رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

قبل از خرید و انتخاب کاغذ دیواری برای خانه، این مطلب را بخوانید!

بیشتر افراد برای راحتی کار و به جای رنگ کردن دیوار خانه یا محل کار خود از کاغذ دیواری استفاده می ‌کنند. این کاغذها برای پوشش دادن دیوارها استفاده می شوند و اکثرا قابل شستشو هستند. برای زیبایی محیط و دکوراسیون داخلی باید کاغذ دیواری با مدل یا طرح و قیمت مناسبی انتخاب کرد.

دیوار‌هایی که برای پوشش آنها از کاغذ دیواری استفاده می ‌شوند جنس و طرح ‌های مختلفی دارند. بعضی از آنها را می‌ توان تمیز و شستشو کرد و روی بعضی از کاغذ دیواری‌ ها می ‌توان از رنگ ‌دیوار استفاده شود.

در این مقاله قصد داریم به صورت دقیق به بررسی انتخاب کاغذ دیواری بپردازیم. تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

تاثیر انتخاب نوع کاغذ ‌دیواری در زیبایی دکوراسیون فضای منزل

رنگ و طرح کاغذ ‌دیواری در کوچکی و بزرگی اتاق تاثیر دارد و همچنین بعضی از طرح‌ ها و رنگ ‌ها می ‌تواند اتاق را گرم‌ تر و روشن ‌تر جلوه دهد. کاغذ ‌دیواری‌ در طرح ‌های ساده و تک ‌رنگ یا نقش ‌‌ها‌ی تکراری و تصاویر گوناگون در بازار موجود هستند.

به جای تعمیر و رنگ کردن دیوار‌های قدیمی، می ‌توان از کاغذ ‌دیواری استفاده کرد و نصب و اجرای این کار به راحتی قابل انجام است. بیشتر شرکت ‌هایی که کاغذ ‌دیواری متنوعی می ‌فروشند خدماتی مانند سرویس نصب و اجزای کاغذ ‌دیواری را ارائه می‌ کنند.

چسپاندن کاغذ ‌دیواری کار سختی نیست و برای چسپاندن آن فقط به تجربه کافی نیاز است. خرید کاغذ دیواری به عواملی بستگی دارد که در ادامه آنها را تشریح می کنیم.
راهنمای انتخاب کاغذ دیواری

کاغذ ‌دیواری برای تعمیر یا ساخت

قبل از به ‌کار بردن کاغذ ‌دیواری باید قسمتی از فضای خانه یا محل کار خود را که می‌ خواهید تغییر دهید مشخص کنید. اگر فقط می‌ خواهید تغییرات اندکی در محیط خانه یا اداره ایجاد کنید باید طرح ‌ها و رنگ‌ هایی که متناسب با دکوراسیون خانه است را انتخاب کنید. این کار باعث می شود که بعد از به‌ کار بردن آن مجبور نشوید دوباره دکوراسیون منزل و مبلمان را عوض کنید.

مطالعه
وبینار تیپ ظاهری مشاوران املاک (قسمت چهارم)

اگر تغییر در فضا و محیط مورد نظر نیاز به تعمیر اساسی و جدی ‌تر داشته باشد، باید در انتخاب رنگ و طرح کاغذ ‌دیواری از کسی که در زمینه کاغذ ‌دیواری مهارت دارد کمک بگیرید. همچنین می ‌توانید لوازم ‌خانگی و رنگ پرده را متناسب با کاغذ ‌دیواری تغییر دهید.

استفاده از تصاویر به جای کاغذ ‌دیواری

پیشرفت تکنولوژی، باعث شده که تصویر‌های مورد دلخواه خود را روی دیوارها‌ چاپ کنیم. ولی برای این کار باید به چند نکته توجه کنیم.

یکی از این نکات این است که  تصویری که می‌خواهیم روی دیوار چاپ کنیم با گذشت زمان از آن پشیمان و خسته نشویم و هم‌چنین به چیدمان منزل یا فضا صدمه نزند. مثلا عکس خانوادگی برای مکان پذیرایی مناسب نیست. زیرا ممکن است برای شما مهمان غریبه بیاد.

بسیاری از کاغذ دیواری‌ ها تا چندین سال عمر دارند و خراب نمی ‌شوند. همین عامل باعث شده که در صورت تعویض آنها هزینه ‌های زیادی خرج کنیم. زیرا پس از کندن این نوع کاغذ‌دیواری‌ ها دیوار منزل خراب می‌شود و نیاز به تعمیر دوباره دارد.
اصول انتخاب کاغذ دیواری خانه

کاغذ ‌دیواری برجسته یا ساده

اگر چه انتخاب کاغذ ‌دیواری کار راحتی است ولی تنوع در رنگ و کیفیت کاغذ ‌دیواری باعث شده که خرید کاغذ دیواری برای ما مشکل باشد. یکی از این انتخاب ‌ها کاغذ ‌دیواری برجسته است که طرح و شکل‌ های متنوعی دارد.

کاغذ ‌دیواری برجسته با پوشش‌ های جنس مخمل و طرح ‌های سه بعدی در بازار موجود بوده و نصب آنها همانند بقیه کاغذ ‌دیواری ‌ها است. ولی همان ‌طور که قبلا بیان شد نصب و اجرای کاغذ ‌دیواری به مهارت کافی نیاز دارد.

به‌ کار بردن کاغذ ‌دیواری برجسته برای فضا‌های لوکس و چیدمان شیک می ‌تواند انتخاب خوبی باشد، ولی این نوع کاغذ ‌دیواری با طرح های ساده و هنری هماهنگی ندارد.
کاغذ ‌دیواری برجسته یا ساده

انتخاب کاغذ ‌دیواری برای فضا‌های کوچک و بزرگ

کاغذ ‌دیواری هم مانند رنگ ‌کردن در کوچک و بزرگ نشان دادن فضا اثر می‌ گذارد. اما باید به طرح و رنگ کاغذ ‌دیواری برای کوچک و بزرگ نشان دادن خانه توجه کنید.

پس هنگامی که می ‌خواهید کاغذ ‌دیواری را انتخاب کنید باید اندازه و سلیقه‌ هر فرد در نظر گرفته شود. به همین منظور زمان انتخاب کاغذ دیواری باید علاوه بر مقیاس محیط منزل، سلیقه فردی را نیز در نظر گرفت.

کاغذ دیواری های شلوغ

بهتر است از کاغذ دیواری های شلوغ برای محیط هایی استفاده کنید که دارای دکوراسیون ساده تری هستند. به طور مثال اگر از مبل و پرده های ساده استفاده می کنید می توانید در کنار آن از طرح های کاغذ دیواری های شلوغ بهره ببرید. البته این نکته را فراموش نکنید که سلیقه خود شما از همه چیز مهم تر است.
کاغذ دیواری های شلوغ

مطالعه
شرایط ورود به دعوی ثالث

قابلیت های کاغذ دیواری با کیفیت

کیفیت کاغذ دیواری را می توان از جنس و نوع آن تشخیص داد. یک کاغذ دیواری با کیفیت دارای کیفیت و دوام بالایی داشته باشد و تا چند سال نیاز به تعویض ندارد. اما شاید بپرسید که چگونه می توان یک کاغذ دیواری با کیفیت را تشخیص داد. در ادامه چند روش برای مشخص کردن کیفیت آن ها شرح خواهیم داد:

  • انتخاب روکش آن از جنس وینیل
  • دارای وینیل مصرف شده در هر متر مربع، حدود ۵۰۰ گرم
  • حفره و حباب نشدن روکش
  • قابل شستشو با مواد شوینده
  • تاثیر نداشتن گرد و غبار روی شفافیت کاغذ
  • دارای سطحی صاف و بدون درز
  • آسیب ندیدن هنگام کشش روی دیوار

انواع کاغذ دیواری

کاغذهایی که در دیوار نصب می شوند از اندازه های مختلفی برخوردار هستند که برای انتخاب آنها باید طبق فضا و نیازی که دارید آن را خرید کنید. انواع کاغذ دیواری که در بازار وجود دارند به شرح زیر هستند:

کاغذ دیواری کاغذی

این کاغذ دیواری ها جنسی شبیه به کاغذ دارند و برای نصب آنها می توان از طریق چسب چوب یا چسب کاغذ استفاده کرد.

اغلب از قیمت پایین تری برخوردار هستند و عمری حدود ۲ تا ۳ سال دارند. تنها نکته ای که باید توجه داشت این است که این کاغذ ها به آسانی پاره می شوند و برای اتاق کودک اصلاً مناسب نیستند. از جمله معایب این کاغذها می توان به قابل شستشو نبودن اشاره کرد که نیازمند نگهداری و مراقبت زیادتری است.
انتخاب طرح کاغذ دیواری

کاغذ دیواری PVC

این کاغذها دارای روکش وینیل هستند و از مقاومت بالایی برخوردار هستند. علاوه بر این قابل شستشو هستند و می تواند برای دیوارهایی با ابعاد ۵ تا ۱۶ متر مناسب باشد. همچنین وقتی آن را نصب می کنید دیگر نیازی نیست تا چند سال آن را تعویض کنید.

ولی این نکته را توجه داشته باشید که قیمت PVC از کاغذی بسیار بیشتر است. بنابراین اگر قصد خرید یک کاغذ دیواری برای منزل خود دارید کاغذ PVC بهترین گزینه است.
کاغذ دیواری PVC

کاغذ دیواری نانو

کاغذ دیواری های نانو از تکنولوژی های بسیار زیادی برخوردار هستند و همین موضوع باعث شده است که قیمت آنها نیز به مراتب بیشتر از موارد دیگر باشد.

مطالعه
رهایی از شر حشرات موذی (ساس، سوسک و ...) با سمپاشی ریزه کار

این کاغذ دیواری ها از جنس PVC هستند، ولی تکنولوژی که در آنها استفاده شود باعث می شود که هیچوقت کثیف نشوند و در مقابل آفتاب فرسوده نشوند. نصب آنها نیز بسیار راحت است و می توان مانند دیگر کاغذ دیواری ها، آن را روی دیوار نصب کرد.

کاغذ دیواری برجسته

امروزه استفاده از کاغذ های برجسته روی دیوار به تدریج بیشتر شده و دلیلش به خاطر طراحی های جدید روی آنها است. این کاغذها از جنس PVC و همین طور الیاف مصنوعی است و به همین دلیل دارای قیمت بالایی نیز هستند، البته گاهی اوقات به خاطر طلاکوب بودن آن قیمت متفاوت تر است.

کاغذ برجسته را می توان به راحتی قابل شستشو قرار داد و بیشتر شرکت ها آن را با امکاناتی نظیر نصب رایگان و امکان شستشو، به مشتریان خود عرضه می دهند.

کاغذ دیواری سه بعدی

شاید این کاغذ دیواری را خیلی از مکان ها مشاهده کرده باشید و حتما دیده اید که بیشتر برای فضاهای بزرگ استفاده می شود. این کاغذها از دور دارای برجستگی هایی هستند ولی وقتی به آنها نزدیک می شوید می بینید که فقط خطای دید بوده است. این کاغذها قیمتی شبیه به کاغذهای PVC دارند و همچنین می توان به راحتی آنها را شستشو کرد.

ولی در استفاده از آنها دقت داشته باشید که برای کل فضا استفاده نکنید و اکثرا برای دیوارهای اطراف شومینه و همچنین دیوارهای با پنجره بزرگ مناسب است. اگر قصد خرید این کاغذ را دارید می توانید با طرح های سنگ، آجری و تکه های کاغذ آن را در بازار تهیه کنید.
کاغذ دیواری سه بعدی
امیدواریم با خواندن مقاله بالا اطلاعات مفیدی را کسب کرده باشید. اگر نظر یا پیشنهادی در رابطه با کاغذ دیواری دارید، می ‌توانید در بخش نظرات بنویسید و از راهنمایی کارشناسان مجموعه املاک داران در اصفهان، استفاده نمایید. خوشحال می شویم این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید و تجربیات خود را در این زمینه با ما و دیگر خوانندگان در میان بگذارید.

برای هرگونه اجاره روزانه منزل در اصفهان و اجاره باغ و ویلا در اصفهان به سایت املاک داران مراجعه نمایید.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.