رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

نحوه انتخاب تراکتور کشاورزی

اگر کسب و کار شما با چندین هکتار زمین سروکار دارد، احتمالاً از قبل می دانید که دیر یا زود مجبور خواهید بود از ماشین آلات استفاده کنید تا بار کار را به طور موثر مدیریت کنید. و ماشین آلات کشاورزی عالی فقط یکی است: تراکتور.

این وسیله نقلیه که در سال 1889 در ایالات متحده متولد شد، در طول یک قرن بیشتر و بیشتر تکامل یافته است، از جمله عملکردها و کاربردهای مناسب برای هر نیاز کشاورزی و فراتر از آن. با این حال، با طیف گسترده ای از مدل ها و ویژگی های موجود در بازار امروز، انتخاب یک تراکتور جدید برای استفاده در شغل شما ممکن است دشوارتر از حد انتظار باشد.

نحوه انتخاب تراکتور کشاورزی - یک سوال

​​اول از همه به چه چیزی نیاز دارید؟

دانستن اینکه کاربرد اصلیو لوازم یدکی تراکتور چه خواهد بود، برای شناسایی مدل با ویژگی های مناسب که برای شما مناسب است بسیار مهم است.

مطالعه
تراکتور فرگوسن؛ آشنایی با تاریخچه و سازنده تراکتور

امروزه تراکتورها عمدتاً در سه زمینه استفاده می شوند:

انواع اصلی تراکتور برای انتخاب

هنگامی که منطقه ای را که قرار است از تراکتور در آن استفاده کنید را شناسایی کردید، می توانید مدل های مختلف موجود در بازار را تجزیه و تحلیل کنید و ویژگی های مختلف آنها را ارزیابی کنید.

5 دسته اصلی تراکتورها وجود دارد :

 • تراکتور استاندارد : پرفروش ترین نوع، با توجه به پویایی و تطبیق پذیری شدید که امکان استفاده از آن را تقریباً در تمام عملیات کشاورزی فراهم می کند.
 • تراکتور ردیاب : همچنین “تراکتور تپه ای” نامیده می شود زیرا معمولاً در زمین های ناهموار، ناهموار یا شیب دار استفاده می شود که به دلیل فشرده سازی کم خاک، پتانسیل بالا و مرکز ثقل پایین می تواند با آن مقابله کند.
 • تراکتور خزنده چرخدار : همانطور که از نامش پیداست به جای فلز دارای خطوط لاستیکی است و قدرت و سرعت بیشتری در جاده دارد.
 • تراکتور نیمه مسیر : دارای قدرت بکسل بالا و کاهش فشردگی خاک است.
 • تراکتور با چرخ یا قفس فلزی : ماشین آلات مناسب برای تالاب.
مطالعه
الوکام چیست؟

فاکتورهای مختلفی که در انتخاب تراکتور کشاورزی باید در نظر گرفت

پس از درک نحوه استفاده از تراکتور و انتخاب نوع وسیله نقلیه خود، بیایید نکات مفیدی را برای شناسایی مدل مناسب ببینیم:

نحوه انتخاب تراکتور کشاورزی - یک سوال

 • قیمت ها و مدل ها را مقایسه کنید فوراً روی اولین وسیله نقلیه ای که می بینید یا روی وسیله ای که هزینه کمتری دارد تمرکز نکنید و همچنین در نظر بگیرید که چند سال قصد دارید از تراکتور استفاده کنید: اکنون هزینه بیشتر می تواند به صرفه جویی قابل توجهی در طول زمان منجر شود.
 • وضعیت خودرو را تجزیه و تحلیل کنید. خصوصاً در مورد تراکتور فرسوده، درخواست مشاهده آن برای بررسی وضعیت آن به صورت حضوری عملاً الزامی است. اگر می توانید، بخواهید آن را نیز امتحان کنید.
 • ویژگی ها و گزینه های اضافی را در نظر بگیرید. مزیت نه چندان مهم جدیدترین تراکتورها، امکان ادغام با آخرین نسل لوازم جانبی است که کار در این زمینه را بیشتر تسهیل می کند.
 • لوله کشی را در نظر بگیرید. بیشتر از قدرت موتور، جنبه فنی اساسی که در انتخاب یک تراکتور کشاورزی باید به آن توجه شود، کارآمدی سیستم هیدرولیک آن است، عنصری که عملکرد صحیح خودرو را تضمین می کند.
 • به مصرف توجه کنید. هر وسیله نقلیه موتوری مصرف متفاوتی دارد و این اقلام هزینه در کارهای روزانه شما می تواند در انتخاب ماشین آلات تعیین کننده باشد.
 • ایمنی را فراموش نکنید کار با این نوع وسایل نقلیه سنگین، بین شیب ها و هر سوراخی در زمین، خطرناک است: همیشه مدل تراکتوری را انتخاب کنید که به شما امکان می دهد تجارت خود را به ایمن ترین شکل ممکن انجام دهید.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.