رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

تمام مواردی که باید درباره اصول و ابزار ایمن سازی اتاق کودک بدانید

تمام مواردی که باید درباره اصول و ابزار ایمن سازی اتاق کودک بدانید! خانه جایگاهی است که کودکان باید در آن حس امنیت و آرامش کنند اما افسوس در بیشتر منازل این گونه نیست، خانواده ها از زمان تولد کودک خود باید در فکر امنیت کودک و خانه خود باشند. ما در این مقاله قصد داریم مطالبی را در مورد ایمن سازی اتاق کودک خدمت شما عزیزان ارائه دهیم. امیدواریم تا پایان مقاله همراه ما باشید.

ایمن سازی اتاق کودک

یکی از مواردی که والدین با آن گرفتار هستند بحث جدا کردن اتاق خواب کودکان شان از خودشان است به این دلیل که از طرفی کودک در ابتدا نیاز به خوابیدن در آغوش مادر دارد و همین طور مادر به علت دل نگرانی‌ هایش مایل است کودک خود را در نزدیک‌ ترین مکان به خود بخواباند ولی بعد از گذشت زمان و با بزرگ شدن کودک این مسئله به یک دشواری بزرگ تبدیل می‌ شود.

بنابراین بهتر است که والدین وقت مناسبی را برای این کار در نظر بگیرند، لذا بهترین زمانی وقتی است که والدین از نظر روحی و روانی این آمادگی را دارند و کودک نیز جدا شدن از والدین خود را می پذیرد. بهترین سن برای جدایی کودکان از والدین خود بین ۳ تا ۴ سالگی آنها است.
ایمن سازی اتاق کودک
ایمن سازی اتاق کودک

می دانید که در این سن اعتماد کردن کودک به والدین خود بیشتر شده و حتی در مواقعی که آنها در کنار کودک خود نیستند، همه وقت در دسترس کودک خود بوده و آرامش مناسب را برای او ایجاد می‌ کنند و به نیازهایشان رسیدگی خواهند کرد.

مطالعه
درباره اسباب بازی طوطی سانان چه می دانید؟

همین طور کودکان در این سن حس مستقل بودن و خود باوری می کنند و با جدا کردن اتاق خوابشان احساس مکانی شخصی و مختص به خود را دارند.

توجه کنید که والدین باید از امنیت و آرامش اتاق کودک خود اطمینان داشته باشند و چنان چه که کودک در موقع خواب غلط بخورد مشکلی برای او ایجاد نشود. یکی از دل نگرانی‌ ها بیشتر لبه تخت کودک و لبه‌ های تیزی است که امکان دارد  کودک با آنها برخورد کند ولی توصیه می‌ شود از محافظ‌ هایی برای پوشیدن این لبه‌ های تیز و برنده استفاده ‌‌شود.

در این مواقع کودکان در برابر آسیب‌ های ناشی‌ از برخورد کردن با لبه‌ های تیز تخت مراقبت می‌ شوند. این پوشش های لبه‌ تخت ها از فوم ساخته و بسیار نرم و انعطاف پذیر هستند.

قفل کابینت کودک

وقتی کودک برای اولین بار با پاهای خود روی زمین حرکت می کند برایش لذت بخش است و خطرهایی که در پیش روی خود دارد را می پذیرد. همین طور درک نکردن و کم تجربه بودن کودک از خطرها و آسیب ها، نگرانی های پدر و مادر را دو چندان می کند.

می دانیم این کودک های بازیگوش می‌ توانند سراغ کمدها و کابینت‌ ها بروند و آن جا را نیز به هم بریزند، بدون شک این نگرانی ها همیشه همراه شما است که هر لحظه امکان دارد یک شئ بزرگ از قفسه‌ های بالاتر کمد یا کابینت روی سر یا بدن کودکتان بیفتد.

قفل کردن در کمد اولین راه چاره است ولی کابینت‌ ها و کمدهایی که قفل ندارند با نصب کردن قفل‌ های خاص امنیت کودک روی دستگیره کمدها و کابینت ها احتمال آسیب دیدن به کودکانتان کمتر می شود.
قفل کابینت کودک
قفل کابینت کودک

مطالعه
مخترع تراکتور فرگوسن(هری فرگوسن)

بالا رفتن کودک از مبل

در این مرحله قاعدتاً سعی و تلاش کودک، براى خزیدن و بالا رفتن از مبل شروع مى‌ شود. که در ادامه روش هایی را برای شما شرح خواهیم داد که می تواند به کودک شما کمک کند.

  1. به او نشان بدهید که چطور با کشیدن شکم خود مى‌ تواند به حالت رو به عقب از مبل ها پایین بیاید. بعد از آن مى‌ توانید به او نشان بدهید که چطور نشیمن گاه خود را روى مبل ها بگذارد و پایین بیاید.
  2. این امکان را به کودک خود بدهید که از سر و کول شما به بالا برود و همچنین از افتادن روی زمین جلوگیری کنید.

شما نیز می توانید یک تشک بزرگ براى بالا و پایین رفتن کودک خود در اختیار او قرار دهید. هنگامی که کودک شما توانست روی پاهای خود بایستد؛ خیلى آرام و با کمک گرفتن از وسایل اطراف خود مثل کاناپه و مبل ها، راه رفتن را شروع مى‌ کند.

سپس آنها را گرفته و از فاصله‌ اى باریک بین آنها گذر می کند. بعدها تلاش می کند که از فواصلی با عرض بیشتر بگذرد و چون براى این کار باید لحظه‌ اى دست‌ هاى خود را رها کند، متوجه خواهد شد که بدون کمک هم مى‌ تواند روی پاهای خود بایستد و به این خاطر یاد مى‌ گیرد که در فضاى باز و بدون کمک و یا گرفتن چیزی نیز می تواند حرکت کند.
بالا رفتن کودک از مبل
بالا رفتن کودک از مبل

مطالعه
مشاورین املاک جزو کدام گروه مالیاتی هستند؟

کلاه محافظ سر کودک

کودکانی که تازه راه می روند و یا می نشینند علل اصلی آن تعادل نداشتن و زمین افتادن های پی در پی است که این امر زمینه خطر را برای آنها فراهم می کند، در این بین حساس ترین و آسیب پذیرترین عضو بدن کودک، سر او است و همین طور مراقبت از سر کودک اهمیت بسیار زیادی دارد.

محافظ سر کودک شامل یک بالشتک بسیار نرم است که مثل یک کیف بوده و به واسطه بندهای قابل تنظیم به شانه های کودک وصل می شود و از قسمت پشت سر کودک به بهترین نحو محافظت می کند.
کلاه محافظ سر کودک
کلاه محافظ سر کودک

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. اگر نظر یا انتقادی در رابطه با ابزار ایمن‌ سازی خانه برای کودکان دارید، می ‌توانید در بخش نظرات بنویسید.

اما شما از چه ابزارهایی برای ایمن سازی کودکان خود استفاده می کنید؟ در صورت نیاز این مطلب را با دوستان خود به اشتراک گذاشته و نظرات و پیشنهادات خود را برای ما در میان بگذارید.

مجموعه املاک داران ارائه کننده خدمات متعددی در زمینه خرید و فروش و ساخت و ساز املاک است، این خدمات شامل خرید و فروش آپارتمان در اصفهان، مشاوره حقوقی املاک، تهاتر، خرید و فروش خانه در اصفهان، مشارکت در ساخت و غیره می شوند.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.