3 پاسخ

 1. پرفروش ترین آلبوم ها طبق آمار رسمی و روزنامه ها از رتبه 4 تا 1 : 4- آلبوم حسرت و فاصله محمد اصفهانی سال ۷۷ برای محمد اصفهانی نقطه پرتاب و آغازگر راه خوانندگی او بود. «حسرت» آلبومی است که او در سال ۷۷ با آهنگسازی خودش، شادمهر عقیلی، فواد حجازی و شهرام حسن‌زاده منتشر کرد. این آلبوم چهارمین آلبوم این خادامه مطلب ...

  پرفروش ترین آلبوم ها طبق آمار رسمی و روزنامه ها از رتبه 4 تا 1 :

  4- آلبوم حسرت و فاصله محمد اصفهانی

  آلبوم فاصله محمد اصفهانی

  سال ۷۷ برای محمد اصفهانی نقطه پرتاب و آغازگر راه خوانندگی او بود. «حسرت» آلبومی است که او در سال ۷۷ با آهنگسازی خودش، شادمهر عقیلی، فواد حجازی و شهرام حسن‌زاده منتشر کرد. این آلبوم چهارمین آلبوم این خواننده بود اما جزء پرفروش‌ترین آلبوم‌های موسیقی بعد از انقلاب است.

  آلبوم حسرت محمد اصفهانی

  غلامعلی علمشاهی، مدیر شرکت آوای نکیسا درباره فروش این آلبوم گفته است: «آلبوم حسرت آن زمان حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار کاستش فروش رفت و حدود ۱۰۰هزار نسخه هم سی‌دی این آلبوم فروش رفت. آن زمان هنوز سی‌دی به آن شکل باب نشده بود و بحران دانلودی هم که این روزها همه‌گیر شده، وجود نداشت.»

  زمستان ۷۸، محمد اصفهانی آلبوم «فاصله» را راهی بازار کرد. همکاری اصفهانی و بهروز صفاریان در سال ۷۸ در آلبوم «فاصله» باعث شکل‌گیری موج جدیدی از موسیقی پاپ در ایران شد. اتفاقات خوبی که برای این آلبوم و سبک آن رخ داد، باعث شد که روند عمر هنری صفاریان تغییراتی اساسی را به خود ببیند و او بیشتر در بین اهالی موسیقی مورد توجه قرار بگیرد. اصفهانی و صفاریان آخرین بار یک سال‌ونیم پس از انتشار آلبوم «فاصله» در کنار هم دیده شدند و همکاری مشترک‌شان ادامه داشت. موفقیت‌های گسترده‌ای که این آلبوم برای صفاریان رقم زده بود باعث شد که او به‌شدت سرگرم کارها و پیشنهادهای جدید شود و همین موضوع باعث قطع همکاری‌اش با محمد اصفهانی شد.

  سال ۸۱ محمد اصفهانی آلبومی با عنوان «نون و دلقک» را منتشر کرد که همچنان، این آلبوم پرفروش‌ترین آلبوم موسیقی او در حوزه پاپ است. این آلبوم توسط شرکت ایران‌گام منتشر شد و فروش نسخه‌هایش به میلیون رسیده است.

  3- آلبوم نیلوفرانه علیرضا افتخاری

  آلبوم نیلوفرانه علیرضا افتخاری

  علیرضا افتخاری را خواننده پرفروش‌ترین و پرمخاطب‌ترین آلبوم تاریخ موسیقی ایران می‌دانند. خواننده‌ای که صدایش در دهه ۶۰ و ۷۰ بیش از هر خواننده دیگری از رسانه‌های عمومی و خصوصی پخش می‌شد. او در سال ۱۳۷۴ آلبومی تحت عنوان «نیلوفرانه» را روانه بازار کرد که با استقبال فوق‌العاده مردم روبه‌رو شد. فروش حدود سه میلیون نسخه‌ای این آلبوم، نشان داد که چقدر مردم آن زمان این آلبوم و موسیقی اصیل ایرانی را دوست داشتند و از آن استقبال کردند.

  2- آلبوم غزلک و گلابتون سعید شهروز

  آلبوم غزلک سعید شهروز

  آلبوم «غزلک» سعید شهروز در سال ۷۹ توجه همگان را به خود جلب کرد. «غزلک» را می‌توان یکی از بهترین آلبوم‌های بعد از انقلاب در سبک موسیقی پاپ کشور دانست. دومین اثر سعید شهروز با فروش بیش از چهار میلیون نسخه‌ای، یکی از پرفروش‌ترین آلبوم‌های بعد از انقلاب لقب گرفت. وجود قطعه «خورشید خانم» در فروش فوق‌العاده این آلبوم نقش بسزایی داشت. شهروز با ارائه آلبوم «غزلک» محبوبیت بسیار زیادی در میان مردم پیدا کرد. سال ۸۲ او آلبوم «گلابتون» را ارائه کرد. با توجه به تغییراتی که در اشعار داده شد، فروش خیلی خوبی داشت و دومین آلبوم پرفروش سعید شهروز تاکنون است. «گلابتون»، «وقتشه»، «ابلیس» و «چوب حراج» کارهای موفق این آلبوم بودند.

  1- آلبوم دهاتی شادمهر عقیلی

  آلبوم دهاتی شادمهر عقیلی

  «دهاتی» نام آلبوم موسیقی شادمهر عقیلی است که با ۱۰ آهنگ در اردیبهشت سال ۷۸ منتشر شد و سال ۹۲ دوباره به دلیل استقبال فراوان  بازنشر شد. بنابر اعلام منابع متعدد این آلبوم با ۱۰میلیون نسخه فروش به‌عنوان پرفروش‌ترین آلبوم تاریخ موسیقی پاپ ایران بعد از انقلاب، معرفی شده ‌است. در دی‌ماه ۹۲ که چند ماه از آغاز وزارت علی جنتی بر مسند ارشاد می‌گذشت، شرکت ایران‌گام با طرح جدیدی دوباره این آلبوم را بازنشر کرد و همین باعث انتقاد بسیاری شد و در نقدهای زیادی نوشتند:« الان یعنی چه که بعد این همه سال تازه می‌خواهند آلبوم «دهاتی» سال ۱۳۷۸ را باز نشر کنند؟! یعنی دیگه ما هیچ مشکلی نداریم؟! اگه آلبومش خوبه چرا اون موقع منتشر نشده ‌است؟ سال گذشته بود که شادمهر عقیلی به خاطر یک اظهارنظر دوباره تیتر یک رسانه‌ها شد.

  او که کنسرتی در امارات داشت، حین برگزاری کنسرت بعد از تمام شدن یک آهنگ، با اشاره به فیلم «لاتاری» گفت: «دیگر پایم را در دبی نمی‌گذارم. این فیلم را هم بگیرید و به همه نشان دهید تا بدانند ایرانی بالاتر از همه است، ما به اماراتی‌ها باج نمی‌دهیم و هیچ احتیاجی به آنها نداریم!» هنوز دلایل دقیق اینکه چرا شادمهر این حرف را زده مشخص نیست اما گفته می‌شود مسئولان امارات با اجرای آهنگ «ای ایران» مشکل داشتند و رفتار ناشایست اماراتی‌ها علیه شهروندان ایرانی باعث گرفتن چنین تصمیمی شده است. البته برخی دیگر هم اعتقاد دارند فیلم «لاتاری» و موضوع حساسیت‌برانگیز این فیلم باعث شده تا شادمهر چنین تصمیمی بگیرد.

  کوچک کردن
 2. موسیقی با روان ادم سرو کار دارد، میتواند باعث ایجاد احساس در انسان شود، احساس شادی، غم، افسردگی، ایجاد اشتیاق برای خرید!! درسته موسیقی حتی باعث ایجاد اشتیاق برای خرید نیز می شود، شما تصور کنید یک کلیپ تبلیغاتی ساخته می شود که هدف آن پروموت یک محصول هست، اگر روی این کلیپ یک موسیقی گذاشته شود که احساسادامه مطلب ...

  موسیقی با روان ادم سرو کار دارد، میتواند باعث ایجاد احساس در انسان شود، احساس شادی، غم، افسردگی، ایجاد اشتیاق برای خرید!!
  درسته موسیقی حتی باعث ایجاد اشتیاق برای خرید نیز می شود، شما تصور کنید یک کلیپ تبلیغاتی ساخته می شود که هدف آن پروموت یک محصول هست، اگر روی این کلیپ یک موسیقی گذاشته شود که احساس بیننده را درگیر کند، می تواند همان حس تمایل به خرید را نیز به وجود آورد. در مجله طلوع فیلم، آرشیو آهنگ های مخصوص کلیپ وجود دارند که می توانید از آن ها استفاده کنید.

  کوچک کردن
 3. پرفروش ترین آهنگ های سال 97 به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، طبق آمار منتشر شده از سایت بیپ‌تونز، بزرگترین فروشگاه دانلود قانونی موسیقی در ایران، سبک پاپ با آلبوم «ابراهیم» محسن چاوشی، به عنوان پرفروش‌ترین سبک سال شناخته شد. سبک کلاسیک ایرانی با آلبوم «ایران من» همایون شجریان و سهراب پورناظری و سبک رادامه مطلب ...

  پرفروش ترین آهنگ های سال 97

  به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، طبق آمار منتشر شده از سایت بیپ‌تونز، بزرگترین فروشگاه دانلود قانونی موسیقی در ایران، سبک پاپ با آلبوم «ابراهیم» محسن چاوشی، به عنوان پرفروش‌ترین سبک سال شناخته شد.

  سبک کلاسیک ایرانی با آلبوم «ایران من» همایون شجریان و سهراب پورناظری و سبک راک با آلبوم «شال» کاوه آفاق در رتبه‌های بعدی پرفروش‌ترین سبک‌های 97 قرار دارند. موسیقی کودک، فولکلور و موسیقی فیلم نیز از جمله سبک‌های پرفروش سال گذشته بوده‌اند.

  در میان 6 آلبوم پرفروش سال 97، «ایران من» تنها اثر غیر پاپ و دارنده‌ی رتبه دوم است.

  آلبوم‌های «شهر دیوونه» احسان خواجه‌امیری، «کجا باید برم» روزبه بمانی، «دریا» مسیح و آرش عدل پرور، و «زندگی کن» رضا صادقی نیز رتبه‌های بعدی پرفروش‌های سال 97 را به خود اختصاص داده‌اند.

  در میان سبک‌های پرفروش 97، سبک تلفیقی تنها سبکی بوده است که بیشترین میزان کاهش فروش نسبت به سال 96 را تجربه کرده است.

  همچنین سبک پاپ 36.5 درصد، کلاسیک ایرانی 24.5 درصد و راک 20.8 درصد از کل فروش دیجیتال موسیقی در سال 97 را از آن خود کرده‌اند.

  بر اساس همین آمار، سبک کلاسیک ایرانی با تعداد 118 آلبوم منتشر شده و سپس سبک پاپ با 85 آلبوم منتشر شده در سال 97 به ترتیب در رتبه‌های اول و دوم جای گرفته و سبک کلاسیکال با 45 آلبوم منتشر شده پس از این دو، بالاتر از سبک‌های پرطرفداری، چون راک و تلفیقی قرار گرفته است.

  کوچک کردن

لطفا ابتدا وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

پرسش‌های مرتبط