یک سوال Latest سوالات

tahviehnegar
کاربر

چیلر چیست؟

لطفا ابتدا وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

 1. tahviehnegar
  کاربر ساخت انواع چیلر تراکمی هوا خنک و آب خنک، هواساز معمولی و هایژنیک، برج خنک کننده و کولینگ تاور

  چیلر یک دستگاه تبرید است. یعنی یک سیستم سرمایشی که با تولید آب سرد و انتقال ان به فن کویل، سبب خنک کاری فضای داخل ساختمان می شود. چیلر همچنین در بروت صنعتی هم کاربرد دارد یعنی در کارخانه ها و خطوط تولید ممکن است ماشین آلات نیاز به خنک کاری داشته باشند. در بیان ساده چیلر یک ماشین انتقال گرما است.چیلرادامه مطلب ...

  چیلر یک دستگاه تبرید است. یعنی یک سیستم سرمایشی که با تولید آب سرد و انتقال ان به فن کویل، سبب خنک کاری فضای داخل ساختمان می شود. چیلر همچنین در بروت صنعتی هم کاربرد دارد یعنی در کارخانه ها و خطوط تولید ممکن است ماشین آلات نیاز به خنک کاری داشته باشند.

  در بیان ساده چیلر یک ماشین انتقال گرما است.چیلر ماشینی است که از طریق سیکل جذبی یا تراکمی آب را سرد می کند و سپس به وسیله پمپ، این آب سرد شده را به یونیت های داخلی (فن کویل) که مستقر در داخل ساختمان هستند منتقل می شود تا گرمای درون فضای منازل یا واحدهای تجاری را جذب کند. مجددا آب گرم شده به چیلر باز می گردد و خنک می شود.

   

  چیلرها بر اساس کارکرد به دو دسته تقسیم می شوند:

  • چیلر تراکمی
  • چیلر جذبی

  چیلر تراکمی مجهز به کمپرسور است و مصرف برق دارد اما چیلر جذبی مصرف انرژی گرمایی دارد. چیلرهای تراکمی بر اساس نوع کندانسور به دو دسته تقسیم می شوند:

  • چیلر تراکمی هوا خنک یا چیلر هوایی
  • چیلر تراکمی آب خنک یا چیلر آبی
  کوچک کردن
 2. چیلر از دستگاه های سرمایشی در تهویه مطبوع است که با استفاده از سیکل تبرید تراکمی کار می کند. این دستگاه انواع مختلفی دارد که از مهم ترین آنها می توان به چیلر جذبی، چیلر تراکمی هواخنک و چیلر تراکمی آب خنک اشاره کرد. چیلر برای منزل مسکونی و دیگر کاربری ها نظیر برج، مراکز تجاری، کارگاه ها و ... مناسب مادامه مطلب ...

  چیلر از دستگاه های سرمایشی در تهویه مطبوع است که با استفاده از سیکل تبرید تراکمی کار می کند. این دستگاه انواع مختلفی دارد که از مهم ترین آنها می توان به چیلر جذبی، چیلر تراکمی هواخنک و چیلر تراکمی آب خنک اشاره کرد. چیلر برای منزل مسکونی و دیگر کاربری ها نظیر برج، مراکز تجاری، کارگاه ها و … مناسب می باشد و بازدهی ایده آلی دارد. در این بین چیلرهای تراکمی به دلیل قابلیت استفاده برای همه انواع کاربری ها و آب و هوا، به محبوبیت بیش تری رسیده اند و در مقابل چیلرهای جذبی با کارکرد مناسب تر در مکان های بزرگ نظیر بیمارستان ها، جایگاه خاص خود را دارند. چیلرها به کمک اجزای خود نظیر ژنراتور در نوع جذبی و کمپرسور در چیلرهای تراکمی، کندانسور، اواپراتور و شیر انبساط، به بهترین شکل سرمایش را ایجاد کرده و به کمک دستگاه های دیگری نظیر فن کویل یا هواساز، آن را به واحد ها می رسانند.

  کوچک کردن

پرسش‌های مرتبط