انتشارات اوراسیا

مشکلات پیش روی نویسنده در چاپ کتاب کدامند؟

اگر تاکنون برای چاپ کتاب اقدام نموده و بخاطر مشکلات این امر، از این کار منصرف شده اید، یا اینکه متحمل سختی برای چاپ کتابتان شده اید. دلایل و موانعی که با آنها روبرو بوده اید را عنوان کنید؟

2 پاسخ

 1. به نظر پیدا کردن ناشری که حمایت کنه یا راهکاری برای فروش کتاب! از مهمترین مشکلات پیش رو نویسنده ها هست

  به نظر پیدا کردن ناشری که حمایت کنه یا راهکاری برای فروش کتاب! از مهمترین مشکلات پیش رو نویسنده ها هست

  کوچک کردن
 2. من دو و برم افراد نویسنده وجود دارند. بزرگترین مشکلی که الان این موضوع داخل ایران داره هزینه بالای کاغذ و چاپ کتاب هست. شما اگر خودتون هم یه جزوه با تعداد صفحه بالا پرینت و صحافی کنید متوجه این هزینه میشید. از اون طرف میزان خرید کتاب هم به اون نسبت بالا نیست که هم دلایل اجتماعی داره و هم هزینه کتابادامه مطلب ...

  من دو و برم افراد نویسنده وجود دارند.

  بزرگترین مشکلی که الان این موضوع داخل ایران داره هزینه بالای کاغذ و چاپ کتاب هست. شما اگر خودتون هم یه جزوه با تعداد صفحه بالا پرینت و صحافی کنید متوجه این هزینه میشید. از اون طرف میزان خرید کتاب هم به اون نسبت بالا نیست که هم دلایل اجتماعی داره و هم هزینه کتاب خیلی بالا رفته و اطمینان ناشر ها به نتیجه گرفتن از کتاب کم شده به همین دلیل میزان سرمایه گذاری تو این حوزه کم هست. اگر شما به تیراژ کتاب ها هم نگاه کنید میبینید که داخل ایران تیراژ کتاب ها کم هست و به همین دلیل کتاب های خوب تعداد نوبت چاپ بالایی دارند.

  این موضوعات باعث میشه که چالش بزرگ نویسنده بشه پیدا کردن ناشر. البته خود محتوای کتاب و تبلیغاتی که براش شکل میگیره هم موثر هست در کار اما مورد ناشر خیلی مهمه. من این موارد چیزایی بود که بر حسب تجربه دیده بودم.

  کوچک کردن

لطفا ابتدا وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

پرسش‌های مرتبط