رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

aalan

درایر های هوای فشرده

درایر های هوای فشرده

درایر های هوای فشرده دستگاه هایی هستند که قطرات آب را از هوای فشرده داخل مخزن حذف می کنند. درایر های هوا به طور کلی در طیف وسیعی از صنایع با ظرفیت های بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. فرآیند فشرده سازی هوا باعث افزایش قطرات موجود در هوا می شود که شامل بخار آب است که آنها را به لوله های پایینی کمپرسور هدایت می کند. آب اضافی در کمپرسورهای هوا به صورت مایع یا بخار باقی می ماند و باعث ایجاد مشکلات زیادی در کار با کمپرسور می شود، از جمله یخ زدن خطوط خروجی، تخریب تدریجی لوله ها و تجهیزات، خرابی ابزارهای کنترل پنوماتیک، فرآیندها، ازدحام فرآیند و محصول و غیره. . و ناکارآمدی.

انواع مختلفی از هوا درایر های کمپرسوری وجود دارد که عملکرد آنها به طور کلی با قطرات شبنم (آب) توضیح داده می شود.

  • درایر تبربدی
  • درایر جذبی

درایر جذبی

این سری محصولات از دو قسمت مجزا تشکیل شده است که هر کدام حاوی مواد جاذب آب می باشد و هوای تولید شده توسط شیرهای برقی و کنترلر دیجیتال جهت جذب و جداسازی رطوبت به صورت دوره ای وارد هر یک از این دو برج می شود و پس از رسیدن به حالت طراحی شده چیدمان. نقطه شبنم آماده استفاده از خط هوای فشرده است.

مطالعه
درد ماهیچه

مواد جاذب رطوبت در این دستگاه ها دارای سطوح متخلخل زیادی هستند که این منافذ رطوبت را از هوایی که از خود عبور می کند و پس از رسیدن به نقطه اشباع این مواد توسط مقدار کمی هوای کاملا خشک که در برج تولید می شود جذب می کنند. سپس احیا می شود و برای فرآیند جذب رطوبت در مرحله بعدی آماده می شود. این مواد جاذب رطوبت پس از عمر مفید خود خواص خود را از دست می دهند که این امر به نوع ماده جاذب رطوبت و کیفیت آن و مهمتر از آن نحوه توزیع هوا در داخل برج ها بستگی دارد که باید مجدداً بارگیری شوند.

مواد جاذب رطوبت با کیفیت بالا، بادوام، ارزان و آسان برای تهیه در نظر گرفته می شوند. به دلیل طراحی منحصر به فرد گردش هوای کافی در برج های این سری محصولات، عمر مواد جاذب رطوبت را افزایش می دهد. تعمیر عیوب سرویس و نگهداری با استفاده از فرمان و سیستم کنترل توزیع توزیع برق. بهبود کیفیت هوا در این سری از محصولات و رسیدن آسان به نقطه شبنم تعریف شده. وجود بخاری های با راندمان بالا و مصرف حداقل انرژی در مدل های گرمایشی.

مطالعه
عادت دادن کودکانمان به تمیز نگه داشتن اتاقشان چطوری است؟

روش جذب موثرترین روش حذف رطوبت هوای فشرده است. هنگامی که هوا از توده ای از مواد جاذب عبور می کند، رطوبت هوا توسط جرم جذب می شود که دارای دو مخزن پر از ماده درایرنده است که خاصیت جذب رطوبت را دارند. هنگامی که یک مخزن فعال است، سایر مواد موجود در مخزن بازسازی می شوند.

فرآیند بازسازی شامل گرم کردن و خنک کردن ماده درایرنده است. مکانیسم کاهش درایر به روش های مختلفی انجام می شود و بسته به روش احیای درایر انواع مختلفی از درایر های جذبی معرفی می شوند.

درایر های جذبی معمولی اساساً به سه دسته زیر تقسیم می شوند

  • نوع دمنده فعال شده مجدد
  • کاهش دمش بدون حرارت با تزریق هوای خشک نوع دمنده بدون حرارت
  • نوع حرارت تراکمی

درایر های تبریدی

این نوع درایر که در صنعت هوای فشرده کاربرد فراوانی دارد و استفاده از پمپ های هوا با استفاده از فرآیند خنک سازی هوای داخل دستگاه باعث می شود که قطرات آب موجود در هوای دستگاه به راحتی از دستگاه و آب جدا شوند. سیستم درایر تبرید اساساً مکانیکی است و نقطه شبنم هوا با خنک کردن هوا مشخص می شود. در این سیستم یک مبدل حرارتی ثانویه برای خنک سازی اولیه هوای ورودی در نظر گرفته شده است. با این سیستم می توان به نقطه شبنم جوی یک تا ۲۰ درجه سانتی گراد رسید.

مطالعه
اهمیت بازرسی خودرو قبل از خرید

نقطه شبنم

قدرت درایر به عنوان نقطه شبنم اتمسفر بیان می شود. هرچه این مقدار کمتر باشد، قدرت خشک کردن درایر بیشتر است. به عنوان مثال، نقطه شبنم ۴۰ درجه سانتیگراد به این معنی است که در هوای فشرده تراکم رطوبت وجود ندارد مگر اینکه دمای هوا در فشار اتمسفر کمتر از ۴۰ درجه سانتیگراد باشد.

.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.