رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

اصول و روش ‌های سبزی‌ کاری در آپارتمان، چگونه سبزی کاری سالمی داشته باشیم!

آشنایی با انواع روش ‌های سبزی‌ کاری در آپارتمان. کاشتن یک گیاه آپارتمانی و رشد متداول آن از جالب ترین و لذت بخش ترین کارهایی است که یک فرد می تواند داشته باشد. امروزه به دلیل وجود آپارتمان نشینی و نداشتن حیاط، تا حد زیادی افراد را از کشاورزی و باغبانی دور شده اند. اما سبزی کاری در آپارتمان از جمله روش‌ هایی است که از طریق آن می توانید تا حدودی تجربه استفاده از باغبانی کشاورزی را کسب کنید.

برای مطالعه دقیق تر اینجا کلیک کنید.

سبزی کاری در آپارتمان، علاوه بر لذت بخش بودن باعث می شود که در هزینه ها صرفه جویی کنید. در این مقاله سعی کرده ایم در مورد اصول و روش های سبزی کاری در آپارتمان بیشتر صحبت کنیم. امیدواریم تا انتهای مقاله همراه ما باشید.
چند گام مهم درمورد اصول و روش ‌های سبزی‌ کاری در آپارتمان
چند گام مهم درمورد اصول و روش ‌های سبزی‌ کاری در آپارتمان

چند گام مهم درمورد اصول و روش ‌های سبزی‌ کاری در آپارتمان

برای شروع سبزکاری بهتر در آپارتمان، باید یک سری اصول و روش را رعایت کرد؛ به عنوان مثال بهترین وقت برای کاشتن سبزیجات فصل بهار می باشد. در این فصل می توان سبزیجاتی مثل ریحان، نعناع یا نوع دیگر از سبزی خوردن را بکارید. کاشت این سبزیجات مراحلی دارد که باید به صورت اصولی آنها را انجام داد. در ادامه به صورت کامل و جامع به روش ها پرداخته ایم:

چند گام مهم درمورد اصول و روش ‌های سبزی‌ کاری در آپارتمان

در ابتدای کار بهتر است بذر مناسب و خاک مربوطه را تهیه کنید. برای خرید آنها می توانید به فروشگاه های معتبر یا کشاورزی مراجعه کنید. مورد بعدی تهیه کردن گلدان و باکس های مخصوص سبزی کاری است، البته می توانید برای این کار از جعبه های میوه نیز استفاده کنید. در ادامه باید از ابزارهایی مانند دستکش، آبپاش، الک و بیلچه کوچک بهره ببرید.
تهیه ابزار و وسایل مورد نیاز
تهیه ابزار و وسایل مورد نیاز

مطالعه
درباره اسباب بازی طوطی سانان چه می دانید؟

تهیه ابزار و وسایل مورد نیاز

در ابتدا باید نشای گیاه را از فروشگاه های کشاورزی بگیرید و سپس با قرار دادن آنها در آب صبر کنید که ریشه بزند، سپس برای کاشت اقدام کنید. اگر می‌ خواهید گیاهانی مانند ریحان، تره شاهی، جعفری و غیره را بکارید باید آنها را آماده کنید. برای آماده کردن این گیاهان باید مراحل زیر را انجام دهید:

ابتدا قبل از اینکه اقدام کنید آنها را در آب، خیس کرده و سپس بین ۸ ساعت تا ۳ روز درون آب نگه دارید. بعد از گذشت زمان معین شده آن را خارج کرده و سپس روی یک روزنامه قرار دهید تا نم آن کاملا از بین برود. البته این نکته را فراموش نکنید که نمی‌ توان بذرهای نعنا و پونه را با دیگر سبزی ها کاشت. در ابتدای کار بد نیست که از فروشنده ها نیز مشاوره بگیرید و با دقت بیشتری به این موضوع بپردازید.

گام سوم: آماده کردن خاک و گلدان

وقتی که خاک را از فروشگاه های کشاورزی تهیه کردید باید ابتدا آن را الک کنید و سپس درون گلدان بریزید، سپس آن را با بیلچه زیر و رو کنید.

بهتر است که خاک را مقداری نم‌ دار کنید. مواظب باشید که زیاد خیس نشود، زیرا خیس بودن آن کار کاشت را دشوارتر می‌ کند.

ناگفته نماند که می توانید از بسترهای غیرخاکی برای کاشت سبزی استفاده کنید. این بسترها شامل پرلیت هستند، ولی تنها عیب آن این است که نمی توان دیگر به راحتی از کود استفاده کنید.
مراحل کاشت سبزی در آپارتمان
مراحل کاشت سبزی در آپارتمان

گام چهارم: کاشتن بذر

در این مرحله باید خاک را درون ظرفی بریزیم و آن را با دست صاف کنیم و در نهایت بذرها را با فاصله مناسب بکاریم. در کاشتن بذرها باید به نکاتی مانند مقدار خاک و ارتفاع آن توجه کنید. میزان خاکی که باید روی آنها ریخته شود بسیار مهم و ضروری است و تنها به اندازه بذر بستگی دارد. برای ارتفاع خاک نیز باید سایز بذرها را بسنجیم و هر اندازه که باشد ارتفاع را نیز در همین حد در نظر می گیریم.

گام پنجم: مراقبت کردن از گلدان ها

  1. بعد از این که بذر را کاشتیم می توانید با یک پارچه یا گونی روی سطح گلدان ها را بپوشانید، به طوری که بذرها زیر پارچه قرار بگیرد.
  2. برای نگهداری از گلدان ها بهتر است هر چند روز یکبار با آبپاش پارچه یا گونی را خیس کنید.
  3. گلدان هایی که آماده هستند را در هفته یک یا دو بار در گرم ترین محل منزل خود قرار دهید.
  4. بعد از اینکه بذرها تا سه میلی متر رشد کردند، پارچه را کم کم بدارید. در این حین نیازی نیست که آن را در جهت نور مستقیم آفتاب قرار دهید می توانید آن را در تاریکی نیز نگهداری کنید. ولی اگر می خواهید سریع تر رشد کند آن را در معرض نور خورشید نگه دارید.
  5. پس از این که روزنامه یا پارچه را از روی سطح گلدان برداشتید می توانید به آرامی با آب پاش آن را آب دهید. ولی توجه داشته باشید که زیاد خاک آن را خیس نکنید، زیرا این کار باعث می شود ریشه از وجود اکسیژن مورد نیاز بهره‌ مند نشود.
مطالعه
رهایی از شر حشرات موذی (ساس، سوسک و ...) با سمپاشی ریزه کار

آموزش فوت و فن سبزی کاری در آپارتمان
آموزش فوت و فن سبزی کاری در آپارتمان

گام ششم: کود دادن و تقویت خاک

بعد از انجام دادن مراحل بالا اکنون باید با استفاده از کود، سبزی ها را تقویت کنید. در صورتی که بخواهید این کار را انجام دهید می توانید با استفاده از راهنمای روی بسته کودها، دوز مورد نیاز را انتخاب کنید.

استفاده از زغال نیز می تواند برای تقویت گیاهان شما مناسب باشد. به عنوان مثال می‌ توانید هنگام الک کردن خاک مقداری زغال درون آن بریزید؛ زیرا زغال نیز مثل کود از آفت سبزی ها جلوگیری می کند.

این نکته را توجه داشته باشید که هر سبزی به میزان های مختلف کود نیاز دارد. به عنوان مثال برای گوجه فرنگی بهتر است هر هفته کود داده شود در حالی که برای خیار دو هفته یکبار کافی است.
کود دادن و تقویت خاک
کود دادن و تقویت خاک

گام هفتم: محافظت و جلوگیری از آفت ها

طبیعتا هیچ فردی دوست ندارد که یک گلدان پر از شته یا پشه داشته باشد. زیرا وجود حشراتی مانند پشه علاوه بر اینکه به سبزی های شما آسیب می‌ زند، باعث می‌ شود که به دیگر جاهای آپارتمان نیز منتقل شود.

بنابراین پیشگیری بهتر از درمان است و بهتر است که قبل از بروز خسارات از به وجود آمدن آنها جلوگیری کنید. اما نگران نباشید بدون نیاز به سم پاشی و استفاده از مواد شیمیایی می توانید از پس این کار بر بیایید. در ادامه به برخی از روش ها خواهیم پرداخت:

مطالعه
چرا شرکت حمل و نقل اصفهان می تواند از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد؟

استفاده از الکل و آب

با استفاده از مخلوط کردن الکل و آب می توانید هر چند مدت یکبار روی سبزی ها اسپری کنید. این روش از وجود آفت و همچنین از شته جلوگیری می کند.

بهره گیری از تنباکو

یک راهکار جالب تر این است که تنباکو را با ۳ لیتر آب مخلوط کرده و سپس یک روز تمام در معرض آفتاب قرار دهید، بعد از این مدت تنباکو به رنگ چای کمرنگ می شود که می توانید با استفاده از آب پاش آن روزها اسپری کنید.
مهم ترین نکات برای کاشت انواع سبزی در آپارتمان
مهم ترین نکات برای کاشت انواع سبزی در آپارتمان

استفاده از گیاه همیشه بهار یا جعفری

از دیگر روش ها نگه داشتن یک گلدان گیاه جعفری در کنار سبزی ها است. با این کار می‌ توانید تا حد بسیار زیادی از به وجود آمدن آفت پیشگیری کنید.

پخش موسیقی

در نهایت گاهی اوقات می توانید با پخش یک موسیقی کلاسیک، به رشد بهتر و سالم ماندن سبزی های خود کمک کنید.

گام هشتم: برداشت محصول

برداشت محصول تنها بستگی به سبزی و گیاهان شما دارد و هر گیاهی ممکن است در زمان مختلف خود برداشت شود. به عنوان مثال در صورتی که گوجه فرنگی کاشته اید باید بعد از مدتی این محصول را به گلدان بزرگتر انتقال دهید این کار باعث می شود که ریشه آن قوی تر شود. همچنین به گفته بسیاری از کارشناسان بهتر است که یک یا دو بار محصول اول را بچینید تا پایه سبزی شما سخت تر شود.
برداشت محصول
برداشت محصول

کلام پایانی

امیدواریم تا اینجای این مقاله برای شما مفید بوده باشد. اگر نظر یا پیشنهادی در رابطه با اصول و راهکارهای سبزی ‌کاری در آپارتمان دارید، می ‌توانید در بخش نظرات بنویسید و از راهنمایی کارشناسان مجموعه املاک داران در اصفهان، استفاده نمایید.

اما شما از چه روش هایی برای سبزی کاری و مراقبت از آنها انجام می دهید؟ خوشحال می شویم این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید و تجربیات خود را در این زمینه با ما و دیگر خوانندگان در میان بگذارید.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.

1 دیدگاه

  1. … [Trackback]

    […] Read More Information here to that Topic: yeksoal.com/uncategorized/اصول-و-روش-‌های-سبزی‌-کاری-در-آپارتمان/ […]