رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

راهنمای مترو شیراز

از جمله وسایل حمل و نقل شیراز می توان به مترو شیراز اشاره کرد که ترافیک را کم تر می کند و شما می توانید در کم ترین زمان به مقصد خود دسترسی پیدا کنید.

از مشکلات شهروندان در کلان شهرهای پر جمعیت ترافیک شهری است و این مشکل تا حدودی با وسایل حمل و نقل عمومی رو به کاهش بوده است؛ از جمله این وسایل حمل و نقل می توان به متروهای شهری اشاره کرد. این متروها با سرعت زیاد در زمان صرفه جویی می کنند و همین طور هزینه های مناسب تری نسبت به دیگر وسایل نقلیه دارند و انتخابی مناسب برای دوری از ترافیک به شمار می آید.

شیراز از مکان های گردشگری و توریستی با آب و هوای مطلوب گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است. بعد از ساخت خطوط مترو در تهران و مشهد، شهر شیراز نیز برای رفاه و راحتی شیراز نشینان به ساخت خطوط مترو در این شهر اقدام کردند. در ادامه مفصل در مورد راهنمای مترو شیراز خواهیم پرداخت.
مترو شیراز

متروی شیراز چند خط فعال دارد؟

بعد از متروی بزرگ تهران متروی شیراز با داشتن ۶ خط بیشترین خطوط را دارد و کل طول مسیرهای آن ۹۳,۳ کیلومتر است. با بررسی های انجام شده مشخص شده است که متروی شیراز هر سال تقریبا ۲۰۰,۰۰۰,۰۰۰ مسافر را جا به جا می کند. ولی فعلا فقط خط ۱ متروی شیراز در حال خدمت به مردم است و خط ۲ و ۳ در حال ساخت و خط های ۴، ۵ و ۶ در حال تحقیق و پژوهش هستند.
مترو شیراز

اطلاعات خط ۱ مترو شیراز

این خط ۲۴،۵ کیلومتر طول دارد و شرق این شهر را به غرب آن وصل می کند. این خط مترو فرودگاه شیراز را به میدان احسان وصل می کند. کلیه ایستگاه های آن به آسانسور و پله برقی مجهز هستند و رفت و آمد را برای افراد راحت تر می کند.

مطالعه
آموزش فلاتر

از نظر کارکرد و چرخه حرکت مسافران، ایستگاه‌ ها را می توان به دو گروه سکو طرفین و جزیره ای جدا کرد. سکو طرفین دارای تونلی مرکزی با دو ریل برای حرکت رفت و برگشت ۲ قطار در دو سوی ایستگاه است. سکوی جزیره ای یعنی دو تونل در اطراف ایستگاه و سکوی مسافر در بین ایستگاه قرار دارد.

همین طور از نظر ساخت و ساز، ایستگاه‌ ها را می توان به دو گروه عمیق و نیمه‌ عمیق گروه بندی کرد‌. ایستگاه‌ های عمیق دارای دو طبقه هستند که در یکی از طبقات سالن بلیط فروشی واقع شده است و طبقه دیگر برای پیاده و سوار شدن مسافران است؛ اما در ایستگاه های نیمه عمیق سکوی مسافر و سالن بلیط فروشی در یک طبقه و کنار هم قرار دارند.

اطلاعات خط ۲ مترو شیراز

این خط ۱۵,۱ کیلومتر طول آن است و از جنوب غربی به شمال شرقی وصل است. خط ۲ متروی شیراز ۱۳ ایستگاه دارد و ایستگاه اول آن در شهرک بهارستان و ایستگاه آخر در سعدیه واقع شده است. از بین ۱۳ ایستگاه یک ایستگاه هم سطح و مابقی آن ها به صورت زیرزمینی مشغول به فعالیت هستند. همچنین این خط مترو به خط های ۱، ۴ و ۶ متصل می شود.

اطلاعات خط ۲ مترو شیراز

طول این خط ۱۱،۷ کیلومتر است و در راستای شرقی غربی شیراز قرار دارد. خط ۳ مترو شیراز که برای توسعه غربی خط یک به شمار می آید ۸ ایستگاه دارد‌ که میدان میرزای شیرازی در خط یک را به ایستگاه راه‌ آهن شیراز متصل می‌ کند. این خط در هر ساعت می تواند ۱۸,۰۰۰ مسافر را جا به جا کند.

مطالعه
درباره اسباب بازی طوطی سانان چه می دانید؟

اطلاعات خط ۴ مترو شیراز

این خط ۱۷ کیلومتر طول دارد و در راستای شرقی غربی شیراز واقع شده است. خط ۳ مترو شیراز ۱۷ ایستگاه دارد و از پل احسان شروع و به بلوار مدرس متصل می شود و به خطوط مترو ۱، ۲، ۳، ۵ و ۶ وصل می شود. اما این خط هنوز ساخته نشده است.

اطلاعات خط ۵ مترو شیراز

این خط در راستای شمال به جنوب شیراز قرار دارد و ۱۰ کیلومتر طول آن است‌ و ۹ ایستگاه دارد. این خط از مکانی هایی همچون آرامگاه سعدی، بوستان، بلوار زینبیه و بلوار نواب صفوی عبور کرده و به خطوط ۱، ۲، ۴ و ۶ متصل خواهد شد. ولی این خط هنوز تاسیس نشده است و در حال تحقیق و بررسی است.

اطلاعات خط ۶ مترو شیراز

متروی خط ۶ شیراز منطقه شرق این شهر را به غرب وصل می کند و طول آن ۱۵ کیلومتر است. خط یک ۱۴ ایستگاه دارد و از بلوار مطهری، رحمت، میثم و میدان مطهری عبور می کند. خط ۶ متروی شیراز به خط های ۱، ۲، ۴ و ۵ وصل می شود ولی این خط هنوز ساخته‌نشده‌است.
مترو شیراز

قیمت بلیط مترو شیراز

بانک شهر شیراز با کمک شهرداری این استان کارت شهروندی برای رفع مشکلات بانکی به شهروندان ارائه داده‌است. در شیراز کرایه مترو از طریق بلیط توکن یا بلیط شهروندی پرداخت می شود و این کارت ها به جای بلیط کاغذی مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین این کارت های بلیط را هر مقدار که بخواهید می توانید شارژ کنید و در پرداخت هزینه اتوبوس یا مترو از آن استفاده کنید.

کرایه ورودی ایستگاه ها برای افرادی که کارت بلیط دارند ۶۰۰ تومان است و در زمان ورود آن ها به ایستگاه از کارت آن ها کم می شود و همین طور بقیه کرایه را طبق مسافت طی کرده در زمان خروج باید با کارت بلیط خود بپردازند. چنانچه فردی قیمت مابقی کرایه خود را در هنگام خروج نپردازد در استفاده بعدی از کارت بلیط آن ۱،۰۰۰ تومان کسر خواهد شد.

مطالعه
راهنمای پاکسازی صورت

ایستگاه های مترو شیراز

در خط یک مترو شیراز ۲۰ ایستگاه در حال خدمت رسانی به مردم است. خطوط ۲ و ۳ در حال ساخت هستند و شروع به کار نکرده اند. با تصمیماتی که برای کاهش ترافیک شهر شیراز گرفته شد و ۶ خط مترو برای حمل و نقل عمومی برای شهروندان در نظر گرفته شد که در کم ترین زمان به مقصد خود دسترسی پیدا کنند. خط یک مترو شیراز دارای ۲ فاز است که اولین فاز در سال ۱۳۹۳ تاسیس شده‌است. دومین فاز این خط ۳ سال بعد از خط اول به بهره برداری رسید.
مترو شیراز

کلام پایانی

همانگونه که گفتیم مترو شیراز پس از متروهای تهران و مشهد از بزرگ ترین خط ریلی برخوردار است. مترو خط یک که فعالیت خود را شروع کرده است می تواند در هر ساعت حدود ۱۰ ها هزار نفر را جا به جا کند‌.

برای استفاده از خدمات سایت املاک آنلاین املاکداران که شامل مشاوره حقوقی املاک تلفنی، تهاتر ملک، خرید آپارتمان در اصفهان، سفارش خرید ملک در اصفهان، خرید زمین و خانه کلنگی در اصفهان، خرید ملک اصفهان، مشارکت در ساخت و اجاره روزانه باغ و ویلا در اصفهان، رهن و اجاره آپارتمان در اصفهان، رهن و اجاره خانه ویلایی در اصفهان و غیره می شوند، می توانید به صفحه اصلی سایت مراجعه کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر به برگه های مربوطه مراجعه فرمایید. اگر اطلاعاتی در رابطه با مترو شیراز دارید خوشحال می شویم با ما در میان بگذارید.

 

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه


1 دیدگاه

  1. … [Trackback]

    […] Find More Information here on that Topic: yeksoal.com/uncategorized/راهنمای-مترو-شیراز/ […]