رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

یک سوال Latest Articles

۱۵ مدل استخر خانگی مدرن و کاربردی!

اگر ساخت ویلای شما تمام شده یا قرار است بازسازی کنید و به ویلای خودتان برای افزایش امکانات رفاهی چیز دیگری اضافه کنید، ساخت استخر می تواند گزینه مناسبی باشد. چندین مدل استخر خانگی مدرن وجود دارد که در ادامه تک به تک در مورد آن ها صحبت خواهیم کرد.

برای مطالعه بیشتر اینجا کلیک کنید.

با یک معماری مدرن و شیک کمی خلاقیت خرج کنید تا صاحب ویلایی لوکس شوید. بعد از ساخت استخر اگر به زیباسازی آن بپردازیم، قیمت ویلای شما افزایش میابد و تبدیل به ویلایی قیمتی خواهد شد. اگر قصد ساخت استخر در داخل ساختمان را دارید باید به جانمایی و طراحی سازه مقاوم قبل از طراحی سازه دقت کنید. بهتر است طبق محیط و متراژ مورد نظر، استخر دلخواهتان را بسازید. همچنین قبل از اقدام به هرکاری با معماران و طراحان باتجربه مشورت کنید.

مهم‌ ترین نکات طراحی استخر خانگی

نمای خارجی در ساخت استخر خانگی بسیار حائز اهمیت است. اگر شاهد یک فضای آرام و راحت در فضای باز هستید، یه کاناپه خنک، چند صندلی و میز قهوه خوری در حیاط قرار دهید. یک فضای ناهارخوری برای استخر خانگی در فضای باز یا در فضایی داخلی باعث می شود یک خانه کوچک ثانویه داشته باشید. ساخت استخر خانگی با طراحی هوشمند تکمیل کننده فضای ویلا بوده و نشان دهنده این است که استخر خانگی خیلی زیباتر از قبل می شود.
es3 - 15 مدل استخر خانگی مدرن و کاربردی!

ساخت استخر خانگی در فضای کوچک یا بزرگ

شاید اغلب افراد با شنیدنِ نام استخر خانگی، ساختِ استخر در ویلاهای بسیار بزرگ را تصور کنند، اما چنین نیست. استخر خانگی در فضاهای کوچک نیز قابلیت ساخت دارد. اجرای این استخرها در طرح‌ های متفاوت باعث‌شده در خانه های کوچک هم طراحی شود و صاحب ویلا برای شنا به استخرهای بیرون نرود.

ساخت ویلا در دکوراسیون داخلی ویلا و نمای خارجی، سبب استقبال صاحبان ویلا از ساخت استخر خانگی شده است. جدیدترین مدل های استخر خانگی را در ادامه این مطلب برای شما همراهان شرح می دهیم.

استخر خانگی مدرن

طراحی استخر روباز از نظر هندسی نامنظم است، یعنی شکل هندسی استخر، مربع و مستطیل یا تصویر هندسی نیست اما زیبایی خیره کننده ای دارد. استفاده از جای نشستن در اطراف ویلا نوع طراحی را متمایز ساخته‌است. از شیشه‌ تمام قد در جداسازی دکوراسیون داخلی و خارجی استفاده می شود و شیشه های سقف تا کف در سه طرف سبب تابش نور مستقیم خورشید شده‌است. از طرفی دید به منظره بیرون را برای افراد امکان پذیر کرده است. عاملی که در روشن بودن محیط تاثیر دارد، استفاده از کفپوش‌ از جنس چوب افرا است که به تابش آفتاب، کمک می کند.

مطالعه
تولید قطعات خودروسازی با استنلس استیل

همراهی آشپزخانه و استخر در ساخت ویلای شمال

برای ساخت یک ویلای شیک تفریحی، داشتن استخر کافی نیست، باید در کنارش یک آشپزخونه کوچک در فضای باز ساخته شود. در آن زمان طراحی ویلای شمال بدون نقص خواهد شد و شما با خیال راحت با دوستان و مهمان ها در ویلا لذت می برید. اگر اهل رفت و آمد در ویلا و جمع صمیمانه و دورهمی‌ هستید بهترین کار ساخت ویلایی با استخر و امکانات جانبی است. ساخت استخر شیک همراه آشپزخانه ای مدرن در فضای بیرون ساختمان سبب شده بدون اینکه مهمان ها وارد محیط داخلی ویلا شوند از امکانات ویلا استفاده کنند.
es2 - 15 مدل استخر خانگی مدرن و کاربردی!

ساخت استخر فیروزه ای، با شکوه و خیره کننده

تصور کنید در کنار استخر ویلا یک نوشیدنی گوارا، حوله گرم و یک عینک آفتابی فقط چند قدم با صندلی محل نشستن شما فاصله دارد. شما فوری می توانید به تمام وسایل مورد نیاز دسترسی داشته باشید. این نوع طراحی فضای زیبا و خیره ای کننده ای دارد.

البته قیمت استخر خانگی هزینه زیادی دارد و به بودجه زیادی نیازمند است. در این خصوص شما می‌توانید از استخر پیش‌ساخته استفاده کنید. قیمت استخر پیش ساخته شده در مقایسه با دیگر نمونه ها کمتر بوده و انتخاب ایده آلی است.

آرامش هدف اصلی ساخت استخر خانگی

طراحی استخر ویلا باید به گونه ای باشد که خودتان و مهمان ها بتوانید آرامش داشته باشید. مهم ترین نکته این است که طراحی استخر به انواع حوله ها و قرار دادنِ وسایل ضروری خلاصه نمی شود. بلکه باید برای ساعت ها استراحت کردن و دور هم زیر نور و گرمای آفتاب از فضا لذت برد. مبلمان مدرن، مهمترین عامل برای طراحی استخر خانگی است. یک استخر خانگی را با صندلی های حصیری می توان زیباتر کرد. رنگ سفید و براق یا آبی کمرنگ ایده‌ خوبی برای طراحی دکوراسیون ویلا است.

جدی گرفتنِ قوانین ساختِ استخر خانگی

در زمان طراحی استخر قوانین ساختمانی باید توجه شود و از جمله اصولی که در ساخت استخر حتما باید لحاظ شود، فاصله استخر از ویلا است. میزان فاصله باید استاندارد باشه، این استاندارد بودن طبق عمق آب تعیین می شود بنابراین مهم است وسایل و امکانات استخر تا ساختمان ویلا کمی فاصله داشته باشد.

به معماری ویلا دقت کن

استخر ویلا نیازی نیست با معماری و طراحی ویلایتان یکسان باشد اما هماهنگ بودن این دو مهم است. نباید به گونه ای باشد که بعد از دیدن استخر احساس کنید در یک حیاط هستید. در خطوط، سبک و استایل استخر دقت لازم را داشته باشید و مطمئن شوید که همسو با معماری ساختمان ویلای است تا در نگاه اول به چشم مخاطب جذاب باشد. نه تنها استخر و نمای خانه در کنار استخر باید زیبا باشد بلکه آنچه می بینیم باید با طراحی خارجی ویلا هماهنگ باشد. این مهمترین نکته در ساخت استخر است.
es1 - 15 مدل استخر خانگی مدرن و کاربردی!

برای دو فضای باز و سرپناه داخلی برنامه ریزی شود

با اینکه قرار است یک استخر در ویلا ساخته شود اما توجه به دکوراسیون داخلی و خارجی ویلا باید دقت و توجه شود. در طراحی استخر، در کنار استخر، فضایی برای نشستن وجود داشته باشد، فضایی که سبب شود مهمانها از هوای تازه و درخشش آفتاب لذت ببرید و حتی در صورت بارندگی به فضای داخلی ساختمان بروند. استخر و ساختمان ویلا هر دو برای رفع نیازهای ما ساخته‌شده است.

مطالعه
5 حدیث گرانبها در باب علم

در نظر گرفتنِ حریم خصوصی

مطمعنا هر فردی هنگام شنا دوست ندارد در معرض نمایش باشد. لذا در طراحی استخر خانگی باید از شیشه مات، پرده های مناسب، دیوارهای محافظ یا صفحه نمایش‌ درست استفاده شود. با افزودن متریال و وسایل مناسب به استخر از خلوت به نظر رسیدنِ استخر خودداری کنید.

اگر برای مصرف نوشیدنی سرد یا یک حوله گرم، مجبور بودید از یک طرف ویلا بارها به طرف دیگر بروید یعنی در طراحی استخر موفق نبوده اید. پراکندگی دکوراسیون استخر نقطه ضعف اساسی برای اون ویلا خواهد بود. استخرهای خانگی با یک یخچال کوچک، تنقلات، حوله های اضافی، ظرف و موارد مشابه همراه است تا نیازهای شما را برآورده کند. بهتر است در کنار استخر، یک حمام کوچک توالت دار، سینک و دوش باشد تا مهمانان بتوانند پس از اتمام شنا و خارج شدن از استخر دوش بگیرند.

ساخت استخر خانگی در یک فضای مفصل

وسایل استخر دست و پا گیر است بنابراین باید وسایل جمع و جور شود. زمانی که استخر خانگی طراحی می کنید بهتر است با طبقه بندی قفسه ها، کابینت ها و فضاهای اختصاصی، مانع از شلوغی در ساخت استخر خانگی شوید. فضای مرتب، تمیز و بزرگ برای دوری از ریخت و پاش مهم است.

طراحی فضا به تفریح و سرگرمی

در مهمانی ها از فضای اطراف استخر استفاده می کنند. بهتر است صندلی های راحتی را با میزهای کوکتلی و قهوه خوری دیزاین کنید تا در زمان کوتاه برای برگزاری مهمانی ها آماده شوید. همچنین از پارچه های شیک و متریال های ضدآب استفاده شود تا دوستانتان نگران نباشند که با مایو خیس نمی توانند روی صندلی ها بنشینند.

استفاده از وسایل الکترونیکی و مدرن

سیستم های صوتی، نورهای کمرنگ، نت و تکنولوژی‌ مدرن اثر زیادی در لذت بخش شدن محیط ویلا دارد. لذا استخر خانگی کاملا کاربردی می شود و اگر دوست دارید همزمان با شنا، فوتبال تماشا کنید یا سریال های جذابی را ببینید حتما یک تلویزیون با صفحه نمایش بزرگ در نزدیک استخر نصب کنید و همزمان با آب تنی فیلم مورد نظر خود را ببینید. این گونه شما طراحی استخر ویلایی فوق العاده خواهید داشت.
es5 - 15 مدل استخر خانگی مدرن و کاربردی!

وقتی ساخت استخر خانگی فراتر از زیباسازی حیاط می شود

استخر خانگی باید با فضای درون حیاط برابر باشد. رسالت این نوع استخرها پر کردن فضای خالی نیست. رفع نیاز ما مانند استراحت پس از ساعت ها شنا در استخر، مهمترین ایده جهت ساخت انواع استخر خانگی است. همچنین پذیرایی از مهمان ها در این نوع استخرها بی نقص تر برگزار شود. این نوع استخرها برای رفع نیازهای و با توجه به آن ها ساخته‌می‌شود. البته نیازهای تفریحی و معماری هر خانواده متفاوت است.

ممکن است طراحی ساده، انتخاب یک خانواده باشد اما استفاده از وسایل لوکس اولویت فردی دیگر باشد. ارگونومی استخر خانگی و زیبایی اش سبب می شود با دیدن استخرهای خانگی یاد کارت پستال شیک بیفتید.

استفاده از سقف یوتیک، متریالی مانند چوب و سنگ، دیزاین های کلاسیک، وسایل دکوراتیو، ساخت استخر خانگی بی همتا است. اگه دوست دارید یک استخر با خصوصیات عالی داشته باشید، استفاده از مبلمان حصیری و وسایل دکوراتیو به جای نمونه های مدرن، خروجی کار شما را منحصر به فرد می کند.

مطالعه
3 نوع فیلتر هوای فشرده

انتخاب چوب برای صندلی کنار استخر از دیگر دیزاین های هنرمندانه است که از مدرن بودن فاصله دارد اما یک زیبایی منحصر به فردی دارد. استفاده از سایبان با رنگ مشابه صندلی و سقف شیروانی قهوه ای، سبب‌شده انتخاب رنگ برای محیط خارجی استخر چشم نواز باشد.

طراحی استخر خانگی بر اساس فضای موجود

به فضای ویلا دقت شود، اگر تصمیم دارید چند روزی در ویلای شمال اقامت کنید و استخر خانگی بسازید، مهم است که متراژ ویلا چه اندازه باشد و چه میزان از فضا برای ساخت استخر در دسترس باشد. استخر خانگی می تواند با یک استخر کوچک و کم متراژ باشد، اما محوطه سازی و طراحی محیط نشستن برای معاشرت و پذیرایی از مهمان ها، در طراحی استخر خانگی مهم است. انتظار می رود فضای موجود در اندازه ای باشد که ایده ها و طرح های خلاقانه را در ساخت استخر پیاده سازی کنید.

تبدیل گاراژ فرسوده به یک استخر خانگی

بهترین ایده برای ساخت استخر خانگی، تبدیل ویلای کوچک به ویلایی استخردار و لوکس است. ساختِ استخر می‌تواند باغ کوچک و رنگ و رو رفته‌ی شما را با طراوت کند. ویلای استخردار شیک شاید در ابتدا گاراژی بزرگ بوده است. اما با طراحی ها و دیزان های منحصر به فرد توانسته‌اند آن را تبدیل به ویلایی شیک کنند.

تخصیص پارت های مهم به استخر خانگی

ویلاهای جدید فضای اطراف استخر نوعی خانه ثانویه است و امکانات یک خانه را در مقیاس کوچکتر دارد. برای باربیکیو فضاهای داخلی خانه، برنامه ‌ریزی های دقیق ‌تری انجام‌شده تا مهمانان هنگام دعوت در استخر خانگی، احساس راحتی کنند و هر آن چه می‌خواهند در دسترس داشته‌باشند. ارگونومی مکان نشستن، نوع مبلمان و میزهای استفاده شده، در حال رشد است که افراد هنگام استفاده از استخر احساس بهتری کنند.

کلام آخر

ساخت استخر خانگی، ایده ای نو است. می توانید بخشی از ویلای خودتان را به طراحی استخر شیک اختصاص دهید اما نه استخرهای معمولی، بلکه استخرهایی که دارای محل نشستن، سالن غذاخوری و حمام کوچک باشند. دسترسی به مواد غذایی بعد از شنا و تفریح در استخر، بدون ورود به فضای داخلی ویلا امروزه جدیدترین طراحی استخر است.

مجموعه املاک داران با عرضه فعالیت های وسیع در زمینه ساخت و ساز و خرید و فروش، بستر مناسبی را در حوزه املاک پدیدار کرده اند. این فعالیت ها شامل خرید و فروش آپارتمان در اصفهان، خرید و فروش خانه ویلایی در اصفهان، رهن و اجاره آپارتمان در اصفهان، رهن و اجاره خانه ویلایی در اصفهان، ثبت ملک به صورت رایگان، سرمایه گذاری، شراکت در ساخت و ساز، تهاتر ملک با مصالح ساختمانی در کل کشور، معامله پایا پای، پیش فروش آپارتمان در شهر اصفهان و غیره می شوند.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.