رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

بهترین متریال برای ساخت نایلون گلخانه ای کدامست؟

یکی از سوالات اساسی افرادیکه قصد داشتن گلخانه دارند این است که برای گلخانه ی خود باید از چه متریالی استفاده کنند؟ انتخاب متریال مناسب برای پوشش گلخانه ای بسیار مهم است. چرا که متریال های مختلف دوام متفاوتی دارند. از طرفی از لحاظ قیمت و هزینه ای هم بسیار با هم متفاوت اند.

انتخاب بهترین متریال برای ساخت نایلون گلخانه ای بسیار مهم است، زیرا بر میزان جذب نور گیاهان شما تأثیر بسیار زیادی می گذارد.

مواد مختلفی وجود دارند که مقدار دقیقی از نور را برای عبور فراهم می کنند و مقادیر متفاوتی از توزیع نور را می دهند. هنگام انتخاب مواد برای پوشش باید مراقب باشید زیرا نور شدید می تواند گیاهان شما را بیش از حد گرم کند. از طرف دیگر، سایه بیش از حد می تواند باعث نابودی گیاهان به دلیل کمبود انرژی شود.

متریال نایلون کشاورزی

ساختن گلخانه یکی از چالش برانگیزترین کارها است. حتی زمانی که بودجه کمی دارید، می توانید یک گلخانه ی بسیار شگفت انگیز داشته باشید. تنها چیزی که نیاز دارید مهارت کافی در نجاری است. 

یکی دیگر از جذابیت ها، فرصت انتخاب طرح خود شما است. داشتن یک باغ در تمام فصول با هزینه ای نصف موارد مشابه، بسیار وسوسه برانگیز است. 

حال در ادامه راهنمای گام به گام ساخت یک گلخانه ی کوچک را بحث می کنیم.

هر ماده ای که برای ساخت پوشش گلخانه ای مورد استفاده قرار می گیرد، مزایای منحصر به فردی دارد. در ادامه خلاصه ای از مواردی که ممکن است بخواهید قبل از تهیه ی نایلون گلخانه ای خود بررسی کنید را مورد بحث قرار می دهیم.

مزایای استفاده از نایلون گلخانه ای در چیست؟

رول ها و ورق های پلاستیکی گلخانه ای یکی از بهترین مواد پوشش گلخانه ای هستند که با پلاستیک معمولی تفاوت زیادی دارند. 

آنها مقاوم هستند و حتی در صورت برش به راحتی پاره نمی شوند. 

دلیل این امر این است که هنگام برش دادن، شکستگی روی آنها اتفاق نمی افتد. آنها همچنین به گونه ای طراحی شده اند که در برابر هر شرایط آب و هوایی از خود مقاومت نشان می دهند. 

مطالعه
بهترین کشور جهان برای زندگی کجاست؟

استفاده از آنها بسیار ارزان تر از قاب های شیشه ای است. آنها را همچنین به راحتی می توان تنظیم کرد و می توانند کاملاً با اشکال و اندازه های مختلف گلخانه ی شما مطابقت داشته باشند. این پلاستیک ها همچنین قادر به قاب بندی پنجره ها، درها و دریچه ها نیز هستند.

در نهایت، دوام نایلون های گلخانه ای به این معنی است که پلاستیک بسیار کمتر به زباله تبدیل می شود و میزان آلودگی بسیار کمتری نیز دارد.

انواع مختلف نایلون های گلخانه ای

این چهار نوع مختلف نایلون گلخانه ای، همگی می توانند دو تا سه سال قبل از تغییر نیاز داشته باشند. با این حال، شرایط آب و هوایی شدید مانند یخبندان شدید، گردباد، تگرگ و طوفان عواملی هستند که طول عمر پلاستیک گلخانه ای را کم می کنند.

نایلون پلی کربنات

نایلون گلخانه ای پلی کربنات یکی از بهترین مواد برای پوشش گلخانه به شمار می رود. این پلاستیک دو جداره از پلاستیک پلی اتیلن ساخته شده است. اگر به درستی نگهداری شود، این نوع پوشش ده سال یا بیشتر دوام می آورد. باغبانی در تمام طول سال به دلیل ویژگی حفظ گرما و رطوبت بسیار آسان است.

متریال نایلون کشاورزی

نایلون پلی اتیلن

دو نوع استحکام پلاستیک در پلی اتیلن وجود دارد. پروژه های صنعتی بزرگ معمولا از پلی اتیلن با گرید تجاری استفاده می کنند. درجه کاربردی، نقطه قوت توصیه شده برای استفاده برای پروژه های گلخانه ای شخصی کوچک یا متوسط است.

متداول ترین موردی که معمولاً توسط سایت های باغبانی آنلاین فروخته می شود، درجه ابزار است. اگر به خوبی نگهداری شود، پلی اتیلن می تواند از یک تا دو سال دوام بیاورد. یک کیت تعمیر پلی، یک چیز مفید در اطراف گلخانه به عنوان راهی برای ترمیم پارگی های کوچک است.

پلاستیک پلی وینیل

پلی وینیل در مقایسه با پلی اتیلن پلاستیک گران‌تری است. سختی پلاستیک دلیل توجیه قیمت بالاتر آن است. به این دلیل که پلی وینیل در صورت نگهداری در شرایط مطلوب می تواند تا پنج سال یا بیشتر دوام بیاورد. این به معنای بررسی و تمیز کردن منظم برای حفظ دوام آن است.

پلاستیک کوپلیمر

کوپلیمر از نظر طول عمر و استحکام یک درجه بالاتر از پلاستیک پلی اتیلن است. اگر به طور منظم تمیز و بررسی شود، می تواند سه سال یا بیشتر دوام بیاورد. با این حال، دیده شده است که پلاستیک پس از گذشت سه سال شکننده، و در معرض شکستگی قرار می گیرد. نوع گران قیمتی از انواع کوپلیمر وجود دارد که مانند شیشه شفاف است و به مراتب قوی تر از نوع ارزان تر است.

مطالعه
برای حفظ مشاور املاک خود در آژانس چه برنامه‌ای دارید؟

بهترین گزینه برای مواد پوشش گلخانه ای

بسیار نادر است که یک محصول واحد در هر بازاری وجود داشته باشد که برای همه کاربری مناسب باشد. در مورد پوشش های گلخانه ای نیز همین مسئله وجود دارد. اگر نیاز به داشتن محصولاتی داشته باشید که مناطق وسیعی را پوشش دهند و همراه با ابزارهای دیگر استفاده شوند، کاملاً متفاوت است. یا فقط به یک قاب سرد نیاز دارید که گیاهان جوان و ظریف را از دماهای سخت محافظت کند.

قبل از اینکه انتخاب خود را انجام دهید، باید بدانید که دقیقا به چه چیزی نیاز دارید. هنگامی که الزامات خود را آماده کردید، می توانید مستقیماً محصولات پیش ساخته را خریداری کنید یا مقدار بیشتری از پوشش را خریداری کنید. علاوه بر این، همانطور که قبلا توضیح داده شد، باید از مواد مختلف استفاده کنید.

رول های پوششی

این ماده کاملاً سبک است و می تواند روی هر ساختار گلخانه ای قرار گیرد. علاوه بر این، سرعت انتشار نور بالایی دارد و اطمینان حاصل می کند که تمام گیاهان شما طیف مفید کامل را دریافت می کنند. در کنار تمام مواردی که گفته شد بسیار راحت نصب می شود.

در نهایت، پلی کربنات دو جداره در حفظ گرما عالی است و لایه های ضخیم تری دارد که به طور قابل توجهی هزینه ی گرمایش داخل گلخانه را کاهش می دهد. 

این واقعیت باعث می شود که رول های پوششی برای کسانی که تولید محصولات جدی را در نظر دارند، انتخاب مناسبی است.

پانل های پوشاننده

این یک راه حل میانی بین رول های بسیار سازگار و پانل های گلخانه ای کامل است. این پانل یک راه حل عالی برای کسانی است که می خواهند بیشتر با محتویات گلخانه ای خود زحمت بکشند تا خود پوشش گلخانه ای. قرار دادن آن بسیار آسان است و برای محکم و استوار ماندن به ساختار زیادی در زیر آن نیاز ندارید.

مطالعه
معرفی محله خانه اصفهان

علاوه بر این، آنقدر انعطاف پذیر است که به طور کامل روی گوشه ها خم شود و هیچ نقطه ای بدون پوشش باقی نماند. در نهایت، نگهداری از آن بسیار آسان است و در عین حال بسیار بادوام و مقاوم در برابر انواع آب و هوا است.

این پانل های گلخانه ای دارای دو نوع ضخامت هستند، ۱/۸ اینچ برای پانل های XP و ۱/۵ اینچ برای پانل های Pro. هر دو از مواد دو جداره ساخته شده اند که تا ۷۷ درصد نور نرم و پخش شده را فراهم می کنند و برای رشد گیاه عالی هستند.

پوشش های گلخانه ای بافته شده

برای کسانی که به پوشش گلخانه ای بافته شده نیاز دارند، تولید گیاه چیزی بیش از یک سرگرمی است. این یک محصول حرفه ای است که در رول های بسیار بزرگ عرضه می شود و برای تولید گلخانه ای حرفه ای مناسب است. 

لعاب براق نرمی پخش می کند که برای هر نوع گیاهی مفید است. این پوشش نه تنها در برابر برف سنگین و تگرگ بلکه در برابر اشعه ماوراء بنفش نیز دفاع استثنایی دارد.

این روکش با تکنولوژی ضد چکه ساخته شده است. تمام آب را مستقیماً به لبه های پوشش فشار می دهد و از تشکیل کپک یا هر عامل بیماری زا دیگری جلوگیری می کند. این امر به ویژه برای گلخانه های تجاری و نایلون کشاورزی که بسیار بلندتر از گلخانه های موجود در باغ هستند، مهم است.

متریال نایلون گلخانه ای

نور منتقل شده توسط پوشش حدود ۳۰٪ کاهش می یابد. فقط بر روی طیف مرئی تمرکز می کند. این امر ایمنی گیاهان شما را در برابر اشعه مادون قرمز و فرابنفش تضمین می کند. این تنها بهترین طول موج ها را برای تولید گیاهی ارسال می کند.

شرکت پوشش پلاسیک صائن، سال هاست که در ایران در زمینه ی طراحی و تولید انواع پوشش گلخانه ای فعالیت دارد. توصیه می کنم که قبل از خرید نایلون گلخانه ای خود حتما با مشاوران این شرکت صحبت کنید و سپس خرید نهایی خود را داشته باشید.

 

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.