لیلا

چیکار کنیم دوربین جاده پلاک نگیره

2 پاسخ

 1. قرار دادن پلاک خودرو پشت شیشه عقب ماشین یکی از راه های فرار از دوربین طرح ترافیک که بسیاری از هموطنان به تازگی انجام می دهند، کندن پلاک و گذاشتن آن پشت شیشه عقب ماشین است. طبق عملکرد دوربین طرح ترافیک، به گونه ای تنظیم شده است هنگامی که ماشینی تخلفی را انجام می دهد، دوربین پلاک عقب خودرو را ثبت می کادامه مطلب ...

  قرار دادن پلاک خودرو پشت شیشه عقب ماشین

  یکی از راه های فرار از دوربین طرح ترافیک که بسیاری از هموطنان به تازگی انجام می دهند، کندن پلاک و گذاشتن آن پشت شیشه عقب ماشین است. طبق عملکرد دوربین طرح ترافیک، به گونه ای تنظیم شده است هنگامی که ماشینی تخلفی را انجام می دهد، دوربین پلاک عقب خودرو را ثبت می کند.

  حال برخی رانندگان با کندن پلاک علنا موجب اختلال در دوربین کنترل سرعت می شوند. حتی برخی نیز دوربین را پشت شیشه طوری قرار می دهند که برخی از شماره های آن خوانا نمی باشد.

  هنگامی که پلیس راهنمایی و رانندگی از تردد این خودروها جلوگیری می کند، بهانه هایی همچون تعویض پلاک، افتادن پلاک و مشکلاتی از این قبیل را عنوان می کنند. سپس با تعهد مبنی بر نصب پلاک در اسرع وقت از چنگ قانون می گریزند و باز به کار خود ادامه می دهند.

  برف شادی روی پلاک

  برخی از رانندگان برای در امان ماندن از دوربین کنترل سرعت بر روی پلاک خود برف شادی می زنند. خوبی برف شادی این است که سطح پلاک را می پوشاند و پس از مدت کوتاهی نیز خود به خود آب می شود . نیازی به پاک کردن آن نیست.

  برخی از رانندگان نیز دستمال کاغذی را خیس می کنند و بر روی پلاک می چسبانند. به این ترتیب وقتی دستمال خشک شد خود به خود از پلاک جدا می شود. البته باید بدانید  در صورت برخورد و مواجه پلیس فرد خاطی با جریمه های سنگینی رو به رو خواهد شد.

  برف شادی روی پلاک

  اسپری تافت مو برای پلاک ماشین

  یکی از مواردی که برای فرار از دوربین کنترل سرعت و ترافیک شایع شده است، استفاده از اسپری حالت دهنده موی سر بر روی پلاک ماشین است. برخی رانندگان به این شایعه عمل می کنند و فکر می کنند با براق کردن پلاک ماشین با کمک اسپری مو می توانند از دوربین مداربسته فرار کنند. اما زمانی که برگه جریمه را می بینند متوجه خواهند شد که این روش عملا جواب نداده است. رانندگان باید بدانند اگر چشم انسان بتواند چیزی را ببیند دوربین کنترل بهتر می تواند بر آن نظارت داشته باشد.

  تغییر لاین خودرو در بزرگراه ها

   دوربینهای سرعت سنج بسته به نوع آنها به تک لاین و مولتی لاین دسته بندی می شوند. اگر دوربین کنترل سرعت تک لاین باشد فقط می تواند یک لاین را سرعت سنجی کند و در صورت تغییر مسیر خودرو از لاین سرعت به لاین دیگر، قادر به ثبت تخلف نخواهد بود.

  اما دوربین سرعت سنج مولتی لاین می تواند حداکثر تا 4 تا لاین را سرعت سنجی کند. بنابراین عملیات سرعت سنجی در لاین های مختلف توسط دوربین ثبت و پردازش می شود و در صورت تخلف، خودرو جریمه خواهد شد. باید گفت عملیات ثبت و ذخیره سرعت در کمتر از یک ثانیه صورت خواهد گرفت؛ از این رو تغییر لاین برای فرار از دوربین می تواند بی ثمر بوده، ضمن اینکه خطرناک و گاه حادثه خیز است.

  استفاده از نور بالا هنگام عبور از زیر دوربین کنترل سرعت

  برخی فکر می کنند با استفاده از دوربین نور بالا می توانند به راحتی می توانند با  ایجاد اختلال در دوربین کنترل سرعت، از زیر دوربین عبور کنند. باید گفت این روش نیز دیگر جواب نخواهد داد. دوربین های جدید دارای تکنولوژی BLC هستند. این تکنولوژی نور زیاد را خنثی می کند و تصویر یکنواختی را ارائه می دهد. بنابراین در این تصویر پلاک دوربین به راحتی خوانده خواهد شد.

  دست و پای اضافه و کار ساختمان

  یکی از ترفندهای جالب دیگر جهت فرار از دوربین ترافیک که بین رانندگان نیسان و وانت خیلی شایع است استفاده از شخصی در پشت وانت است. به این ترتیب که فردی پشت ماشین می نشیند و با نزدیک شدن به محدوده طرح ترافیک دست یا پای خود را بر روی پلاک قرار می دهد تا ثبت نگردد. برخی هم پلاک خودشان را گلی می کنند و هنگام مواجهه با پلیس بهانه بسیار جالبی می آورندد که “بر سر ساختمان بودم و آنجا گلی شده است”.

  در مورد این روش هم باید اشاره کرد که سوار کردن فرد پشت وانت و نیسان خود جرم است. همچنین مخدوش نمودن پلاک با گل یا هر چیز دیگری چه سهوا و چه عمدا برخورد قانونی دارد و سریعا باید مرتفع گردد.

  فرار از دوربین ترافیک

  قاب پلاک ماشین ضد دوربین

  یکی از نبوغ و راهکار جدید برای اینکه ” چیکار کنیم دوربین پلاک نگیره ” استفاده از قاب پلاک ماشین ضددوربین است. بسیاری از صاحبان وسیله نقلیه به بهانه سوراخ نکردن سپر و یا بدنه ماشین از این قاب پلاک ضددوربین استفاده می کنند. این افراد تصور می کنند که روکش پلاستیکی یا طلق مانند این قاب دید دوربین را کور می کند اما قدرت دوربین کنترل سرعت به حدی است که بتواند پلاک را به درستی بخواند.

  کوچک کردن
 2. این پاسخ ویرایش شده است.

  استفاده از ماسک برای پوشاندن پلاک خودرو در حالی افزایش یافته است که با وجود تاکید فراوان مسئولان بر استفاده از ماسک توسط شهروندان برای کاهش خطر ابتلا به کرونا، هنوز تعداد زیادی از آنان از ماسک پزشکی صورت استفاده نمی کنند. فیلم پیوست نیز در شبکه های اجتماعی منتشر شده و نوعی دیگر از مخفی کردن پلاک براادامه مطلب ...

  استفاده از ماسک برای پوشاندن پلاک خودرو در حالی افزایش یافته است که با وجود تاکید فراوان مسئولان بر استفاده از ماسک توسط شهروندان برای کاهش خطر ابتلا به کرونا، هنوز تعداد زیادی از آنان از ماسک پزشکی صورت استفاده نمی کنند.

  روش مخدوش كردن پلاك خودرو

  فیلم پیوست نیز در شبکه های اجتماعی منتشر شده و نوعی دیگر از مخفی کردن پلاک برای فرار از قانون و انجام تخلفات رانندگی را نشان می دهد.

  به گزارش تین نیوز، اگرچه در این فیلم مشخص می شود صاحب خودرو خلاقیت زیادی برای پنهان کردن پلاک خودرو خود به کار برده اما به کارگیری این استعداد برای اقدامی خلاف و قانون گریزیری، موجب واکنش منفی کاربران شبکه های اجتماعی شده است.

  کوچک کردن

لطفا ابتدا وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

پرسش‌های مرتبط