رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

روش های خانگی جرم گیری شیرآلات

گاهی اوقات پیش می آید که برای خرید شیرآلات هزینه‌ های بسیار زیادی می کنید و دوست دارید که از شیر آلات براق استفاده کنید. ولی باید این نکته را در نظر بگیرید که شیرآلات براق بعد از چند مدت کدر خواهند شد و به براقی و زیبایی روز اول نخواهند بود، مخصوصاً شیرآلاتی که در آشپزخانه، حمام و توالت استفاده می شوند. با استفاده از روش های خانگی جرم گیری شیرآلات می توانید به خواسته خود برسید.

ولی نگران‌نباشید، زیرا روش های مختلفی برای از بین‌بردن جرم شیرآلات وجود دارد که می‌‌توانید به راحتی از آن ها استفاده کنید. در این مقاله قصد داریم چندین راهکار برای رسوب زدایی شیرآلات برای شما عزیزان شرح دهیم. تا انتهای مقاله همراه ما باشید.
جرم گیری شیرآلات

جرم گیری شیرآلات چگونه انجام می شود؟

از آن جایی که شیرآلات در رشد میکروب های مختلف تاثیر بسیار زیادی‌دارند و همچنین باعث ایجاد لکه‌ هایی روی آن ها می‌ شوند، بنابراین باید برای از بین‌بردن این لکه ها اقدام کرد. در ادامه روش هایی را برای شما آورده‌ایم:

سرکه برای لکه گیری و جرم گیری شیرآلات

یکی از رایج ترین و دسترس ترین موادی که برای پاک کردن و لکه گیری لوازم خانه مخصوصا شیرآلات مهم است استفاده از سرکه می باشد. سرکه علاوه بر اینکه برای جرم گیری و براق کردن شیرآلات مناسب است باعث می شود که جریان آب نیز باز شود.

برای از بین‌بردن لکه شیرآلات به وسیله سرکه باید مراحل زیر را انجام دهید:

اول از همه سری شیرآلات را باز کرده و آن را در نایلون های زیپی یا ظرفی دردار سرکه بریزید؛ به گونه ای که سری ها کاملا در سرکه شناور شوند. بعد از چند ساعت که سری شیرآلات در سرکه قرار داده‌شد باید آن را با یک برس یا اسفنج آشپزخانه تمیز کنید. این کار باعث می شود که لکه روی سری ها کنده شود.

مطالعه
هزینه ارسال بار از اصفهان به تهران و میزان اندازه گیری آن ها

در صورتی که باز کردن سری برای شما کار سختی است می توانید از یک کیسه ضخیم استفاده کنید و سرکه را درون آن بریزید. بعد آن را با نخ یا کش ببندید به گونه ای که سرکه به طور کامل درون آن قرار بگیرد.

البته این نکته را فراموش‌نکنید که قبل از استفاده‌کردن سرکه آن را مقداری گرم کنید. زیرا این کار در از بین‌بردن جرم یا رسوب سریع تر عمل می کند. همچنین بهتر است که برای از بین بردن جرم شیرآلات از سرکه سفید استفاده شود.
جرم گیری شیرآلات
سرکه برای برق انداختن شیرآلات نیز استفاده می شود. برای این کار باید ابتدا شیر را به طور کامل خشک کنید؛ زیرا این کار باعث می شود اثر سرکه پر رنگ تر شود. سپس پارچه ای را درون سرکه قرار دهید و با همان پارچه سعی کنید رسوبات را از بین ببرید و بعد از آن چند ساعتی صبر کنید که تمام رسوبات را از بین بروند. می توانید این کار را چندین بار به صورت حرکات دورانی انجام دهید و سپس آن را با حوله خشک کنید.

جوش شیرین به همراه مایع ظرفشویی

جوش شیرین به همراه مایع ظرفشویی از دیگر مواردی است که مانند سرکه در هر خانه پیدا می شود و می توان آن را به راحتی از فروشگاه ها تهیه کرد. این مواد نیز مانند سرکه در از بین بردن لکه ها بسیار موثر هستند. برای استفاده‌کردن این محلول می‌توانید مراحل زیر را انجام دهید:

در ابتدا باید یک یا دو قاشق غذاخوری از مایع ظرفشویی را درون کاسه‌ریخته و سپس به مقدار دو لیوان آب گرم به آن اضافه‌کنید و بگذارید به خوبی مواد با هم مخلوط شوند.

بعد از این کار اسفنج ظرفشویی را داخل آن قرار دهید. بعد از چند ساعت به صورت دورانی روی شیرآلات بکشید.

حالا نوبت به اضافه کردن جوش شیرین می رسد. برای این کار باید مقداری از جوش شیرین را درون ظرف بریزید و کم کم به آن آب اضافه کنید تا به صورت خمیری شود.

چه نکاتی را باید هنگام استفاده از جوش شیرین رعایت کرد؟

باید شیرالات را با آب سرد شسته و سپس با استفاده از یک پارچه حوله آن را تمیز کنید. این کار علاوه بر از بین‌بردن جرم باعث براق‌شدن شیر نیز می شود. همچنین باید با استفاده از مسواک روی شیرالات بکشید که این کار باعث می‌ شود رسوبات عمیق نیز کنده شوند.

مطالعه
امتحان آنلاین و دردسرهایش

از کلسیم ریمور بهره ببرید

از دیگر موارد برای از بین‌بردن جرم شیرآلات می‌توان به محلول کلسیم اشاره کرد. این مواد به شما کمک می کند که لکه و جرم های سخت را از روی شیرالات پاک کنید؛ زیرا بعضی اوقات جوش شیرین و سرکه نمی‌ توانند این کار را به درستی انجام دهند. کلسیم ریموور از یک سری ماده های شیمیایی تولید می شود. این نکته را توجه داشته‌باشید که از کلسیم ریمور برای از بین‌بردن رسوبات جنس نیکل یا آهن استفاده‌نکنید، زیرا باعث آسیب‌رساندن به سطح آن ها می شود.

برای استفاده کردن از این محلول باید چیکار کرد؟

  1. برای تمیز کردن آن شیرآلانت را خشک کرده و سپس از یک ظرف پلاستیکی یا دور ریختنی برای مواد کلسیم استفاده کنید.
  2. محلول را به اندازه ای که آب نیاز دارد مخلوط کنید بیشتر اوقات یک یا دو قاشق از محلول کلسیم کافی است.
  3. بعد از مخلوط کردن آنها می توانید در یک کیسه پلاستیکی بریزید و بهتر است از کیسه هایی که زیپ دار هستند استفاده کنید تا محلول از آن به بیرون نریزد.
  4. همین طور باید شیر آلات را در درون کیسه قرار داده‌شود. این کار را باید با حوصله و دقت بیشتری انجام‌دهید تا نتیجه مطلوب بگیرید.
  5. اکنون بعد از یک یا دو ساعت می‌ توانید کیسه پلاستیکی را با دقت هرچه تمام تر بردارید، به صورتی که روی مناطق دیگر نریزد.
  6. حالا از یک اسفنج برای پاک کردن شیرآلات استفاده کنید این کار را چندین بار به صورت دورانی انجام دهید تا شیرآلات به خوبی تمیز شوند.

جرم گیری شیرآلات

چه نکاتی را باید هنگام استفاده از محلول کلسیم رعایت کرد؟

سعی کنید که دستکش پلاستیکی بپوشید، زیرا این محلول به صورت ماده شیمیایی است و برای پوست انسان بسیار ضرر دارد حتی هنگامی که آن را آبکشی می ‌کنید نیز از دستکش استفاده کنید. سعی کنید از دستکش هایی استفاده‌کنید که ساقه بلند دارند تا در صورت پاشیده‌شدن این مواد دیگر نگرانی نداشته‌باشید.

الکل برای از بین‌بردن رسوب شیرآلات

الکل یک محلول طبیعی برای رسوب زدایی و از بین‌بردن جرم روی شیرآلات است. برای این کار بهتر است یک پنبه را به الکل آغشته کرده و سپس روی شیرالات بکشید. برای از بین بردن عمیق لکه ها سعی کنید که این کار را چندین بار انجام دهید. همچنین می‌توانید با یک مسواک این کار را کنید. سپس شیر را شسته و خشک کنید.

مطالعه
در خصوص تغذیه اصولی طوطی سانان چه میدانید؟

استفاده از آب لیمو برای جرم گیری

برای این کار می‌ توانید از نصف لیمو نیز استفاده کنید. در صورتی که از شیرآلات برنجی یا مسی استفاده می‌کنید باید ابتدا یک پنبه را به آبلیمو آغشته‌کرده و سپس روی شیرالات بکشید.

وجود موادی مانند اسید سیتریک در آبلیمو، باعث می شود که مواد معدنی به آسانی از بین برود. بعد از اتمام این کارها بهتر است که شیرآلات را بشویید و سپس با پارچه خشک کنید.

استفاده از صابون

از محلول آب و صابون می توان برای شیرآلات استفاده کرد که اگر هر روز این این کار را انجام دهید نتیجه مطلوبی خواهید گرفت. این محلول به هیچ عنوان به شیرآلات شما آسیب نمی رساند و در نتیجه باعث براق شدن آنها می شود. برای این کار بهتر از یک اسکاج استفاده کنید و روی سطح آن بکشید.
جرم گیری شیرآلات
امیدوار هستیم تا اینجای مقاله برای شما مفید بوده باشد. اگر نظر یا پیشنهادی در رابطه با نحوه رسوب زدایی شیرآلات دارید، می ‌توانید در بخش نظرات بنویسید و از راهنمایی کارشناسان مجموعه املاک داران در اصفهان، استفاده نمایید. آیا شما تاکنون برای جرم زدایی شیرآلات خود استفاده کرده اید؟ از چه روش هایی استفاده می کنید؟ خوشحال می شویم این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید و تجربیات خود را در این زمینه با ما و دیگر خوانندگان در میان بگذارید. همچنین می توانید مقاله دیگر ما در رابطه با ترفند های خانه داری را نیز مطالعه نمایید.

برای هرگونه رهن و اجاره آپارتمان در اصفهان و رهن و اجاره خانه ویلایی در اصفهان به سایت املاک داران مراجعه نمایید.

 

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه