رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

قیمت رطوبت گیر کمپرسور

قیمت رطوبت گیر کمپرسور

رطوبت گیرهای کمپرسور چگونه کار می کنند

رطوبت‌گیر کمپرسور اساساً مانند یک یخچال کوچک است و با کشیدن هوای اتاق که از روی فیلتر و سپس روی کویل‌های سرد می‌گذرد (مثل هوای یخچال) کار می‌کند. همانطور که کویل ها آب را متراکم می کنند و به داخل سطل آب داخل دستگاه می ریزند، هوا دوباره تا دمای اتاق گرم می شود و از رطوبت گیر خارج می شود.

رطوبت گیر کمپرسور می تواند در دماهای بین ۵ تا ۳۰ درجه سانتیگراد با عملکرد بهینه بالای ۲۰ درجه سانتیگراد کار کند. آنها در شرایط گرم به خوبی کار می کنند اما در شرایط خنک کمتر موثر هستند.

در شرایط مناسب، می توان انتظار داشت که یک کمپرسور ۲۰ لیتری در یک محیط معمولی خانگی تا ۵ لیتر را استخراج کند.

مزایای رطوبت گیر خشک کن

رطوبت‌گیرهای خشک‌کننده نسبت به واحدهای کمپرسور کوچک‌تر، سبک‌تر و بی‌صداتر هستند.

مطالعه
تاریخچه مختصر تراکتور فرگوسن و سازنده آن

در حالی که رطوبت‌گیرهای کمپرسور فقط در دماهای گرم‌تر (بیش از ۲۰ درجه سانتی‌گراد) به خوبی کار می‌کنند، واحدهای خشک‌کننده همان مقدار رطوبت را در هر دمایی بین یک درجه تا ۲۰ درجه سانتی‌گراد استخراج می‌کنند. واحدهای خشک کن بسیار بادوام هستند و تقریباً در هر شرایطی در استخراج رطوبت بسیار مؤثر هستند.

در حالی که یک واحد خشک کن ممکن است انرژی بیشتری را به صورت ساعتی نسبت به یک واحد کمپرسور مصرف کند، آنها در استخراج رطوبت بسیار مؤثرتر هستند و در زمان بسیار کوتاه تری به نتیجه بهتری می رسند.

به عنوان مثال، در دمای معمولی اتاق ۲۱ درجه، یک خشک کننده استخراج ۷ لیتر در روز (مصرف برق ۶۶۰ وات در ساعت) رطوبت بیشتری را در یک ساعت نسبت به یک واحد ۲۰ لیتری در روز کمپرسور استخراج می کند (مصرف برق ۳۷۰ وات در هر ساعت). ساعت) در ساعت و نیم استخراج می شود.

با قیمت متوسط ​​داخلی ۱۰ پنس در هر کیلووات ساعت، واحد خشک کن ۶.۶ پنس هزینه دارد تا به همان نتیجه واحد کمپرسور که ۵.۶ پنس قیمت دارد، برسد. با این حال، در دماهای سردتر، واحد کمپرسور بیشتر طول می کشد و بنابراین برای دستیابی به نتیجه مشابه هزینه بیشتری دارد.

مطالعه
بهترین دیدنی های تهران که نباید از دست بدهید!

رطوبت‌گیرهای خشک‌کننده چگونه کار می‌کنند

رطوبت‌گیرهای خشک‌کننده از یک ماده خشک‌کننده استفاده می‌کنند که معمولاً زئولیت است که بخار آب را از هوا به روشی مشابه سیلیکاژل جذب می‌کند. یک فن هوا را به داخل رطوبت‌گیر می‌کشد و آن را از قسمتی از چرخی که به آرامی می‌چرخد عبور می‌دهد که ماده خشک‌کننده را نگه می‌دارد و هوا را خشک می‌کند. رطوبت با گرم کردن قسمتی از چرخ که برای خشک کردن هوا استفاده نمی شود از ماده خشک کننده استخراج می شود. تمام واحدهای خشک کن در شرایط آزمایش رطوبت ۶۰% (در مقابل ۸۰% برای واحدهای کمپرسور) و دمای ۳۰ درجه سانتیگراد درجه بندی می شوند.

آنها صرف نظر از دمایی که در آن کار می کنند، همان مقدار رطوبت را استخراج می کنند. هیچ ماده مصرفی روی واحد خشک کن وجود ندارد: ماده خشک کننده منقضی نمی شود و نیازی به تعویض / پر کردن نخواهد داشت.

مطالعه
قیمت مولتی استایل

طول عمر یک واحد خشک کن بیشتر از یک واحد کمپرسور خواهد بود، زیرا این فرآیند بسیار ساده‌تر با قطعات متحرک بسیار کمتر است، بدون کمپرسور و گاز مبرد تحت فشار بالا قرار نمی‌گیرد تا احتمال خرابی از بین برود.

اگر برای هر یک از موارد زیر نیاز به رطوبت‌گیر دارید – کاربردهای خانگی، تفریحی یا تجاری، ما یک رطوبت‌گیر خشک‌کننده را توصیه می‌کنیم:

 • پیشگیری از کپک / رطوبت در خانه
 • لباسشویی / خشک کردن لباس
 • خشک کردن انبار
 • ذخیره سازی / بایگانی اسناد
 • انبار ماشین / وسیله نقلیه
 • قایق
 • کاروان
 • موتورخانه

برای اطلاع از قیمت رطوبت گیر کمپرسور اینجا کلیک کنید.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.

1 دیدگاه

 1. … [Trackback]

  […] Read More on to that Topic: yeksoal.com/uncategorized/قیمت-رطوبت-گیر-کمپرسور/ […]