رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

۱۲ روش عملی برای استفاده مجدد از لوله های مقوایی

پست امروز به طور خاص بر استفاده مجدد از یک مقوا متمرکز خواهد بود، صرفاً به این دلیل که اکثر ما تمایل داریم تعداد زیادی از آنها را مرور کنیم. منظور من لوله های مقوایی است، مانند لوله هایی که در مرکز رول های دستمال توالت و دستمال کاغذی قرار دارند. من ده ها ایده عالی برای استفاده مجدد از آن لوله های مقوایی دارم، و امروز آنها را با شما به اشتراک خواهم گذاشت!

۱. لوازم اداری خود را سازماندهی کنید

از لوله های مقوایی قدیمی خود برای ساختن یک سازمان دهنده مفید برای میز خود استفاده کنید! با برش لوله ها به اندازه های مختلف شروع کنید تا وسایل پشتی در دسترس تر باشد. آنها را در یک جعبه کوچک بچینید و در جای خود بچسبانید. آن را هر طور که می خواهید برای یک سازمان دهنده زیبا و رایگان دسکتاپ تزئین کنید!

12 روش عملی برای استفاده مجدد از لوله های مقوایی - یک سوال

۲. شلوار را بدون چروک نگه دارید

از یک لوله از یک رول دستمال کاغذی (یا دو لوله دستمال توالت) استفاده کنید تا شلوار و شلوار خود را از چروک دور نگه دارد. کافی است لوله(های) را از طول باز کنید، آنها را به پایین آویز بکشید، سپس آنها را ببندید. شلوار خود را روی لوله آویزان کنید تا در کمدتان چروک نشود.

مطالعه
چند نوع عایق صدا و صوت

۳. کاغذ بسته بندی ایمن

از یک لوله دستمال توالت برای محکم کردن یک رول کاغذ بسته بندی استفاده کنید. فقط یک لوله را از طول باز کنید و آن را روی کاغذ بسته بندی خود بکشید. لوله کاغذ را محکم در جای خود نگه می دارد و از باز شدن آن جلوگیری می کند!

۴. دستمال های پارچه ای را جمع کنید

از لوله های مقوایی برای جلوگیری از چروک شدن دستمال های پارچه ای زیبا استفاده کنید. فقط دستمال را دراز کنید، یک لوله را در امتداد یک لبه قرار دهید، سپس دستمال را دور لوله بچرخانید. می‌توانید دستمال‌های رول‌شده را در کمد یا کمد بچینید و تا زمانی که آماده استفاده مجدد از آن‌ها شوید، فشرده می‌مانند.

۵. یک فایر استارتر دستی بسازید

لوله های مقوایی خود را نگه دارید و آنها را به آتش زاهای مفید تبدیل کنید! مقداری پرز خشک کن را از پرز گیر خود جمع کنید و آن را در یک لوله مقوایی قرار دهید. فایر استارتر و مقداری کیندلینگ خود را جمع کنید و در کمترین زمان یک آتش خروشان خواهید داشت!

۶. کابل ها و سیم ها را سازماندهی کنید

از یک لوله مقوایی برای مرتب نگه داشتن سیم ها و کابل ها استفاده کنید. فقط کابل را بپیچید و داخل لوله بکشید. برای شناسایی آسان، تیوب ها را با نوع سیم یا کابل برچسب بزنید!

مطالعه
تعمیر ظرفشویی در رباط کریم

۷. تغذیه پرنده بسازید

به راحتی می توان از یک لوله مقوایی قدیمی یک تغذیه کننده پرنده کوچک درست کرد! فقط یک لایه کره بادام زمینی را روی قسمت بیرونی لوله بمالید، سپس آن را در دانه پرنده بغلتانید . غذای پرنده خود را به شاخه یا میله درخت در بیرون آویزان کنید و ببینید چه نوع دوستان پردار از راه می رسند!

۸. کیسه های پلاستیکی مواد غذایی را جمع کنید

مجموعه کیسه های مواد غذایی پلاستیکی خود را در یک لوله مقوایی نگه دارید. این باعث صرفه جویی در فضای شما می شود و در صورت نیاز به راحتی می توان کیف را بیرون کشید. یک لوله پر از کیسه در ماشین خود نگه دارید تا در مواقع نیاز همیشه یک “کیسه زباله” داشته باشید!

۹. دانه ها را برای باغ خود شروع کنید

از یک لوله مقوایی برای شروع بذر برای باغ خود استفاده کنید. بخشی از یک لبه را به سمت پایین فشار دهید، سپس لوله را کمی بچرخانید و قسمت بعدی لبه را به سمت پایین فشار دهید. این کار را تا زمانی که یک سطح صاف تشکیل دهید تکرار کنید. لوله را وارونه کنید، با مخلوط گلدان پر کنید و بذرهای خود را بکارید! هنگامی که بذرها به اندازه کافی بزرگ شدند، می توانید نهال را – لوله و همه – را در باغ خود بکارید. (فقط ابتدا لوله مقوایی را با آب اشباع کنید تا مطمئن شوید که به سرعت شروع به شکستن می کند.)

مطالعه
لیست کامل خوشمزه ترین غذاهای ایرانی

12 روش عملی برای استفاده مجدد از لوله های مقوایی - یک سوال

۱۰. جعبه های هدیه بسازید

یک لوله مقوایی را به یک جعبه هدیه کوچک تبدیل کنید! لوله را به سمت پایین فشار دهید تا صاف شود، سپس لبه ها را فشار دهید تا فلپ ایجاد شود. هدیه خود را داخل آن قرار دهید، سپس آن را با روبان یا نخ ببندید. همچنین می توانید لوله را از قبل رنگ کنید تا کمی مقوا به نظر برسد!

۱۱. حصیر پخت ایمن

برای مرتب نگه داشتن تشک های پخت از یک لوله مقوایی استفاده کنید. فقط تشک ها را رول کنید و داخل یک لوله مقوایی بکشید. با این روش می توانید فضای زیادی را جمع کنید!

۱۲. ابزارهای مو را مرتب نگه دارید

از گره خوردن تارهای ابزار موهایتان خسته شده اید؟ از لوله های مقوایی برای مرتب نگه داشتن آنها استفاده کنید! فقط بند ناف را بپیچید و داخل یک لوله بکشید. برای ابزارهای کوچکتر مانند اتوهای تخت، می توانید لوله را هم روی ابزار و هم روی بند ناف قرار دهید.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه