مینو
کاربر

چه چیزی باعث شده که جف بزوس موفق بشه؟

چه چیزی باعث شده که جف بزوس موفق بشه؟

پرسش‌های مرتبط

3 پاسخ

 1. بزوس سه چیز منحصر به فرد داشت: او باهوش و یک دانش آموز خوب و مستقیم بود. او سخت کار کرد. خانواده او به اندازه کافی پول داشتند که بتوانند در ابتدا ایده آمازون او را تأمین کنند. او در صنعت مالی کار می کادامه مطلب ...

  جف بزوس

  بزوس سه چیز منحصر به فرد داشت:

  او باهوش و یک دانش آموز خوب و مستقیم بود. او سخت کار کرد.

  خانواده او به اندازه کافی پول داشتند که بتوانند در ابتدا ایده آمازون او را تأمین کنند.

  او در صنعت مالی کار می کرد و به تجارت علاقه داشت ، نه اینکه فقط یک دانشمند احمق شود.

   

  جمع کردن
  • 10
 2. سوال اینجاست که بزوس چطور و با چه تفکری شروع به فعالیت نمود تا قله‌‌های موفقیت را فتح کند. او که بر خلاف روند گذشته سعی دارد فعالیت بیشتری با خبرگذاری‌ها انجام دهد تا کمی وجه‌ی کمپانی آمازون را در فضاادامه مطلب ...

  سوال اینجاست که بزوس چطور و با چه تفکری شروع به فعالیت نمود تا قله‌‌های موفقیت را فتح کند. او که بر خلاف روند گذشته سعی دارد فعالیت بیشتری با خبرگذاری‌ها انجام دهد تا کمی وجه‌ی کمپانی آمازون را در فضای مجازی تغییر دهد، به تازگی در مصاحبه‌ها از سه عامل موفقیت صحبت کرده و آن را در یک جمله‌ی به خصوص خلاصه نموده است:

  «موفقیت به سه عامل وابسته است؛ متخصصان با استعداد، ذهن مبتدی و برنامه‌ای طولانی مدت.»

  از آنجایی که ممکن بود حرف‌هایش به درستی برداشت نشود، وی سعی کرد سه عامل موفقیت را با ذکر جزئیات شرح دهد؛

  دلایل موفقیت جف بزوس

  ۱. از مختصصان با استعداد کمک بگیرید

  اگر می‌خواهید دستاورد‌های عظیمی داشته باشید، مسلماً باید تیمی متشکل از افراد بزرگ را رهبری کنید. بزوس برای توصیف این افراد، متخصصین با استعداد را برگزیده است. او باور دارد که تخصص داشتن به تنهایی اهمیت زیادی ندارد. مهم این است که این افراد توانایی همکاری و کار در یک تیم را داشته باشند.

  به همین دلیل است که باید نابغه‌های عوضی را که همیشه سعی دارند دیگران را خراب کرده و در فعالیت‌ها یا توانایی‌های رؤسایشان نیز دخالت کنند اخراج کرد. به گفته مدیر عامل آمازون اصولاً بهتر است کارکنانتان از هوش احساسی و اخلاقیات مناسب برای همکاری با دیگران برخوردار باشند.

  ۲. سعی کنید با ذهنیت مناسب، همه چیز را بیاموزید

  اگر همه متخصصین کنار هم جمع شوند ممکن است هر کدام از آنها تصور کنند جواب همه سؤالات را می‌دانند. به همین دلیل فردی که مسئولیت مدیریت این افراد را دارد، باید سعی کنند توانایی ذهنی خود را پایین بیاورد و سعی کند از همه را علم بیاموزد.

  تعریف ذهن مبتدی این نیست که توانایی یا تفکری نداشته باشید، بلکه به جای آنکه فکر کنید همه چیز را می‌دانید، تصور کنید هیچ چیز نمی دانید تا کم کم از متخصصین، تمامی مطالب را بیاموزید.

  علاوه بر این نیازی نیست نگران نقطه نظر یا ادعاهای منفی دیگران باشید، تنها روی رشد توانایی‌های خودتان تمرکز کنید. آزمایش و اشتباه کنید تا بتوانید از تمامی موقعیت‌هایتان به نحو احسن استفاده نمایید.

  ۳. برای رسیدن به موفقیت، صبور باشید

  هیچ شخصی یک شبه راه موفقیت را طی نکرده و مسائل مهم یا ریشه‌ای به آسانی حل نشده است. بزوس این مسئله را به خوبی می‌داند چرا که سالها نتوانسته از آمازون سودی کسب کند.

  با این وجود، او صبور بود و سریعاً از تلاش برای رسیدن به هدفی که موفقیتش را باور داشت، دست نکشید. بزوس می دانست که تغییر دادن شرایط، زمان نیاز دارد و باید ساعت‌های زیادی بگذرد تا موفقیت به بار بنشیند.

  جمع کردن
  • 3
 3. موفقیت جف بزوس در آمازون به یک چیز برمی گردد: تمرکز بر مشتری. به دلیل نوآوری و اختراع آمازون ، این با ارزش ترین مارک جهان است ، زیرا بنیانگذار آن جف بزوس با مشتریان خود آشنا شد و به آنها احترام گذاشت.ادامه مطلب ...

  موفقیت جف بزوس در آمازون به یک چیز برمی گردد: تمرکز بر مشتری.

  به دلیل نوآوری و اختراع آمازون ، این با ارزش ترین مارک جهان است ، زیرا بنیانگذار آن جف بزوس با مشتریان خود آشنا شد و به آنها احترام گذاشت. بنابراین ، او در راه پیشرفت است. … بزوس مبتکر است.

  جمع کردن
  • 2

لطفا ابتدا وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.