجی که هر کسب‌وکاری ممکن است با آن روبرو شود، ریزش فالوور اینستاگرام است. این مسئله ممکن است تا حدی طبیعی و بدون مشکل باشد اما گاهی برندها از ریزش فالوور اینستاگرام به صورت منظم گزارش می‌دهند که این مورد برای برندها نگران‌کننده است. وب‌سایت squarelovin در این زمینه گزارشی ارائه کرده است و به بررسی دلایل ریزش فالوور اینستاگرام پرداخته است! در این مقاله قصد داریم این دلایل و راه‌کارهای مربوط به آن را بررسی کنیم.

  دلایل ریزش فالوور اینستاگرام

  یکی از اشتباهاتی که برخی کسب‌وکارها در مدیریت اینستاگرام دچار می‌شوند، تولید محتوای تبلیغاتی است. محتوای تبلیغاتی به این معنای است که کسب‌وکارها فقط محصولات یا خدمات خود را تبلیغ می‌کنند و این پست‌ها برای کاربران ارزش زیادی ندارد. در حالی که کاربران یک صفحه اینستاگرامی را دنبال می‌کنند تا از محتوای مفید و ارزشمند آن استفاده کنند! دقیقاً همان چیزی منجر به ریزش فالوور اینستاگرام برخی کسب‌وکارها می‌شود.

  البته الگوریتم‌های جدید اینستاگرام هم به دنبال حذف فالوورهای بدون تعامل هستند. به عبارت ساده‌تر، اگر صفحه شما فالووری داشته باشد که پست‌های شما را لایک نکنند یا برایتان کامنتی ارسال نکنند، حذف می‌کند. اما منظور ما دقیقاً آنفالو کردن صفحه شما توسط کاربران است که این مسئله در باعث بروز مشکل در بازاریابی کسب‌وکارها می‌شود.

  دلایل ریزش فالوور اینستاگرام

  بر اساس آزمایش‌هایی که صورت گرفت و سوالاتی که کاربران به آن پاسخ داده‌اند، مشخص شد که اکثر کاربران به یک دلیل خاص صفحه شما را دنبال می‌کنند! اما معنی آن، این نیست که آن‌ها برای همیشه فالوور شما باقی می‌مانند. در حقیقت کاربران به دنبال محتوای ارزشمند هستند و اگر صفحه شما نتواند محتوای مفیدی برای کاربران داشته باشد، شما را آنفالو می‌کنند. مهم‌ترین دلیل ریزش فالوور صفحات برندها، این است که تنها به دنبال تولید محتوای تبلیغاتی هستند و انتظار دارند که فروش آن‌ها افزایش پیدا کند. نتیجه این عمل کاملاً برعکس است و منجر به ریزش فالوورهای صفحه می‌شود.

  اگر کمیت پست‌ها را به کیفیت آن ترجیح می‌دهید، دچار ریزش فالوور اینستاگرام خواهید شد!

  مسئله بعدی که برخی کسب‌وکارها به آن دقت نمی‌کنند، کیفیت محتوا است. بسیاری از صفحات فقط به دنبال کمیت هستند و می‌خواهند کاربرانشان همیشه با پست‌های جدید روبرو شوند! در حالی که کیفیت پست‌ها برای کاربران اهمیت بسیار بیشتری دارد و بدون داشتن پست‌های باکیفیت، نمی‌توان فالوورهای خود را نگه داشت و آن‌ها را در آینده افزایش داد. به عنوان مثال صفحاتی که روزانه ۳ پست در صفحه خود منتشر می‌کنند، احتمالاً کیفیت صفحه‌ا‌ی که هفته‌ای یک پست منتشر می‌کند را ندارد!

  ریزش فالوور اینستاگرام

  اگر به دنبال نگه داشتن فالوورها هستید و نمی‌خواهید با مشکل ریزش فالوور اینستاگرام روبرو شوید، پیشنهاد می‌کنم در مرحله اول کیفیت و در مرحله بعد کمیت را درنظر بگیرید. البته این موضوع به این معنی نیست که فاصله زمانی میان دو پست شما زیاد باشد، بلکه شما پست‌های خود را با فاصله زمانی کوتاهی منتشر کنید. مثلاً هفته‌ای ۳ پست باکیفیت و ارزشمند تولید کنید تا بتوانید به افزایش فالوور اینستاگرام خود کمک کنید.

  همچنین پست‌های شما باید کاملاً مرتبط با صفحه باشد! به عنوان مثال صفحه‌ای که در زمینه فروش موبایل فعالیت می‌کند، نباید پست‌های طنز یا سیاسی در صفحه خود قرار دهد. شاید این پست‌ها تعامل خوبی داشته باشد، اما در نهایت منجر به برندینگ و افزایش فروش شما نخواهد شد!

  چه پست‌هایی کابران را آزار می‌دهد؟

  شرکت Sprout Social سوالات خود را به صورت کاملاً واضح  از کاربران پرسید تا بداند کدام پست‌ها کاربران را آزار می‌دهد و آن‌ها چه پست‌هایی را دوست دارند! نتیجه پرسش و پاسخ به صورت زیر بود:

  چه پست‌هایی کابران را آزار می‌دهد

  بر اساس نتایج نظرسنجی، بدترین پست‌ها که موجب آزار کاربران می‌شود، پست‌های تبلیغاتی است. به عبارت ساده‌تر صفحاتی که بیشتر محتوای آن‌ها تبلیغاتی است، محبوبیت زیادی در میان کاربران ندارند! این موضوع را ۶۰ درصد کاربران تایید کرده‌اند. از دیگر مواردی که موجب آزار کاربران می‌شود، عامیانه حرف زدن است. برندهای معتبر همیشه به صورت رسمی صحبت می‌کنند و در میان پست‌هایشان، صحبت‌های عامیانه و غیررسمی جایگاهی ندارد.

  همچنین مسئله مهم دیگر که موجب آزار کاربران می‌شود، عدم توانایی در انتقال شخصیت برند است! یک برند معتبر باید بتواند شخصیت خود را به کاربران معرفی کند و این دقیقاً به تولید محتوای مرتبط با برند شما بستگی دارد. مثلاً شرکت Nike که یک برند پوشاک ورزشی است، در صفحه خود پست‌های ورزشکارانی که از این برند استفاده می‌کند را به اشتراک می‌گذارد. هنگامی که یک کاربر عادی وارد صفحه این برند می‌شود و پست‌هایش را می‌بیند، به راحتی متوجه می‌شود که این برند مربوط به پوشاک ورزشی است. اگر شما هم یک برند معتبر هستید یا قصد داریم به یک برند معتبر تبدیل شوید، می‌توانید از این روش استفاده کنید!

  از طرف دیگر پست‌های غیرمرتبطی که در صفحه یک برند منتشر می‌شوند، باعث آزار کاربران می‌شوند. در صفحات مربوط به پوشاک این مسئله زیاد دیده می‌شود که سعی می‌کنند پست‌های سرگرم‌کننده و خنده‌دار منتشر کنند! این در حالی است که چنین پست‌هایی با این برند مرتبط نیستند و تنها موجب آزار کاربران می‌شود. گزارش‌ها نشان می‌دهد که انتشار پست‌های غیرمرتبط با برند بیشترین آزار را به کاربران می‌رسانند و موجب ناراحتی کاربران می‌شوند.

  به عبارت ساده‌تر، هر برند تصوری از خود در ذهن کاربران ایجاد می‌کند و محتوای نامناسب این تصور را از کاربر می‌گیرد. همین مسئله موجب ناراحتی کاربران می‌شود که در نهایت منجر به ریزش فالوور اینستاگرام خواهد شد. برای این که با این مشکل مواجه نشوید، هدف خود را از فعالیت در شبکه‌های اجتماعی شناسایی کنید. همچنین لازم است که با آنالیز صفحه اینستاگرام خود این هدف را مجدداً ارزیابی کنید و ببینید که راه را درست رفته‌اید یا خیر! از طرفی، به نظر می‌رسد که تفاوت تولید محتوای ارزشمند و تبلیغاتی در اینستاگرام دقیقاً همان هدفی است که برایش تعیین کرده‌اید. حتی اگر هدف شما در استفاده از اینستاگرام افزایش فروش و تبلیغات باشد، باید محتوای شما حس ارزشمند بودن به کاربران منتقل کند.

  چرا کاربران برندهای تجاری را دنبال می‌کنند؟

  هنوز هم مهم‌ترین مسئله این است که کاربران از برندهای تجاری که صفحه آن‌ها را دنبال می‌کنند، چه انتظاری دارند؟ Sprout Social به این سوال مهم پاسخ کاملی داده است!

  چرا کاربران برندهای تجاری را دنبال می‌کنند

  ساده‌ترین چیزی که موجب ایجاد انگیزه در کاربران برای دنبال کردن صفحه شما می‌شود، این است که آن‌ها حداقل یک محصول یا خدمات شما را دوست دارند. به عنوان مثال کاربری که یک دستگاه خاص از شرکت سامسونگ را دارد، صفحه این شرکت را در اینستاگرام دنبال می‌کند! تقریباً ۷۳ درصد از کاربرانی که به سوال Sprout Social پاسخ داده‌اند، موضوع علاقه‌مند بودن به محصول یا خدمات یک شرکت را اعلام کرده‌اند.

  البته جالب است بدانید ۵۸ درصد کاربران هم مسئله تبلیغات را مطرح کرده‌اند که به واسطه آن صفحه برند موردنظرشان را دنبال می‌کنند. بنابراین ۲ دلیل بسیار مهم که باعث می‌شود تا کاربران یک صفحه را دنبال کنند، علاقه‌مند به یک محصول (و خرید آن) و همچنین تبلیغات است. درصد دیگری از کاربران که تعداد آن‌ها بسیار کمتر از دو دسته قبلی بود، دلیل خود را علاقه‌مندی به یک صنعت و سرگرمی (مثلاً برگزاری مسابقه در یک صفحه خاص) مطرح کرده‌اند.

  اشتباه نکنید! منظور ما از تبلیغات این نیست که کاربران صفحاتی که محصول خود را مستقیماً تبلیغ می‌کنند، دوست دارند! بلکه منظور آن‌ها، صفحاتی است که محصولات خود را در قالب محتوای آموزنده و سرگرم‌کننده منتشر می‌کنند. به عبارت ساده‌تر، محصول باید جزئی از محتوای ارزشمند و مفید باشد تا منجر به عدم ریزش فالوور اینستاگرام شود. در یک کلام باید بگوییم محصول بخشی از محتوا است، نه خود محتوا!

  در نهایت، چه چیزی باعث ریزش فالوور اینستاگرام می‌شود؟

  سوال سومی که مطرح شد: کاربران نظر خود را در مورد اینکه چرا کاربران صفحات برندها را آنفالو می‌کنند؟ کاربران جواب خود گفتند و دلیل ریزش فالوور اینستاگرام کاملاً مشخص شد:

  چه چیزی باعث ریزش فالوور اینستاگرام

  در این نمودار مشخص شد که برندها نیاز به زمان و تلاش زیادی برای تولید محتوای ارزشمند دارند. از طرفی برندها می‌توانند محصول خود را تبلیغ کنند اما محصول باید بخشی از محتوا را شامل شود و برندها نمی‌توانند پیشنهاد تبلیغاتی خود را به صورت مستقیم مطرح کنند!

  پاسخ کاربران به سوالات بالا منجر به یک پاسخ اساسی شد:

  دلیلی که باعث جذب کاربران می‌شود، ممکن است نتواند آن‌ها را برای همیشه به عنوان دنبال‌کننده برند شما نگه دارد! کاربران همیشه مخالف محتوای تبلیغاتی بیش از حد و بیشتر به دنبال محتوای ارزشمند هستند. در حقیقت اکثر کاربران می‌خواهند ویژگی‌های منحصر به فرد محصول شما را بدانند و شما باید محتوایی تولید کنید که نظر کاربران را نسبت به محصول یا خدمات خود جذب کنید!

  ۴ مسئله وجود دارند که با رعایت آن‌ها می‌توانید از ریزش فالوور اینستاگرام خود جلوگیری کنید:

  •     شخصیت برند خود و تصور افراد از آن را حفظ کنید.
  •     از زبان مناسب با برند و حوزه صنعتی خود استفاده کنید.
  •     بیشتر در مورد ویژگی‌های محصول یا خدمات خود صحبت کنید و مستقیماً پیشنهاد تبلیغاتی ندهید.
  •     در نهایت، رسانه‌های اجتماعی یک محیط تبلیغاتی نیستند.

  با رعایت این ۴ مسئله به راحتی می‌توانید از ریزش فالوور اینستاگرام جلوگیری کنید و حتی فالوورهای خود را در بلندمدت افزایش چشم‌گیری دهید.

  نتیجه‌گیری

  یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که صفحات مربوط به برندها با آن روبرو هستند، ریزش فالوور اینستاگرام است. در این مقاله به بررسی گزارش‌های شرکت Sprout Social پرداختیم که از کاربران نظرسنجی کرده بود! با رعایت نکاتی که در این مقاله گفته شد، به راحتی می‌توانید از ریزش فالوور اینستاگرام خود جلوگیری کنید.

  کوچک کردن
 3. ریزش فالوور اینستاگرام جزو مشکلات مهم در دنیای این شبکه مجازی است و بسیاری از صاحبان پیج‌ها را درگیر کرده‌است. مشخص است که برای داشتن یک کسب و کار موفق یا صفحه‌ای با تعامل بالا، تعداد فالوورها اهمیت زیادی دارد. برخی از افراد به خریدن فالوور روی می‌آورند که البته از نظر ما منسوخ است. علاوه بر اینکه اادامه مطلب ...

  ریزش فالوور اینستاگرام جزو مشکلات مهم در دنیای این شبکه مجازی است و بسیاری از صاحبان پیج‌ها را درگیر کرده‌است. مشخص است که برای داشتن یک کسب و کار موفق یا صفحه‌ای با تعامل بالا، تعداد فالوورها اهمیت زیادی دارد. برخی از افراد به خریدن فالوور روی می‌آورند که البته از نظر ما منسوخ است.

  علت ریزش فالوور اینستاگرام چیست

  علاوه بر اینکه این روش کمکی به برند شما و فروش نمی‌کند، برخلاف قوانین اینستاگرام نیز می‌باشد. همچنین ممکن است پس از مدت زمان مشخصی دچار کم شدن ناگهانی فالوور های اینستاگرام شوید. این ریزش دلایلی مثل آنفالو شدن توسط فالوورها، حذف فالوورهای فیک و … دارد. برخی مواقع تعداد اندکی فالوور حذف می‌شود که البته موضوع عادی است. به احتمال زیاد این افراد شما را آنفالو کرده‌اند.
  اما زمانی که تعداد بسیاری زیادی از فالوورها ریزش می‌کنند، برندها و پیج‌های با فالوور بالا به مشکل برمی‌خورند. اگر شما هم تا به حال این مورد را تجربه کرده‌اید و مدام از خود می‌پرسید که چرا فالوورام زیاد نمیشه یا اونا رو از دست میدم با من در ریوند همراه باشید. در این مقاله به بررسی علت کم شدن فالورهای اینستاگرام می‌پردازیم.

  ریزش فالوور اینستاگرام : دلیل کم شدن فالورها در اینستاگرام چیست؟

  دلایل متعددی در این موضوع تاثیر دارد. در ادامه این دلایل را بررسی می‌کنیم و راه‌هایی برای جلوگیری از وقوع این مشکل پیشنهاد خواهیم داد.

  ۱٫ تولید محتوای تبلیغاتی بیش از حد، علت کم شدن فالوور

  علت کم شدن فالوور

  تبلیغات، یکی از علت‌های اصلی ریزش فالوور اینستاگرام است. به طور مثال برخی از برندها و شرکت‌های معروف به انتشار محتوای تبلیغاتی برای محصولات خود می‌پردازند. این موضوع جذابیت زیادی ندارد و مخاطب را خسته می‌کند. بهتر است که در کنار تبلیغات، محتواهای دیگری هم منتشر شود. در این صورت مخاطبین به فالو کردن پیج ادامه می‌دهند و مسلما احساس مورد سوء استفاده قرار گرفتن نخواهند کرد.
  تولید یک محتوای ارزشمند که بتوان از آن مطلبی یاد گرفت یا انگیزه‌ای به دست آورد، خیلی بیشتر از تبلیغات جذابیت دارد. همچنین فالوورهایی که یک پیج را دنبال می‌کنند اما معمولا تعاملی با آن ندارند توسط الگوریتم‌های جدید اینستا حذف می‌شوند. بنابراین اگر پیج شما معمولا لایک کمی می‌خورد و تعداد کامنت‌ها هم اندک است، کاربران با فعالیت کم حذف خواهند شد. در کنار این، آنفالو کردن خود مخاطبین هم مشکلی جدی است. ممکن است افرادی به دلایلی شما را فالو کنند. اما این دلیل نمی‌شود که تا همیشه فالوور شما باقی بمانند.
  ممکن است افراد انتظار خاصی از پیج شما داشته باشند؛ اما به دلایلی مانند برآورده نکردن انتظارات، انتشار محتوای بی ارزش، نداشتن نظم در ارسال پست‌ها و … صفحه شما را آنفالو کنند. طبق آماری که گرفته شده‌است، یکی از مهم‌ترین دلایل ریزش فالوور اینستاگرام، تولید محتوای تبلیغاتی بیش از حد است. این مورد نه تنها فروش را بیشتر نمی‌کند، بلکه دلیل کم شدن فالوور خواهد بود.

  ۲٫ کیفیت، فدای کمیت!

  علت عدم نمایش تعداد فالوور در اینستاگرام

  اگر دچار مشکل ریزش فالوور اینستاگرام شده‌اید و از خود می‌پرسید که چرا فالوورام کم میشه یا ثابت مونده، احتمالا توجهی به کیفیت ندارید. کیفیت محتوا جزو مواردی است که برخی از ادمین‌های اینستاگرام به آن توجهی ندارند. صفحات زیادی در اینستاگرام فعالیت می‌کنند و معمولا به تولید محتوای متعدد می‌پردازند. تعداد بالای پست ممکن است به بی‌ارزش شدن آن‌ها بینجامد. کیفیت پست‌ها نباید فدای انتشار تعداد زیاد آن‌ها شود. اما موردی که بیشتر ادمین‌ها در نظر نمی‌گیرند، کیفیت پست‌ها است.
  کیفیت اهمیت زیادی برای فالوورها دارد و در صورت وجود پست‌های ارزشمند، آن‌ها را برای همیشه در پیج نگه می‌دارد. می‌توان هفته‌ای یک پست منتشر کرد و کیفیت بالایی خرج آن کرد. در این حالت پیج فالوورهای خود را بهتر از صفحه‌ای با ۲۰ پست در هفته حفظ می‌کند. پس به یاد داشته باشید که همواره کیفیت را مقدم بر کمیت در نظر بگیرید. اما حفظ فاصله زمانی معین و کوتاه برای ارسال پست‌ها هم اهمیت زیادی دارد.
  سعی کنید پست‌های خود را به صورت منظم و برنامه‌ریزی شده ارسال کنید. به طور مثال همیشه هفته‌ای ۳ پست بگذارید و این نظم را تغییر ندهید. هر دو روز یک پست منتشر کنید. نکته مهم دیگر این است که از انتشار پست‌های نامربوط به پیج خودداری کنید. هر مطلب جذابی که دیدید را منتشر نکنید؛ بلکه به ارتباط آن با موضوع صفحه خود توجه کنید.

  ۳٫ انتشار پست‌های آزاردهنده، یکی از دلایل ریزش فالوور اینستاگرام

  دلایل ریزش فالوور اینستاگرام

  نتایج آماری نشان می‌دهد که علت بالا نیامدن فالوور در اینستاگرام می‌تواند پست‌های آزاردهنده باشد. نتایج نظرسنجی‌های متعدد نشان می‌دهد که پست‌های تبلیغاتی، بدنرین نوع پست است و کاربران را به شدت آزار می‌دهد. در این میان ممکن است برخی از پیج‌ها به صورت پراکنده پست‌هایی با مضمون تبلیغاتی منتشر کنند.
  اما پیج‌هایی که اکثر یا بیشتر پست‌هایشان با این موضوع است، کمترین اهمیت را در ذهن مخاطب خواهند داشت. ۶۰ درصد از کاربران اینستاگرام این موضوع را به عنوان آزاردهنده‌ترین موضوع عنوان کرده‌اند. مورد دیگر، صحبت کردن با مخاطب به صورت عامیانه است. اگر دارای یک برند مشهور و معتبر هستید، به صورت رسمی و ادبی صحبت کنید. سعی کنید در بین محتواهایتان، صحبت غیر رسمی و عامیانه نداشته باشید. مورد دیگر، معرفی نکردن برند و شخصیت به کاربران است. به طور مثال شما یک برند مرتبط با لباس‌های مجلسی هستید.
  در این صورت باید پست‌هایی با این موضوع و شامل تصاویری از مدل‌هایی که چنین لباس‌هایی پوشیده‌اند را منتشر کنید. در این صورت هر فردی که وارد پیج شما می‌شود، سریعا متوجه کار و فعالیت اصلی شما خواهد شد. بنابراین پست‌های مرتبط با کار خود ارسال کنید. هر چقدر هم یک مطلب خنده‌دار، جالب، مهم یا سیاسی باشد، تا وقتی که ارتباطی به فعالیت شما ندارد، آن را پست نکنید. زیرا تصوری که برند شما در ذهن مخاطب ایجاد کرده‌است را از بین خواهید برد.
  یکی از دلایل کم شدن فالوور در اینستا می‌تواند همین موارد باشد. هدف خود را به طور صریح مشخص کنید و با استفاده از بخش آنالیز پیج تجاری، اهداف خود را ارزیابی کنید. بررسی کنید و ببینید که آیا به هدف خود نزدیک شده‌اید یا اصلا در راه هدف قدم برمی‌دارید یا نه؟ رعایت این موارد می‌تواند از کم شدن فالوور های اینستاگرام جلوگیری کند.

  ریزش فالوور اینستاگرام : دلیل دنبال کردن برندهای تجاری در اینستاگرام چیست؟

  ریزش فالوور اینستاگرام

  باید به این سوال پاسخ دهیم که اصلا چرا کاربران اینستاگرام برندهای تجاری خاص را فالو می‌کنند. کاربران انتظار دارند که یک برند چه کاری انجام دهد؟ دلیل دنبال کردن یک پیج چیست؟ خب ما پاسخی برای این سوال داریم. واضح‌ترین جواب، داشتن علاقه به پیج شما است. ممکن است کاربران به محصول، محتوا یا خدمات شما علاقه‌مند باشند.
  بیش از ۷۰ درصد کاربران اعلام کرده‌اند که دوست داشتن محصول یک شرکت، دلیل دنبال کردن پیج است. البته نزدیک به ۶۰ درصد کاربران گفته‌اند که به دلیل تبلیغات، برند خاصی را فالو می‌کنند. پس می‌توان گفت که دو دلیل اصلی برای دنبال کردن یک پیج، علاقه‌مندی به محصولات آن و تبلیغات می‌باشد.
  البته منظور از این تبلیغات، انتشار محتواهای سرگرم‌کننده و جذاب است که محصولات را هم در کنار آن تبلیغ می‌کنند. در این صورت کاربران به خرید محصول علاقه نشان می‌دهند. باید تبلیغ محصول به گونه‌ای انجام شود که کاربران به خرید آن علاقه‌مند شوند. البته تعداد بسیار کمی هم گفته‌اند که به برگزاری موارد خاصی مانند مسابقات، سرگرمی و … علاقه‌مند هستند.

  دلیل نهایی ریزش فالوور اینستاگرام چیست؟

  در کنار مطالبی که در بخش‌های قبلی گفته شد، می‌توان علت کم شدن تعداد فالورها و به روایتی دلیل اصلی را هم مطرح کرد. موضوعی که برای همه اهمیت دارد و خیلی مورد توجه قرار می‌گیرد، گذاشتن وقت کافی برای تولید محتوا است. برندهای مختلف باید تلاش زیادی به خرج دهند تا بتوانند محتوایی ارزشمند ایجاد کنند. در این مورد وقت گذاشتن هم اهمیت ویژه‌ای دارد.
  تبلیغات می‌تواند بخشی از محتوا باشد ولی نه همه آن. در واقع این اشتباه است که برندها به صورت مستقیم تبلیغات خود را پیشنهاد دهند. می‌توان دلیل اصلی ریزش فالوور اینستاگرام را همین موضوع دانست. ممکن است کاربران به دلایل مختلفی شما را فالو کنند. اما این بدان معنی نیست که برای همیشه فالوور باقی خواهند ماند. محتوای ارزشمند یا حداقل یک تفاوت یا ویژگی خاص محصول، می‌توان کاربران را در صفحه برند نگه دارد.

  مواردی که فالوورها را در صفحه شما نگه می‌دارد!

  ۱٫ کاربران باید حس خوبی نسبت به پست‌های شما داشته باشند و پیج را به عنوان یک صفحه حرفه‌ای بشناسند. شخصیت خود را حفظ کنید.
  ۲٫ باید سعی کنید زبان متناسب با برند خود را بشناسید و از آن استفاده کنید. حوزه فعالیت و صنعت خود را شناسایی کنید و از آن برای تولید محتوا بهره ببرید.
  ۳٫ به جای تبلیغات مستقیم و صریح، از نکات مثبت برند، محصول و خدمات خود سخن بگویید.
  ۴٫ در نظر داشته باشید که فضای مجازی، صرفا جایی برای تبلیغات نیست!
  ۵٫ داشتن یک بیوی جذاب، معمولا باعث ماندن کاربران در صفحه شما می‌شود. زیرا نخستین موردی است که مخاطب شما می‌بیند.
  ۶٫ رعایت کردن تعادل بسیار مهم است. در تولید محتوا و ارسال پست‌ها افراط و تفریط نکنید. نظم و فاصله زمانی صحیح را رعایت کنید.
  ۷٫ تعامل و ارتباط مداوم با کاربران خود داشته باشید. پاسخ آن‌ها را در کامنت و دایرکت بدهید و در صورت پست آن‌ها را لایک کنید و کامنت بگذارید.

  مواردی که فالوورها را در صفحه شما نگه می‌دارد

  ۸٫ از هشتگ‌های صحیح و مرتبط استفاده کنید. استفاده بیش از حد از هشتگ اشتباه است. همچنین مواظب باشید که هشتگ‌های ممنوع را به کار نبرید.
  ۹٫ نام کاربری مشخص، شیک و ساده انتخاب کنید.
  ۱۰٫ پیج خود را به حالت عمومی در بیاورید.
  ۱۱٫ برای پست‌هایی که منتشر می‌کنید نام بگذارید. کپشن زیبا، تصاویر منحصربه‌فرد و عنوان‌های جالب انتخاب کنید.
  ۱۲٫ محتوای تکراری منتشر نکنید تا دچار ریزش فالوور اینستاگرام نشوید. از گذاشتن پست‌ها، محتوای دیگران و تصاویر گوگل خودداری کنید. از برنامهrepost برای گذاشتن پست دیگران استفاده کنید.
  ۱۳٫ حساسیت به خرج دهید و هر فردی را دنبال نکنید. اگر دارای یک پیج تجاری هستید، به فالوی پیج‌های مرتبط، افراد سرشناس و برندها اکتفا کنید.
  ۱۴٫ اهمیت موضوعاتی مانند کیفیت محتوا و تعادل در تبلیغات را به یاد داشته باشید.

  در صورتی که پیج شخصی دارید، موارد زیر را برای افزایش فالوور رعایت کنید

  در صورتی که دوست دارید دچار مشکل ریزش فالوور اینستاگرام نشوید و مدام از خود می‌پرسید که چرا به فالوورام اضافه نمیشه یا چرا فالورهام بیشتر نمیشه، موارد زیر می‌تواند به شما کمک کند:
  ۱٫ سلفی‌های متعدد منتشر نکنید. حقیقت را بگویید و از گفتن دروغ، تجملات پوچ و اشتباه، زندگی ساختگی و … خودداری کنید. در کل سعی کنید خودتان باشید.
  ۲٫ به طور مداوم پست نگذارید و نظم را رعایت کنید تا مخاطبین شما خسته نشوند.
  ۳٫ تبلیغات را به طور مستقیم مطرح نکنید و خلاقیت به خرج دهید.
  ۴٫ اگر مشکلی نیست، پیج خود را از حالت شخصی به عمومی دربیاورید.

  علت کاهش فالوور اینستاگرام : جمع‌بندی

  ریزش فالوور اینستاگرام می‌تواند چندین دلیل داشته باشد. برای اینکه فعالیتی موفق و پر سود در این شبکه داشته باشید، موارد گفته شده را رعایت کنید. شاید مهم‌ترین دلیل کاهش فالوور اینستاگرام همان عدم توجه به حجم تبلیغات و ناتوانی در ارائه جذاب آن‌ها باشد. پس سعی کنید این موارد را رعایت کنید. زیرا تبلیغات یکی از مهم‌ترین و شاید اصلی‌ترین موضوع در این شبکه باشد. عدم رعایت قوانین و جذابیت‌های مورد علاقه کاربران این تبلیغات را بی اثر می‌کند. علاوه بر آن باعث ریزش فالور اینستاگرام می‌شود.

  منبع: سایت ریوند

  کوچک کردن

لطفا ابتدا وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

پرسش‌های مرتبط