یک سوال Latest سوالات

sadegh_drt
کاربر

مدیتیشن چیست به زبان ساده

لطفا ابتدا وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

 1. اینو یه جا خوندم فکر کنم خوب توضیح داده: به زبان ساده مدیتیشن، تکنیک پرورش ذهن است. بر خلاف باور عامه ی مردم، مدیتیشن شما را به آدمی متفاوت، جدید و خاص تبدیل نمیکند، بلکه تنها یک تمرین برای خود آگاهی و داشتن یک رویکرد سالم در زندگی است. در مدیتشن شما یاد میگیرید سایرین را بدون قضاوت مشاهده کنید و درادامه مطلب ...

  اینو یه جا خوندم فکر کنم خوب توضیح داده:

  به زبان ساده مدیتیشن، تکنیک پرورش ذهن است. بر خلاف باور عامه ی مردم، مدیتیشن شما را به آدمی متفاوت، جدید و خاص تبدیل نمیکند، بلکه تنها یک تمرین برای خود آگاهی و داشتن یک رویکرد سالم در زندگی است. در مدیتشن شما یاد میگیرید سایرین را بدون قضاوت مشاهده کنید و در نهایت آنها را بهتر بفهمید و درک کنید. و همچنین می آموزید، افکار و احساساتتان را سرکوب نکنید.

  همان طور که ورزش، تمرینی برای سالم نگه داشتن بدن می باشد، مدیتیشن هم، تمرین سلامت ذهنی می باشد. در واقع میتوان مدیتشن را به عنوان متدی تعریف کرد که هدف آن تشویق برای افزایش سطح آگاهی و تمرکز می باشد.

  کوچک کردن
 2. این مطلب رو هم من یکجا مطالعه کردم جالب بود و ازش استفاده کردم امیدوارم مفید باشه آموزش مدیتیشن به زبان ساده اولین چیزی که باید بدانید این است که آنچه ما در اینجا انجام می‌دهیم هدفش آگاهی از ذهن است، نه فرایندی که ذهن ما را به طرز جادویی از افکار بی شمار و بی پایانی که به طور مداوم در مغز ما فوران مادامه مطلب ...

  این مطلب رو هم من یکجا مطالعه کردم جالب بود و ازش استفاده کردم امیدوارم مفید باشه

  آموزش مدیتیشن به زبان ساده

  آموزش مدیتیشن به زبان ساده

  اولین چیزی که باید بدانید این است که آنچه ما در اینجا انجام می‌دهیم هدفش آگاهی از ذهن است، نه فرایندی که ذهن ما را به طرز جادویی از افکار بی شمار و بی پایانی که به طور مداوم در مغز ما فوران می کنند پاک کند. بلکه فقط تمرین می‌کنیم که توجه خود را به نفس خود بکشانیم و پس از آن که متوجه شدیم توجه مان به هم ریخته است، دوباره به تنفس برگردیم.

  1. راحت باشید و برای چند دقیقه آماده نشستن شوید. پس از متوقف کردن خواندن این مقاله، شما باید بر روی دم و بازدم طبیعی خود تمرکز کنید.
  2. روی تنفس خود تمرکز کنید. نفس خود را در کجا بیشتر احساس می کنید؟ در شکم؟ در بینی؟ سعی کنید توجه خود را روی دم و بازدم حفظ کنید.
  3. نفس خود را به مدت دو دقیقه دنبال کنید. یک نفس عمیق بکشید، شکم خود را منبسط کنید و سپس به آرامی نفس خود را بیرون دهید و با انقباض شکم بازدم خود را طولانی کنید.

  خوش برگشتی. چطور بود؟ چقدر طول کشید تا ذهن شما از تمرکز روی تنفس دور شود؟ آیا متوجه شدید چقدر ذهن شما مشغول است؟حتی بدون اینکه آگاهانه آن را به فکر کردن درباره چیز خاصی هدایت کنید؟ آیا قبل از بازگشت به خواندن این مطلب، متوجه شده اید که درگیر افکار خود شده اید؟

  حواس‌پرتی هایی که مانع ذهن آگاهی می‌شوند

  ما اغلب روایت های کوچکی در ذهن داریم که خودمان آگاهانه آن ها را انتخاب نکرده ایم، مانند: “چرا رئیس من می‌خواهد فردا با من ملاقات کند؟” “من باید دیروز به باشگاه می رفتم.” “باید قبض ها را پرداخت کنم” یا “وقت ندارم که یک جا بنشینم، باید به کارهایم برسم.”

  اگر این نوع حواس پرتی ها را تجربه کرده اید (همه ما هم تجربه می کنیم)، کشف مهمی کرده اید: به زبان ساده، این کار مغایر ذهن آگاهی است. این زمانی است که ما در سر خود، اجازه می دهیم افکار خودشان به اینور و آنور بروند. مثلاً در آینده یا گذشته کاوش می‌کنیم و اساساً در حال حاضر حضور نداریم. بیشتر ما اکثر اوقات در چنین حالت ذهنی ای زندگی می کنیم و اگر بخواهیم صادق باشیم بسیار ناراحت کننده است، درست است؟ اما لازم نیست اینطور باشد.

   

  کوچک کردن

پرسش‌های مرتبط