رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

مخترع تراکتور فرگوسن(هری فرگوسن)

خالق تراکتور فرگوسن (هری) در سال ۱۸۸۴ در کشور ایرلند متولد شد. شغل خانوادگی هری کشاورزی بود و به همین دلیل از ابتدا با دنیای کشاورزی آشنایی زیادی داشت. هری فرگوسن از کودکی به دنیای مکانیک به هواپیما علاقه داشت. برای خرید انواع قطعات فرگوسن می توانید به این صفحه مراجعه کنید. 

تراکتور فرگوسن

او توانست در سنین جوانی هواپیمایی طراحی کند و به وسیله آن پرواز کند. فرگوسن که متوجه استعدادش در زمینه ماشین آلات صنعتی شده بود، تصمیم گرفت یک کارگاه مکانیکی با نام خودش تاسیس کند. فرگوسن همچنین در زمینه تولید و مونتاژ اتومبیل و هواپیما نیز فعالیت‌های انجام داد و جزء اولین نفراتی بود که توانست در آسمان کشور ایرلند پرواز کند.

مطالعه
الوکام چیست؟

هری فرگوسن، مهندس و مخترع بزرگ ایرلندی چهارم نوامبر سال ۱۸۰۴ در یک خانواده کشاورز در منطقه گروول ایرلند دیده به جهان گشود.

زندگی هری از کودکی با کشاورزی گره خورد. چنانکه بعدها مجسمه‌ای از او نیز ساختند که دلالت به همین نگاه خیره اش به زمین و کشاورزی می‌کند. او در سال ۱۹۰۲ در کارگاه برادر بزرگش مشغول تعمیر ماشین و دوچرخه شد و همین کار دید مناسبی از مکانیک خودرو به وی داد. زمانی که به‌عنوان مکانیک در کنار برادرش کار می‌کرد ایده‌ پرواز نیز در ذهنش نقش بست و جزو آرزوهایش شد. سال ۱۹۰۴ در حالی که تنها ۲۰ سال داشت در مسابقات موتورسواری شرکت کرد. یکی از مهم‌ترین دلمشغولی‌های هری ساخت هواپیمای شخصی بود.

مطالعه
راهنمای مترو شیراز

مخترع تراکتور فرگوسن(هری فرگوسن) - یک سوال

او چندی بعد نمایندگی شرکت تراکتورسازی اورتایم آمریکا را کسب کرد. اورتایم یک شرکت قدیمی در حوزه تراکتورسازی است. این اتفاق را می‌توان شروع داستان‌ها هری فرگوسن و تراکتور دانست. در سال ۱۹۱۹ دولت ایرلند از هری فرگوسن دعوت کرد تا با حضور او صنعت تراکتورسازی و کشاورزی این کشور سروسامان پیدا کند. فرگوسن همان ابتدا متوجه شد که بخش زیادی از مشکلات به علت طراحی تراکتورها است. برای همین او تصمیم گرفت تراکتورهای جدیدی را طراحی کند. او نخستین گاوآهن مکانیکی را ساخت و آن را روی ماشین نصب کرد تا ابزاری جدید برای کشاورزان ایرلندی باشد

مخترع تراکتور فرگوسن(هری فرگوسن) - یک سوال

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.