رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

3 نوع فیلتر هوای فشرده

فیلترها نقش حیاتی در فرآیند هوای فشرده دارند. بسته به استفاده نهایی، استانداردهای دقیق خلوص مستلزم حذف انواع آلاینده‌ها از جمله آئروسل‌های روغن، بخارات و ذرات است. آلاینده ها می توانند از منابع مختلفی وارد هوای فشرده شوند. هوای ورودی می تواند گرد و غبار یا ذرات گرده را وارد کند، در حالی که لوله های خورده می توانند ذرات مضر را از داخل سیستم کمپرسور اضافه کنند. آئروسل ها و بخارات روغن اغلب محصول جانبی استفاده از کمپرسورهای تزریق روغن هستند و باید قبل از استفاده نهایی فیلتر شوند.

الزامات خلوص مشخصی برای کاربردهای مختلف هوای فشرده وجود دارد، اما وجود آلاینده‌ها می‌تواند از سطوح قابل قبول فراتر رفته و منجر به محصولات آسیب‌دیده یا هوای ناایمن شود.

فیلترها به سه دسته تقسیم می شوند: فیلترهای ترکیبی، فیلترهای حذف بخار و فیلترهای ذرات خشک. در حالی که هر نوع در نهایت یک نتیجه را ایجاد می کند، هر کدام بر اساس اصول متفاوتی عمل می کنند.

مطالعه
اعلام لیست قیمت انواع کاغذ آ4 و آ3 و آ5

انواع فیلتر های هوای فشرده

فیلترهای ادغام کننده

از فیلترهای ادغام کننده برای حذف آب و ذرات معلق استفاده می شود. قطرات کوچک در یک محیط فیلتر گرفته می شوند و به قطرات بزرگتر ادغام می شوند و سپس از فیلتر خارج می شوند. یک مانع حباب مجدد از ورود مجدد این قطرات به هوا جلوگیری می کند. بیشتر فیلترهای ادغام مایع حذف شده آب و روغن است.

این فیلترها همچنین ذرات هوای فشرده را حذف می‌کنند و آنها را در محیط فیلتر به دام می‌اندازند که در صورت عدم تعویض منظم می‌تواند منجر به افت فشار شود. فیلترهای ادغام کننده اکثر آلاینده ها را به خوبی حذف می کنند و سطح ذرات را به اندازه 0.1 میکرون و مایعات را تا 0.01 ppm کاهش می دهند.

یک حذف کننده مه یک جایگزین کم هزینه برای فیلتر ادغام کننده است. در حالی که سطح فیلتراسیون مشابه فیلترهای ادغام کننده را تولید نمی کند، یک حذف کننده مه افت فشار کمتری را ارائه می دهد (حدود 1 psi)، به سیستم ها اجازه می دهد با فشار کمتری کار کنند، بنابراین در هزینه های انرژی صرفه جویی می شود. اینها معمولاً بهترین استفاده را با میعانات مایع و ذرات معلق در هوا در سیستم های کمپرسور روغن کاری می کنند.

مطالعه
امتحان آنلاین و دردسرهایش

فیلترهای حذف بخار

فیلترهای حذف بخار معمولاً برای حذف روان کننده های گازی که از فیلتر ادغام عبور می کنند استفاده می شود. از آنجایی که آنها از فرآیند جذب استفاده می کنند، فیلترهای حذف بخار نباید برای جذب آئروسل های روان کننده استفاده شوند.

آئروسل ها به سرعت فیلتر را اشباع می کنند و در عرض چند ساعت آن را بی فایده می کنند. ارسال هوا از طریق فیلتر ادغام کننده قبل از فیلتر حذف بخار از این آسیب جلوگیری می کند. فرآیند جذب از گرانول های کربن فعال، پارچه کربن یا کاغذ برای جذب و حذف آلاینده ها استفاده می کند. زغال فعال رایج ترین فیلتر فیلتر است زیرا ساختار منافذ باز بزرگی دارد. یک مشت زغال فعال سطح زمین فوتبال را دارد.

مطالعه
مشاورین املاک جزو کدام گروه مالیاتی هستند؟

فیلترهای ذرات خشک

فیلترهای ذرات خشک معمولاً برای حذف ذرات خشک کننده پس از خشک کن جذبی استفاده می شوند. آنها همچنین می توانند در محل استفاده برای حذف هرگونه ذرات خوردگی از هوای فشرده اجرا شوند. فیلترهای ذرات خشک به روشی مشابه به عنوان فیلتر ادغام کننده عمل می کنند و ذرات را در محیط فیلتر جذب و نگه می دارند.

دانستن نیازهای سیستم هوای فشرده می تواند به شما در انتخاب فیلتر مناسب کمک کند. خواه هوای شما نیاز به فیلتراسیون بالایی داشته باشد یا آلاینده های اصلی حذف شوند، تمیز کردن هوا یک مرحله مهم در فرآیند هوای فشرده است.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.

1 دیدگاه

  1. … [Trackback]

    […] Info on that Topic: yeksoal.com/uncategorized/3-نوع-فیلتر-هوای-فشرده/ […]